20 Eylül 2012

Düşmanla Başbaşa || Olivia GatesDüşmanla Başbaşa
Olivia Gates

Tür: Aşk Hikayesi
Sayfa:112
GR Puan: 4.35
Türkçe: Çevrildi
Puanım: 
Krallığın kurtuluşu düşmanının elindeydi!
Prens Harres Aal Shalaan, ülkesini kargaşadan kurtarmak için bir rehineyi kurtarmıştır. Çok geçmeden, önemli bilgilere sahip bu kişinin bir kadın olduğunu fark eder. Ancak bilemediği şey, bu kadının ailesine olan düşmanlığıdır. Talia Jasmine Burke, kardeşinin intikamını almak için Zohayd’a gelmiş ve kendini kaçırılmış olarak çölün ortasında bulmuştur. Onu kurtaran adamın, düşmanı çıkması ise kaderinin kötü oyunlarından biridir. Üstüne üstlük bu etkileyici şeyh ile çölde esir kalmıştır


Yorumum:

Hoşuma giden romantik bir kitaptı. Özellikle Şeyhimize(Prens Harres Aal Shalaan)  bayıldım. Saçma gelen yanlarıda oldu itiraf etmeliyim. Nasıl bu kadar çabuk aşık olabildiler. At sahneleri komikti. Etkileyici diyemem.
Yazar çok güzel anlatmıştı. Todd'da masum olsaydı ne olurdu demekten başka bir şey geçmiyor içimden. Ayrıca kız çok sulugözlüydü. Aynı Ay savaşçısındaki Usagi gibi.
Bir daha okumam ama yazarın diğer kitaplarına kesinlikle bakacağım.
Bu arada bu hikayeyi sevgili Romancekolik çevirdi.

Kısaca kitabın özeti.

Talia kardeşi Todd'u kurtarmak için gizli bir göreve sokar kendini.Öğrendiği bilgi bir krallığı yok etme ya da bir aileyi yok etme ehemmiyeti taşımaktasdır. Bu yüzden onu almak için Aal gelir ve onu kurtarır.Yanlış açılan ateş sonucunda helikopterin benzin deposunda sızma olur ve uçak düşer bunlar bir vahaya varırlar ve aşkları köklenir.Todd suçlu olamsına rağmen salınır. Kız ve Aal kurtarılıp medeniyete dönerler.Ufak bir iki yanlış anlama, iletişimsizlik krize yol açar. Ayrılırlar sonra Şeyhimiz bunu gider bulur mutlu son.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder