21 Eylül 2012

Kitap Yorumu: Karanlığın Elli Tonu || E. L. James (Grinin Elli Tonu #2)


Fifty Shades Darker (Fifty Shades #2) 
E.L. James 

Tür: Erotik Aşk Hikayesi
Sayfa: 537
GR Puan: 3.96 (188. 998 oylama)
Türkçe:Çıktı
Romantik, özgürleştirici ve kesinlikle bağımlılık yaratıcı Bu roman dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak Ruhu yaralı genç girişimci Christian Greyin karanlık sırlarının yıldırdığı Anastasia Steele, ilişkilerine son noktayı koyup bir yayınevinde çalışmaya başlar. Ama Greye duyduğu karşı konulmaz çekim hâlâ etkisini sürdürmektedir. Grey yeni bir teklifle gelince ona karşı koyamaz. Nihayet her şey daha iyiye gidiyor gibi göründüğü sırada birden geçmişin hayaletleri ortaya çıkar. Anastasia, sorunlu, hırslı ve talepkâr Elli Tonun sinir bozucu geçmişi hakkında, tahminlerinin çok ötesinde şeyler öğrenir ve ilişkileri bir kez daha tehdit altına girer. Grey içindeki şeytanlarla savaşırken, Ana da hayatının en önemli seçimini yapmak zorunda kalır. Ve bu kararı tek başına vermelidir...


Seriyi genel anlamda sevdim, ama itiraf etmeliyim bazen öyle sıkıcı oluyor ki kafamda resmen saç kalmıyor. Dozu yerinde cinsellik severim, ama bu kitapta öyle çok var ki beni boğuyor. "Seni seviyorum"lar havalarda uçuşuyor ve kitabın gerçekçiliğini öldürüyor. Komik olduğu bir gerçek; eğlenceli, romantik (ama aşırı), ilginç. Yazarın dili gerçekten çok akıcı ve anlaşılır, beni sıkan şey ise cinselliğin çok yoğun kullanılması oldu. Hikayenin konusuna ise resmen tapıyorum.

Bu kitapta Ana ve Grey tekrar birleşiyorlar ve vanilya bir aşka yelken açıp evlenme aşamasına geliyorlar. Elena'nin nasıl bir s*rtük olduğu ortaya çıkıyor ve Grace bu ilişkiyi öğreniyor. Kitabın sonu gerçekten ilginçti.
Üçüncü kitabı okumadan önce biraz ara vermek istiyorum, çünkü bu seri beni biraz sıktı. Okuduğum diğer yorumlardanda üçüncü kitabında bu şekilde devam ettiğini gördüm. Mia ve Ethan'nın bir ilişkisi olmasını gerçekten çok istiyorum.

*Grace'in Elene'yi tokatladığı sahne süperdi doğrusu.

Grey'in böyle hızlı bir değişime girmesi beklediğim bir şey değildi. Aslında ben Ana bu yola sapar diye düşünüyordum; ama bir nevi öylede oldu bir orta yol bulundu. Bir Chalie Tango balonuda ben istiyorum.
Tek isteğim bu kadar yoğun cinsellik olmasaydıda sıkılmasaydım.

Seri:

Fifty Shades Darker (Fifty Shades #2)
Fifty Shades Freed (Fifty Shades #3)


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder