18 Eylül 2012

Ne Okuyorum | 6


Ya iki ruhun olduğunu keşfetseydin?
Tanrılar ve faniler, güç ve aşk, ölüm ve intikam.
Yeine, Kuzey Tepeleri’ndeki vahşi Darr halkının reisi. Annesi, hanedanın merkezi Göksaray’a çağırıldıktan sonra gizemli bir şekilde öldü. Yeine’in matemi sürerken tüm evreni yöneten büyükbabası Kral Dekarta, Yeine’i vârisi ilan etti. Ama Yüz Bin Krallık’ın hükümdarı olabilmek hiç de kolay değil. Yeine kendini Tanrılar ve büyülerle dolu zorlu bir mücadelenin içinde buldu.
Yeine’in tek istediği annesini kimin öldürdüğünü bulmak ve intikamını almak. Bunun için de Göksel Üçlü’nün neden savaştığını çözmesi gerekiyor. Karanlık Tanrı Nahadoth, Aydınlık Tanrı Itempas ve Alacakaranlık Tanrısı Enefa ona bu savaşta hem yardımcı hem de rakip olacak, Yeine Tanrılara bile güvenmemeyi öğrenecek ve aşk, onu hiç beklemediği bir anda kıskıvrak yakalayacak.
Fantastik edebiyata yepyeni bir soluk getiren Miras Üçlemesi’nin ilk kitabı Yüz Bin Krallık; N.K. Jemisin’e, 2011 Locus ve 2010 Romantic Times ödüllerini; Hugo ve Nebula adaylıklarını kazandırmış şaşırtıcı bir ilk roman.
“Eğer cinayet, ihanet ve sırlarla dolu, çözülmesi zor hikâyeleri seviyorsanız, bu romanı kaçırmayın.” New York Times
“Sizi hayrete düşürecek eğlenceli, ürkütücü, sürükleyici olaylar ve sürpriz sonlar…”
Publishers Weekly
Ne okusam diye düşünürken buldum iki gün önce kendimi ve bunun için ufak bir anket yaptım :D Şanslı kitap Yüz Bin Krallık oldu.

Biraz sonra sıcacık yatağıma girip okumaya başlayacağım.

Kitabımızın türü Epik fantezi, Bilim Kurgu, Genç Edebiyatı diye etiketlenmiş. Çok merak ediyorum.

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

2 yorum:

  1. haber_akin21.12.12

    Bende en yakın sürede başlayacağım...


    İyi Okumalar

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler! :)

    YanıtlaSil