16 Eylül 2012

Ne okuyorum | 5Bu ay nedense başladığım ama bitiremediğim bir çok kitap oldu. Aç gözlü bir kitap kurdu olduğum buradan da belli oluyor değil mi? :D

Öncelikle Paranormal | Urban Fantasy türündeki kitapları bir dizeyim önünüze:
Stygian's Honor'dan size daha önce bahsetmiştim. Kitabın Başını okudum ama bitiremeden karşıma Hounded çıktı ve hemen ona atladım. 

Hounded normalde okuduğum kitaplara hem çok benziyor hemde çok farklı. Çünkü bu sefer ana karakter kadın değil , 2100 yaşında bir erkek, Druid. Üstelik kitapta bir tanrıça gidiyor diğeri geliyor, her biride bunu öpüyor :D Ama aşk yok, aşk olmayınca da kitabın anlatımı ne kadar güzel olursa olsun biraz sönük kalıyor. Tabii bir de yazarı erkek. Daha önce erkek bir yazardan urban fantasy okuduğumu hiç sanmıyorum. Bu alanı hep kadınların yönettiğini düşünmüştüm. Aşk olmamasının nedeni de bu olabilir.

Limos ise Mahşerin Dört Atılısı serisinin 2. kitabı. Ona da büyük bir heves ile başladım ama 80 sayfa okudum, orada kaldı.

Genç Edebiyatına geçersek:

 

Fade'i netgalley'den seçip beğendim, istedim ve hemen başladım ama şıpsevdi gönlüm yerinde durmadı, duramadı. Yukarıda da gördüğünüz Stygian's Honor'a kaydı :D Ama gerçekten okumak istiyorum çünkü paranormal olmasının dışında acı çekmiş bir genç kızı anlatıyor. Ne diyebilirim, eğer karakter acı çekiyorsa o kitapta beni çekiyor.

Lord Of The Flies uzun zamandır lsitemdeydi. Kısa da oluşunu göz önünde bulundurdum ve başladım. Ne yazık 50 sayfadan sonra devamı gelmedi. Ama listemde...

Aslında listem bu kadar değil, Yeraltından Notlar ve Hobbit'te var. Ama onları en son okumayı düşünüyorum. Hele Hobbit'e en baştan başlamam gerek.

Sizler ne okuyorsunuz? :DBeğendiniz mi? Paylaşın! :)

4 yorum:

 1. haber_akin21.12.12

  Hounded blogumda Çevrilmesini İstiyoruz listesindeydi. Limos'u Ares'ten biliyorum. Sen dayanamaz bitirirsin bunları...

  YanıtlaSil
 2. Hounded'ın yayınhakları alınmış ama kimde bilmiyoruz. Bence de bitiririm ama biraz vakit alır. :D

  YanıtlaSil
 3. Niye hep bu tarz kitaplar okuyorsun?

  YanıtlaSil
 4. Seviyorum çünkü.

  YanıtlaSil