8 Eylül 2012

Kitap Tanıtımı: Ölümün Soğuk Nefesi || Christina HenryBir ölüm meleği olarak, Madeline Black 'in görevi taze ölüleri 'Kapı'ya götürüp öbür dünyaya geçmelerini sağlamak. Peki ya onlar gitmek istemezse? "Henry yeni nesil için iddialı olacağını bize gösteriyor. Hayal dünyasının geniş arka planı, bol aksiyonlu senaryo ile oldukça iyi uyum sağlıyor ve tatmin edici sonu okuyucularının bir sonraki kitabı heyecanla beklemesini garanti ediyor." -Midwest Book Review-
 "Şikago sokaklarında hızlı, eğlenceli bir yolculuk, Ölümün Soğuk Nefesi her şeye sahip: gücünü kazanmaya başlayan bir kadın kahraman, kötü adamlar ve seksi, doğaüstü bir aşk hikayesi. Son derece tavsiye edilir." -Nancy Holzner- "Dünya yapısını seviyorum... İblislerin ve meleklerin olaya dahil oluşu Ölümün Soğuk Nefesi'ni son zamanlarda yazılmış diğer kurgulardan ayırıyor... Alışılmadık dünyası ve keyifli kurgu ve karakterleri dolayısıyla bu yapıtı herkese öneriyorum. Gerçekten, müthiş bir film senaryosu gibi." -Romantic Times- "Hızlı aksiyon, onlarca iblis ve sürekli etrafta dönüp dolaşan gizem, ilginç karakterlerle birleşince eğlenceli bir fantastik roman yaratmış." -Monsters and Critics- "Henry bu alanda oldukça başarılı olduğunu gösteriyor. Hayal dünyasının geniş arka planı aksiyon dolu kurgusuyla ve tatmin edici sonuyla okurlarını bekliyor." -Publishers Weekly-
Black Wings serisinin ilk kitabı Black Wings/Ölümün Soğuk Nefesi'nin Türkçeye çevrildiğini bugün farkettim.(Tabii Sercan adlı bir arkadaşımda bana haber uçurmuş olabilir. :P )

Daha önce duymadığım bir yayınevinden çıkmış, reklamınıda bu yüzden görmemiş olduğunu düşünüyorum. Yayınevi Tual Yayınları, ayrıca dağıtım şirketi ve sitesi bile yok. Ama bu tabii kide kitabı almama engel değil. Meleklerin Kanı ve Fifty ile sipariş vereceklerimin arasına girdi bile.

Black Wings'i okuyalı uzun bir süre oldu ama kısaca seriye bayılıyorum (Son kitapta beni biraz hayal kırıklığına uğratı ama devam etmeyi düşünüyorum.)

Kitabı sevmemin başlıca nedeni Madeline'in sert bir karakter olması ve Lucifer ile sık sık (en azından her kitapta bir kere) konuşması. Tabii bir çok paranormal öğe taşıması ve her kitapta daha da güçlenmesi de okutan nedenlerden. Aşk konusunda biraz çatışıyoruz ama. Hemen aşık oldu. -_-

Serinin 4. kitabı Ekimin 30'unda çıkıyor. Az kalmış :D Kapağı da bir o kadar iğrenç. Orijinal kapak kullanmadıklarına çok sevindim. Goodreadsta serinin planlanmış 6 kitabı olduğu görünüyor .

Not: Fifty bu aralar çıkacak, Meleklerin Kanı'nı ise okuoku'da bulabilirsiniz. Acele ederseniz Artemis indiriminden bile faydalanabilirsiniz ;)

Seri: 

Black Wings (Black Wings, #1)

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder