15 Eylül 2012

Kitap Yorumu: Shaedes of Gray || Amanda BonillaShaedes of Gray (Shaede Assassin #1)
Amanda Bonilla

Tür: Paranormal, aşk
Sayfa: 316
GR puan: 3.70
Türkçe: Çevrilmedi.
Puanım: 


Bu kitabı gerçekten sevdim: Karakterleri, ikili sahneleri...

Ana karakter gerçekten güçlü ve etkiliydi. Aslında bazen aptalca davrandığını kabul etmeliydim. Hiçbir şey bilmediği bir dünyada hayatta kalmayı başarıyor da. Akılla ama arada aptal bir kadın Darian.
Kitabı okurken sıkılmadım ama bazen tahmin edilebilir olduğu bir gerçek. Yazarın bunu bilerek yaptığını düşünmüyorum ama genede bu hikayeden aldığım zevki kırdı.

Tek bir sorun var, Neden herkes onu istiyor? Ayrıca Tyler ile bizim bilmediğimiz bir geçmişinin olmasından hoşlanmadım. Darian için üzülüyorum. Ama Kadın bir kalın kafalı. Nasıl tek olduğunu düşünebiliyor. Biz süre için bu normal sınır koymak gerekirse 10 yıl, 20? Bence bunu o seçti, bu ben yalnızım düşüncesini, kendisini güvende hissetti.

Xander'dan tamamen nefret ediyorum "Seni seviyorum" diyor ama buna uygun davranmıyor. Raif'e gelince, ona ne çabuk güvendi Darian. Problemsiz bir Shaede gibi görünüyor ama o, kralına sadık. Darian'a değil. Ayrıca Raif ne çabukta Darian'a başa geçmesine izin verdi. Onun bu işte iyi olduğunu nereden biliyor.Bunlarda okurken beni rahatsız eden bölümler.

Azriel'i öldürüyor. (Adamın adı ve hareketleri bana nedense Azrail'i hatırlatıyor.) İntikamını aldı. Raif ile bir sahne bekliyorum. Ondan pek hoşlanmıyorum.
Darian kendini istediği zaman Shaede100 yıl sonra başka Shaedelerin olduğunu öğreniyor ve bu yabancılar onun kendi efendisini öldürmesini istiyor.Darian bunu seve seve yapacaktır çünkü o, ona yalan söylemiş ve terk etmiştir. Doğaüstü yaratıklarla dolu bir dünya burası. Cinlerde var. Ayrıca Darian normal bir Shaede değil. Kıyamete giden yolda önemli bir rol oynuyor. Ayrıca Darian Ty'ı seviyor ve bunu kitabın sonuna kadar kendine bile itiraf edemiyor.
Ayı kucaklaşması sahneleri çok komikti :D
Ve tabii Ty'ın o ayı olduğunu anlayamayacak kadar da aptaldı, gene. (Kitabın sonunda Darian kaçırılıyor ve bir ayı ile aynı kafese konuluyordu.)

Seri:

When Shadows Call (Shaede Assassin, #0.5) 
Shaedes of Gray (Shaede Assassin, #1) 
Blood Before Sunrise (Shaede Assassin, #2) 


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder