26 Eylül 2012

Kitap Yorumu: The Bringer || Samantha Towle


The Bringer
Samantha Towle 

Tür: Paranormal Aşk Hikayesi
Sayfa: 237
GR Puan: 3,77
Türkçe: Çevrilmedi.
Puanım:


Death is sad, love is agony.
Max was her next job. She got his name just before he died and it was for her to lead his soul to heaven. She was a Bringer. Then Max started pleading (as they often do), but not for himself, for his son, James. Would she look after him, would she comfort him as he grieved for the loss of his father? James was a sensitive young man. He would take his father's death very hard. Well, Bringers don't do that sort of thing; their exclusive role is to usher souls to heaven. They are not allowed to get involved in earthly affairs. However, when she saw James, she felt something she had never felt before – an emotion, a shock. She was a Bringer. Bringers do not have emotions. Yet she couldn't help herself. She found herself being drawn inexorably towards James and his life, against every instinct she had ever had, against every law of the universe. And she fell in love. For a Bringer, that is a terrifying fall.

Kısa bir özet ve kitabın konusu:

       Lucy kitabın başında bir Getirici: Ruhları cennetin kapısına getiriyor. An yakın arkadaşı Arlo. Max adlı bir ruh Lucy'den oğluna, James'a, göz kulak olmasını istiyor ve Lucy'den söz alıyor. Getiriciler duygusuzlar ama Lucy ne zaman James'i görse hissediyor. James'in bir kaza sonucu ölmesi gerekiyor ama Lucy onu kurtarıyor ve insanımsı bir bedene sahip oluyor ama beş parasız evsizdir.

James onu evine alıyor ve bunlar aşık oluyorlar. Sonra Arlo gelir ve Lucy'i geri getirir. Ona James'in (eski melek) Lucy bir melek iken Getirici olma nedeni olduğunu söyler çünkü James bir insana aşık olmuştur ve Lucy'i terk etmiştir. Lucy o an ihanetin acısı ile geri dönmek istemez ama iki hafta sonra Arlodan kendisini insana dönştürmesini ister ama Arlo hafızasını silip onu Avusturalya'ya gönderir. Orada Fex kılıgına girip Lucy'i kendine aşık etmeye çalışır.

       Sofie adlı başka bir melek James'a gider 4 hafta sonra ve Lucynin yerini bildigini ve hafızasını geri getirebileceğini söyler. Hep birlikte hafızasını geri getirirler. Aniden Arlo gelir ve Jamesi öldürür.Lucy'e aşık olduğunu James'ın meleklikten çıkıp insan olmasına sebep oldugu falan ortaya çıkar. Bunlar kavgaya tutuşur. Lucy acıya dayanamaz ve kendini kavganın ortasına atar. Ama Sofi atarfından geri getirilir. Mutlu son ölünce cennete geri kabul edilecekleri söylenir. Arlo bir yerde hapis tutulur.

Yorumum.

       Kitap bana çok basit geldi. Melek diyorsan ben biraz daha derin düşünmelerini ve buna göre hareket etmelerini beklerdim. Bunlar sosyal yardımlara çalışan insanlar gibi, mutlu son mutlu son. Çok insani bir karakter verilmiş meleklere. Aşık olmasından bahsetmiyorum. Bu ölümsüz varsayılan yaratıklar bu kadar insani ve basit, konuşmaları da dahil, olmamalılardı. Çok sıkıldım. James'in davranışları yapay gelmedi. Lucy'ninde öyle. Arlo'nun kıskançlığı ve  kötülüğü... Sofi'nin kullandığı kelimeler daha iyi seçilmeliydi. Karakterler arası konuşmalar pek iyi değildi.0 Yorumcuk:

Yorum Gönder