4 Eylül 2012

The Enchanted Truth || Kym Petrie


In this humorous and insightful tale, a modern day princess finds herself single and asking for magical intervention to change her sorry love life. Rather than casting a spell to bring Prince Charming to her rescue, a savvy fairy godmother gives the tenderhearted damsel an unexpected gift. By entrusting her true thoughts and desires to an unlikely confidant, the young royal soon discovers that the person who could make her life everything she dreamed it would be has been with her all along. As author Kym Petrie herself realized, every woman needs a froggy friend and a secret journal—and enough adventures with the girls to keep her heart pounding and her mind racing. Life is meant to be about happy beginnings . . . you can never have enough of them.

The Enchanted Truth
Kym Petrie

Tür: Masal
Sayfa:40
Türkçe: Çevrilmedi

The Enchanted Truth 18 Eylül'de çıkacak bir hikaye. Netgalley sayesinde daha yayınlanmadan okuma şansı elde ettim. Çok kısa, gerçekten. Okumam 20 dakikamı ya aldı ya almadı.

1 ay kadar önce Kindle'ıma indirmiştim. Kısacık bir hikaye okumak istedim ve bu sevimli peri masalına başladım.

Kısaca konusundan bahsedersem;

Büyülü asası olan peri vaftiz anneleri bilir misiniz, işte bu hikayede o şımarık bir Prensese kendi kişiliğini bulmasına yardımcı oluyor  ve Yakışıklı Prensini arama çabasından vazgeçmesi gerektiğini öğretiyor.

Ona asa ile bir prens vermek yerine, bir prenste hangi özellikleri istediğini yazmasını söylüyor ve çekiliyor. Bizim şımarık prensesimiz ilk başta dirensede yola geliyor ve başlıyor yazmaya. En sonunda mevsimler değişiyor, tabii prensesimizde öyle, ve o aslında bir Yakışıklıya ihtiyacı olmadığını öğreniyor.Çünkü kendisi zaten kendisini tamamlıyor, yani bütün olmak için bir Prense ihtiyacı kalmıyor. Biraz feminist bir hikaye anlayacağınız.

Kısacık ve akıcı bir hikaye. Daha ilk cümlede bunun bilindik bir hikaye olmadığını bize söylerek başlıyor, nitekimde öyle. Mutlu sonun aslında kendi içimizde olduğunu söylüyor. Hikayenin sonunda ise bunun sadece bir başlangıç olduğunu belirtiyor.
0 Yorumcuk:

Yorum Gönder