23 Ekim 2012

Kitap Yorumu: Fury's Kiss || Karen ChanceDory sert ve kirli dövüşmeye alışık. Tuhaf bir laboratuvar'da uyanıp, yabancı bir adamın başında dikildiğini görünce, ilk iç güdüsü adamın kafasını hızlıca kesmek oluyor. Şans da o ki, adam aslında efendi vampir Louis-Cesare; yani, öldürmesi pek kolay değil. Sonuç olarak, Dory kaçırılıp laboratuvar'a getirildiğinde, bir grup senato vampir kuvveti ile büyülü eşyaları ve silahları Faerie'den çıkaran kaçakçılar üzerinde çalışıyormuş. Louis-Cesare onu kurtardığında ise, kendisine ne olduğuna dair bir anısı yok. Ne olduğunu ve kimin yaptığını öğrenmek için Dory meleklerle, delilerin en delisi çılgın bilim adamlarıyla ve ölüden beter, bir kaç vampir türüyle yüzleşmek zorunda kalıyor. 


Fury's Kiss (Dorina Basarab #3)
Karen Chance

Tür:Paranormal Aşk Hikayesi
Sayfa:536
Goosreads Puanı: 4,34 (720 oylamada)
Türkçe:Çevrilmedi


Dorina Basarab, benim sevgili Dhampir'im,

Uzun bir aradan sonra seni okuma şansı elde ettim. "Hoşlandın mı" diye sorarsan biraz hayal kırıklığına uğradığımı söylemem ne yazık ki kaçınılmaz oluyor. Tabii, kitabının sonu beni çok şaşırttı. Dory ile Dorina (Senin vampir yarın) arasındaki ayrım benim biraz kafamı karıştırdı. Bir kez daha Mircea'nın bir baba olarak ne kadar harika, bir sevgili olarak ne kadar odun olduğunu anladım. Hayatın artık iyice yoluna mı girdi ne!

Sana daha çok puan vermek isterdim ama ne yazık ki Karen'ın seni anlatma tarzı beni yoruyor, sürekli bir aksiyon! Olayları hazmetmemize izin vermiyor. Doğal olarak, aşırı olan kitap sayfaları gözümde büyüyor. Belki seni de Türkçe'ye çevirirler ne dersin? Cassi ile olan karşılaşma sahnen! Bir oturup konuşun, şu işi açığa kavuşturun ne olur, beklemekten iliğim her tarafım kurudu.

Louis- Cesare gerçekten farklı bir vampir, onun bulduğun için şanslısın. Bırakmayı düşünürsen her zaman talibiyim. İlişkiniz bazen çıkmaza girmiş gibi görünse de mutlu sonunuzu görüyorum.

Kitap boyunca ne çok ayılıp bayıldın sen öyle! 6 defa falan oldu sanırım. Claire'in yorumları beni gülümsetti; ama onda yapay bir şeyler var. Belki de hikayesini tam bilmediğim için...
Beni en çok Senate'nin senin yeni pozisyonunu açıkladığı andaki düşüşün güldürdü. Ah Kit Marlowe! Onun aşık olmasını ne kadar çok istiyorum! Öpüştüğünüz anda bir şeyler olsun o kadar çok istedim ki!!! Ama tam bir çıkmaz olurdu. Gene de onunda bir hikayesi, serisi olmalı. Çok şey istemiyorum değil mi?

Bu kitapta Zombiler olmak zorunda mıydı? Gerçekten??? Düşmüş meleklere sözüm yok!

Bana geçiş kitabı gibi geldi Dory. Bir şeyler olacak belli, büyük şeyler. Ama tam oturmamıştı. 4. kitapta artık, ne zamansa.

Seni kısa zamanda okumayı umuyorum. Sağlıcakla kal!

Sevgiler, Merve

Kitap Hakkında:

Hafıza kaybı ile uyanan Dory gene bir sürü şey ile uğraşıyor. Önce hafızasını kazanmaya çalışırken vampirler tarafından sürekli bir saldırıya uğruyor. Marlowe'un ona karşı olan düşmanlığı, Mircea'nın beynine ufakken yaptığı bir duvar ve çocukluk anıları, bu duvarın çökmeye başlaması ile... Çok yoğun, aksiyon dolu  ve biraz karmaşık bir kitap.
Zombi-vampirlerin saldırıları ve onca vampirin ölümü, en sonunda Faeri'nin dünyayı ele geçirip eski tanrıları serbest bırakma planlarının gene Dory tarafından alt edilmesi... O kadar çok olay var ki.

Cassie sevenler ve Mircea'ya tapanların ve Louis-Cesare'a aşık olanların okuması gereken bir seri.

Seri:


Midnight's Daughter (Dorina Basarab, #1) 
Death's Mistress (Dorina Basarab, #2) 
Fury's Kiss (Dorina Basarab, #3) 

Fury's Kiss
Karen ChanceI still looked like Dracula’s daughter. Which was completely unfair, since he’d only been an uncle.

****

“Not hurting is a different thing from saving,” he replied quietly. “There was a time when you would have let Raymond burn up in your hallway. When you would not have cared if four strange vampires died. When you would have been like your friend Claire, who says all the right things but looks at us as if we were roaches crawling across her kitchen floor.” “You…didn’t act like you noticed that.” “Of course not. I am charming,” Radu pointed out.

****


“What’s this shit?” Ray demanded, looking at the salesclerk. “Honey, truth hurts, but ain’t no way you’re a Magnum.” “Well, I ain’t no medium!” The clerk smiled. “Yeah, but I was being generous.”

****

“Not in the middle of the store, you’re not.” “Ain’t nobody here,” the cashier reminded me, grinning. “And ain’t no way he’s filling that thing out.”

*****

“You shoulda seen the other guy,” I said, grinning slightly at the thought of Zheng-zi’s messed-up face. And then almost choked on something. After a second of hacking, I spat part of a tooth out into my palm. Damn. I hated when that happened. I looked up to find Claire staring at me with something approaching horror. I started to say something, but the horror turned to a glare so bright, I swear I could see little flames in her pupils. “If you say you’re fine,” she told me tremulously, “I’ll kill you!”

*****

I’d have expected to feel something. But I didn’t. Not a damned thing. Nothing but anger and annoyance and a weird sort of sadness, because he wasn’t the one I wanted. Oh, God, I thought in horror. Louis-Cesare’s ruined me for other men.

*****

“I don’t know who’s crazier,” Ray muttered a few minutes later. “You or me.” “Me.” “Then why am I doing this?” “Because you’re the only one who knows how?” “God. I hate being useful.”

*****

“To help you bridge your own divide,” the Irin murmured. I looked at him, hurting, defeated. “I don’t understand,” I cried. “You will.”

*****

10 yorum:

 1. Yorum gelmiş!!!! Çok sevindim. Neredeyse bir sevinç dansı yapacaktım. Okurken sürekli sırttım ve hala da sırıtıyorum -sırtlanlara mı döndüm ne? =D
  Yorum güzeldi. Bence çok bilgi vermedin ama gayet de ilgi çektin söylediklerinle. Sanırım okurken bir ara Cassie ile karşılaşma yazısında ufak bir kalp krizi geçirmiş olabilirim. Hele son cümlen... Bak şimdi canım çekti =) Yazın için teşekkürler. Serinin devamının sabırsızlıkla bekliyorum :D

  YanıtlaSil
 2. Owww... Benimki de bir şey değilmiş. Senin Pritkin gitmiş ya halini düşünemiyorum... Tez kavuşasınız umarım

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler. Kan ağlıyorum burada, ama elbet gelecek!

  YanıtlaSil
 4. Pritkin babasının yanında, geri, dönbüşü zor gibi duruyor :(

  YanıtlaSil
 5. Ne! Pritkin nereye gitti? Noluyor ya O.o Her mesajla şoklar geçiriyorum. Yazar dağıtmış ortalığı :D

  YanıtlaSil
 6. hehe bir de bana sor. Ben ha bu kitap diye diye meraktan çıbanlar bir şeyler çıktı sağımda solumda :D Zaten Pritkin degitti oy oy oy. Çok özledim onu. bu Dünya onsuz çekilmiyor :D

  YanıtlaSil
 7. Nasıl yani hala öğrenmedi mi gerçeği O.O Ahah :D O karşılaşmayı şu an iple değil makaralı bir halatla çekiyorum.

  YanıtlaSil
 8. Bence büyük karşılaşma Cassie'nin kitabında olacak. Dory'i sadece başka bir yere ışınladı. Mirce'nın sevgilisi falan sanıyor onu. Bence kızı olduğunu öğrenene kadar neler olacka çok merka ediyorum. Hadi bakalım :D

  YanıtlaSil
 9. Böylesi iyi. Yazımını seviyorum =)
  Nasıl bir şey olmadı. Yer yerinden oynamalı, Dünya dönmeyi bırakmalıydı! Tamam, bu kadar abartılı olmasa da bir şeyler olmalıydı. Sonuçta o kadar kıskançlık yaşadı, yaygara koparı ama değil mi?

  YanıtlaSil
 10. Beğendiğine ve sırıttığına sevindim :D Amacım çok bilgi vermemek spoiler oluyor ve kimisi hoşlanmıyor:D Bazen işin dozu kaçıyor tabii :D Cassi ile karşılaştı ama pek bi şey olmadı artık bir oturup tanışsınlar değil mi ama!

  YanıtlaSil