20 Ekim 2012

Jeaniene Frost'u Tanıyalım.Jeaniene'i Kedicik serisi ile tanıyoruz.Tabii Vlad'ı anlattığı kitabı saymamak gerek, oda Kedicik ile bağlantılı. Yazarın Kedicik serisinden başka yazığı birkaç antolojisi var. Ayrıca daha önce bir antoloji de yayınladığı hikâyenin kitabı çıkıyor, adı Night's Darkest Embrace. Gene paranormal yazıyor ve bu sefer şeytanları konu alıyor. 2012 kasımda çıkacak, 100 sayfa. Gün sayabiliriz.

Unutmadan Kedicik serisi Artemis Yayınları'ndan çıkıyor:

Mezarla Randevu
Tek Ayağı Mezarda
Mezarın Dibinde
Mezara Mahkum
Mezarın Yüzü

Gece Prensi


Yazarımız 38 yaşında, 13 haziran 1974 doğumlu. Şu sıralar Kuzey Karolina'da kocasıyla yaşıyor, yemek yapmayı pek sevmiyor. Eski mezarlıkları keşfetmekten, arabayla seyahate çıkmaktan hoşlanıyor ve New Orleans'a bayılıyor. Çocuklar, uçaklar ve yemek kitaplarından korktuğunu söylüyor. Kocası demişken, adı Matthew. Yazarları kocalarıyla görünce sizde de bir hayal kırıklığı olmuyor mu?

Kocasıyla çekilmiş bir fotoğrafı.


Bunlar genel bilgiler. Bana "sen ne kadar tanıyorsun, ne düşünüyorsun?" derseniz pek bir fikrim olmadığını itiraf etmem gerekir. Kedicik serisi severek okuyorum, özel hayatını hiç araştırmadım ama yazar olarak biraz kendini yenilemesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı dünyaya çok takılıp kaldı. Yeni kitaptan umutluyum. Kızıl saçları da bana birini hatırlatıyor ama bir türlü çıkaramıyorum. ;)

Genel bilgilere dönersek;

Kitapları 19 ülkede yayınlanmış, "New York Times" ve "USA Today" de en çok satanlar listesine girmiş.

Serinin dizi veya film olması fikrine sıcak kanlılıkla yaklaşıyor. (Benim için gene hayal kırıklığı olurdu doğrusu.) Biraz bencillik yapıp öyle bir şeylerin olmadığını da duyurmak istiyorum :D

Not: 20.12.12

Jeaniene Frost Realmwalker aldında Gençlere hitap eden yeni bir paranormal seri için 3 kitaplık anlaşma yapmış! Okunur! 2014!

Ve üzücü bir haber, Cat ve Bones'un yer aldığı kedicik serisi 2 kitap sonra bir sona kavuşuyormuş.

Leila ve Vlad'ın ait olduğu seri ise 3. kitapta bitecek.


Yazarımızı buralardan takip edebilirsiniz:

13 yorum:

 1. Şahsen Cat ve Bones için üzülmüyorum,son kitaplarda belirgin bir gerileme var bitmesi seri için çok daha iyi olacak bence

  YanıtlaSil
 2. Biliyorsundur belki, Sookie'den daha önce teklif Anita'cm için gelmiş (dizi olması için) ama sevgili Laurell kabul etmemiş. Yani ucuz atlatmışız. Eğer bu Anita'cm a olsaydı intihar sebebim olurdu O.o

  YanıtlaSil
 3. Laurell kabul etmez, prensibleri var. Değiştireceklerini biliyor. ama gene de ucuz atlatmışız. Anita seri olsaydı allahın her günü yas tutardım sanırım.

  YanıtlaSil
 4. Ben ikinci sezondan sonra pes ettim, kitaba yöneldim. Rezil ettiler. Uyarlama adı altında bambaşka bir şey yaptılar. Hiç hoş değil.

  YanıtlaSil
 5. Bunun en iyi örneği True Blood sanırım. İlk başta hoştu tam aynı olmasa da ama kitapları okuyunca izlemeyi kestim, alışkanlıktan sezon finaline bakmıştım. İnsan "daha saçmalayamazlar" derken kendilerini aşıyorlar bunlar.

  YanıtlaSil
 6. Çok teşekkür ederim :D Kocaların hepsi genel anlamda yıkıyor beni. Daha farklı bekliyorum ne diyeyim :D
  Hiç bir kitap serisi dizi olmamalı bence, hayaller önemli ama onları da bir bırakın kenara, (oyuncuları) daha kitaptaki olay akışına uymaya tenezzül etmiyorlar. Bu koyuyor bana.

  YanıtlaSil
 7. Yazıyı beğendim, güzel olmuş. Ellerine sağlık :) Kocasını görmek tarifi imkansız bir yıkılıştı benim için. Umarım şu film, dizi yapma olayına bakışını değiştirir. Böyle şeyler hayallerimizde yaşadıkları şekillerde daha güzeller. Vladddd!....çıksa da okusak ;)

  YanıtlaSil
 8. Tuğçe Nur Akar21.12.12

  Çok güzel bir yazı olmuş. Kendini Laurell nasıl kendini Anita yerine koyuyorsa aynı durum Jeaniene içinde geçerli. Umarım hiçbir film şirketi bu seriye rast gelmez =) Aklımdaki Ian'ın kanlı canlı halini bulamayacaklarını çok iyi biliyorum.

  YanıtlaSil
 9. Orası kesin, inşallah dizi falan olmaz. Seriden de soğuturlar. Beğendiğine sevindim :)

  YanıtlaSil
 10. Bu dizi işi nedir arkadaşlar cat ve bones lamı ilgil bilen varsa söyleyebilirmi ? acaba

  YanıtlaSil
 11. Merhaba Can. Benim bildiğim kadarıyla ortada dizi falan yok. Yazar sadece olursa güzel olur, bu fikre açığım demek istemiş.

  YanıtlaSil
 12. Teşekkür ederim Merve saol, bende Jeaniene gibi düşünüyorum olması iyi olur hatta Mezarla Randevu ve Tek Ayağı Mezardayı okuduktan sonra büyüğünce ben bunlara bi dizi çekiyim demiştim :)

  YanıtlaSil