14 Ekim 2012

Kitap Yorumu: The Darkest Fire || Gena Showalter (Karanlığın Efendileri 0,5)


The Darkest Fire (Lords of the Underworld 0.5)
Gena Showalter

Tür: Aşk Hikayesi, Paranormal
Sayfa: 66
GR Puan:3.83 (5.115 Oylamada)
Türkçe: Çevrilmedi
Puanım: O, cehennemin bekçisi, insandan çok bir canavar.  O Zulüm tanrıçası, kadından çok bir melek. Birlikte iblis efendilerine karşı ateşlerle bezenmiş tehlikeli bir savaşa girecekler - ve benzeri olmayan bir tutkuyu tadacaklar.Gena Showalter'ın seni serisinin kavuran tanıtımını kaçırmayın.


Karanlığın Efendilerinin içindeki iblislere dair kısa bir hikaye the Darkest Fire. Aslında seriye geçmişe dair biraz blgi vermekten öteye girmiyor, yine de okuması hoştu. Özellikle Tanrıça ile ölen gardiyan hayran olunasıydı.


Kısaca Özeti:

Zulüm tanrısı ile cehennemin girişnin koruyan bir iblisin hikayesi. Zulüm tanrısı,cehennemin kapısındaki duvara tanrılar tarafından ölümlüler dünyasını korumak için bağlanmıştır, iblisler bu duvara saldırmışlardır. ve duvar çökerse tanrıça ölecektir.Lucifela yapılan bir anlaşma ile bu gardiyan ile cehenneme giriş yaparlar. ve aralarındaki çekim artar. gerçi gardian onu ilk gördüğü andan beri boş değildir.Hey burada bir tanrıçadan bahsediyoruz. hepsinin güzel olması gerekiyor değil mi ama? Şiddet ve Ölüm bu iblisler olup duvarın tamir edilmesi için onlarım ölümü gerekli. Şimdi düşününce ölümü nasıl öldürecekler ?

Tanrıçanın gücü herşeyi kendi kontrolü altına alabilmek, olimpostan cehenneme gönderilmesinin sebebide bu zaten. Güçün var mı derdin var anlayacağın.
Cehenemdeyken zulüm tanrısı aniden acı duyar buda demekki iblisler duvara saldırıyorlar. Gardiyan ve Tanrıça bağlanırlar ve acı bir nebze azalır ama duvar çöker tanrıça ölür. Onun acısına dayanamayan gardiyan zehirli pençelerini kendi gögsüne batırır mutlu bir ruh ruha ölüm sonrası hayat yaşarlar. Tanrılar tanrıçanın kemiklerinden bir kutu yaparlar ve iblisleri onun içine hapsederler ama kutuyu Pandoraya verirler. Gerisi başka bir hikayedir. Merak işte bu öldürür kediyi.

Seri:

The Darkest Fire (Lords of the Underworld, #0.5 Prequel) 
The Darkest Night (Karanlığın Efendileri, #1) 
The Darkest Kiss (Lords of the Underworld, #2) 
The Darkest Prison (Lords of the Underworld, #3.5) 
The Darkest Whisper (Lords of the Underworld, #4) 
The Darkest Passion (Lords of the Underworld, #5) 
The Darkest Lie (Lords of the Underworld, #6) 
The Darkest Secret (Lords of the Underworld, #7) 
The Darkest Surrender (Lords of the Underworld, #8) 
The Darkest Seduction (Lords of the Underworld, #9) 

1 yorum:

  1. cicileydi21.12.12

    Bloğuma hediye kazanmaya davet ediyorum seni :)

    YanıtlaSil