17 Kasım 2012

Kitap Yorumu: The Savage King | Michelle M. Pillow


A girl with a mission. Agent Ulyssa Payne is on a mission. It's her job to make sure the Medical Mafia leader doesn't leave the planet of Qurilixen. But, when her target is killed by his own daughter, her mission is over. Now, she stuck on a barbarian planet for three months until the Agency comes to get her. Getting kidnapped by King Attor, she's left in the Var harem to await his return. But, when the King dies in battle and doesn't come for her, she's stuck dealing with his son, the new savage King of the Var. This is one complication Ulyssa didn't need. A royal complication. The Var Princes were raised by a hard man who put no stock in love-especially love with one woman. Bred to never take a life mate, these men will do everything in their power to live up to the dead King Attor's expectations and never fall in love. Kirill is a man who must do his duty, only he didn't expect to do it so soon. When his father dies, he knows it's his destiny to be King. What he didn't expect is the troublesome mistress that's now his to deal with.

The Savage King 
Michelle M. Pillow

Tür: Fütüristik, erotik, bilimkurgu, aşk hikayesi
Seri: Lords of the Var #1
Sayfa: 200
Goodreads:  4.07 (486 oylama)
Türkçe: Çevrilmedi

            Sevgili beynim vize öncesi sabaha kadar uyanık kalıp fütürist erotik roman okumamı buyur etti, bende kıramadım. Neyse ki güzeldi. Ben robot istiyordum ama şekil değiştiriciler denk geldi :))

            Kitabımız uzayda geçiyor, gezegenler arası çalışan bir mafyayı yok etmesi için gizli göreve gönderilen Ulyssa olayların kendi kendini çözmesi ile gittiği gezegende mahsur kalıyor.En yakın zamandaki gemi 3 ay sonra geliyor. İşin kötü yani Val ırkının kralı tarafından hareme atılıyor. Neyse ki kral ölüyor ve onun seksi oğlu - şekil değiştirici- kral oluyor. Haremden ilk kaçış denemesinde Ulyssa, Kirill'e yakalanıyor ve ama ikinci denemesinde işler onun için sarpa sarıyor. Çünkü kaçmaya çalışırken askerlere Kirill'in metresi olduğunu söylüyor ve bu gezegende böyle şeyler çok önemli. Kısmen artık kralın birinci eşi ve eğer giderse ölüme mahkum edilebilir.

            Mecburen bir sonraki gemi gelene kadar bu "yakışıklı barbar" ile vakit geçirmek zorunda. Tamam, tamam... Durum o kadar kötü değil. Bu iki kişi birbirine aşık oluyor ama Kirill'in babası kadınların zayıflık olduğunu söyleyerek yıllarca adamın aklını yıkamış, bu yüzden sevgisini kabul edemiyor, zayıflık olarak görüyor. Ulyssa ise "görevim de görevim, evlenmek mi öcü" tarzı bir kadın. Kitabın olayıda bu. İstemem ben, ama yan cebim boş durumu yani.

            Sonu mutlu bitiyor önce bu söyleyeyim, ikinci olarakta kitabın sonunu sevmediğimi... Ben öyle vıcık vıcık "seni seviyorum, ölürüm, hayatımın aşkı" olayları sevmiyorum. Bu kitabın sonunda ise olaylar böyle bitiyordu, beni sinir etti. Onun dışında kurgusu, anlatımı ile çok ama çok hoşlandığım bir kitap oldu. Serinin 3. kitabını okumak için sabırsızlanıyorum.

            Kitabın sonunda kızın hamile kalması renk kattı -bunu ilk bayılmasında çıkarmıştım zaten- onun dışında bu ikili harbi kafadan sorunlu. Aralarında çok ön yargı var. Ayrıca farklı ırkta olmaları pek sorun yaratmıyor. Şekil değiştirici olayına ise pek değinmiyor yazar. Daha çok ikiliye ve bu biolojik silah yapan mafya örgitine odaklanıyor.

Seri: 

The Playful Prince (Lords of the Var, #2) 
The Bound Prince (Lords of the Var, #3) 
The Rogue Prince (Lords of the Var, #4) 
The Pirate Prince (Lords of the Var, #5) Bugün  ileriki saatlerde (yaklaşık 8 saat sonra) Tüyaptayım :)) 

4 yorum:

 1. Okuyacak kitap çok ama zaman mı hızlı akıyor yoksa ben mi yavaşım, kitaplar bitmiyor =D hoş bazıları bitsin de istemiyorum ;)

  YanıtlaSil
 2. İkiside bence :D

  YanıtlaSil
 3. Seriyi okuyacaksan puanı falan çok iyi, oku yani :D Ben teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 4. Canım çekti, okumak istedim. Böyle bir yorum için teşekkürler. Sayende okuyacak kitabım olsa bile gözüm kaydı =D

  YanıtlaSil