30 Aralık 2012

2012'nin Fos Çıkanları


Elbette herkesin günlerce, aylarca okumak için beklediği, okuyunca da bu muydu! diye saç baş yolduğu kitapları vardır. Bende de bir kaç tane oldu. Listeyi 2012 de okuduğum kitaplarla sınırladım.
Bu, listede ki kitapların hepsinin kötü olduğu anlamına gelmiyor kesinlikle, sadece daha farklı şeyler beklediğimi ifade ediyor. Ya da kötü olduğunu.
Hadi hangi kitaplarmış bunlar bakalım:


Tuhaf Melekler serisinin son kitabı(5). Fos çıkanlar listemde en başı hak etti, çünkü çok hoş başlayan biri seri çok berbat bir şekilde sona erdi. Bu serinin ilk kitabını sevmiş ve diğer kitaplarıda merakla beklemiştim, ne yazık ki final kitabı geldiğinde çok zayıf buldum. Dru'dan daha çok şey beklerdim.


Ares'ten sonra heyecanla beklediğim bir kitap olmuştu, aynı heyecanı uyandırmadı. Bir çok yazım hatası, üstelik çevrilmemiş cümlesi de üzerine tuz biber ekti. Ares'te en sevdiğim karakter Limos olmuştu birde.


İlk kitap güzel başladı, iyiydi. Seks çoktu ama hoş bir hikayesi vardı. İkinci kitapta da aynı olaylar tekrarlanınca bu olay beni sıktı, dolayısıyla da bir hayal kırıklığıydı. 3. kitap okuma listemde ama okur muyum gerçekten bilmiyorum...


Ölümün Soğuk Nefesi'nin ait olduğu seri, Black Howl ise 3. kitabı. "Lütfen rafların arkasına itelim" tarzı bir his uyandırdı bende. Melekler, şekil değiştiriciler... Yazar güzel bir dünya yaratmış ama bunu da pek koruyamamış. Lucifer'a yazık oldu.


Tanıtımı ve ilginç kurgusuyla merakımı uyandırmıştı, Fos çıktı. Seriye devam edilmemek üzere bir köşeye fırlatıldı.


Yazarının ünlü olması ve her yerde duymam kitabı merak etmem için yeterliydi. Bu kitap 2 kişiyle beraber okudum. Çok sıkıldım, onca kitabı bu adam mı yazmış, neresi bu kadar seviliyor diye sorgulamaya başladım. Diğer iki kişi de benim kadar sıkıldı. Uzun bir süre başka kitabını okuyacağımı sanmıyorum.


Bir Amerikan klasiği...Tamam kabul klasikten çıkarmam gerekirdi ama genede listeye girdi.


Azrail'in çok farklı ele alındığı mitolojik bir seri. 3. kitabını okuduktan sonra artk okumamaya karar verdim, zira iyice garip bir hal aldı. Fos çıktı anlayacağınız.

Benim listemdeki kitaplar böyle, ya sizinkiler nasıl?7 yorum:

 1. Galeyan hic umdugum gibi cikmadi diyebilirim, kapak guzelligine ve arka kapak yazisina kandim. Ejderin Aski'ni da sevemedim ceviriden mi kaynakli bilmiyorum ama dili cok kabaydi.

  YanıtlaSil
 2. kagitkiz31.12.12

  6. maddedeki gizemli kişi benim hihoho.

  YanıtlaSil
 3. Aman direkt söyle :DEhuehe.

  YanıtlaSil
 4. kagitkiz31.12.12

  Gizemi sevmem okuyucularınla aranda perde bırakma -.-

  YanıtlaSil
 5. :D:D Linke tıklarlarsa seninle olduğunu görürler :D Uzun uzun yazacak yer yok :D

  YanıtlaSil
 6. kagitkiz31.12.12

  A! Cidden tıklayınca görülüyormuş :D Bu okuyucu milletide ne tembel tıkla ve gör işte ne uğraştırıyorsunuz bizi :D

  YanıtlaSil
 7. Git kendini at bir havai fişeğe :D Hani bu yorumdan sonra müstahak :F

  YanıtlaSil