25 Aralık 2012

Kitap Yorumu: Shock One night Heir || Melanie Milburne


Shock One night Heir (Romance Hb)
Melanie Milburne

Tür: Aşk Hikayesi
Sayfa: 192
Goodreads puanı: 3,60 (40 oylama)
Sabbatini men play for keeps - losing is not in their vocabulary...When Maya met Giorgio Sabbatini, he rescued the penniless waif and stray despite her inferior breeding. So her decision to divorce him now is made with a heavy heart. Giorgio belongs to a notorious blue-blooded family, and their duty to maintain its lineage is unquestionable. Unable to give him the heir he craves, Maya knows she has to walk away. But the ink on their divorce papers isn't given the chance to dry: after one last, reckless night of passion there's a very shocking announcement...THE SABBATINI BROTHERS Three powerful playboys from the richest dynasty in Europe! Ruthless, irresistible...impossible to tame?


Kitabın tüm konusu adama " Seni Seviyorum, Maya" dedirtmekti. İnananabiliyor musunuz? Gittim 192 sayfa boyunca, ben, boş boş bunu okudum. Allahtan seçerek başlamadım, kafamı duvarlara vururdum.

Nasıl mı başladım? Kitaplarıma bakıyordum ve bu kitap açıldı, ilk cümleye başladım, ikinciye, üçüncüye...

Kitap Maya ve Giorgio adlı bir çiftin boşanma aşamasıyla başlıyor, sonra Maya hamile kalıyor. Çiftimiz ilişkilerini yürütme kararı alıyor. Biz,  bu arada Giorgio'nun küçükken kız kardeşini ölü bulduğunu, duygularını dizginlediğini, babasının annesini defalarca aldattığını, babasının öldüğünü, Maya'yı hamile bırakamayarak onu hayal kırıklığına uğrattığını okuyoruz.

Pek değil, hiç sevmedim. Aynı şeyler 50 defa tekrar edildi. Üstelik final de final değildi. Nerde benim büyük, şok yaratan olayım. Yok. Adam geldi "Seni seviyorum,  Cara" dedi ve bitti. Hay lanet highlife. Hep böyle oluyor, zenginlik başa bela.

Okumanızı önermem, elbet daha güzel örnekleri vardır. Hayır bir kadın için 4 defa düşük yapmak çok yıkıcı bir şeydir bunu anlarım, ama bu kadarda tekrar edilmez ki! Ya Giorgio'nun başarısız oldum tavırları ne? Maya ise tam bir vur kafasına al ekmeğini tarzı bir kadın. Çocuk resmen. Neyse sinir oldum. Uzun bir aradan sonra okudum, neden harlequin tarzı kitapları nadiren okuduğumu anladım. İyi denk gelmiyor belki de. Blaze'den vazgeçmemeli.


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder