29 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Reckoning || Lili St. Crow (Strange Angel Series, #5)Reckoning (Strange Angel Series, #5)
Lili St. Crow

Tür; Fantastik, genç yetişkin
Sayfa; 307
Yayıncı: Razorbill 
Yayın Tarihi; 01.11.2011
Dil; İngilizce
Türkçe: Seri çevriliyor. Artemis (Tuhaf Melekler Serisi, 5) 
Puanım: 
Nobody expected Dru Anderson to survive this long. Not Graves. Not Christophe. Not even Dru. She's battled killer zombies, jealous djamphirs, and bloodthirsty suckers straight out of her worst nightmares. But now that Dru has bloomed into a full-fledged svetocha - rare, beautiful, and toxic to all vampires - the worst is yet to come. Because getting out alive is going to cost more than she's ever imagined. And in the end, is survival really worth the sacrifice?

28 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Defiance || Lili St. Crow (Strange Angel 4)

Defiance (Strange Angel  4)
Lili St. Crow


Tür: Fantastik
Sayfa: 304
Yayın Tarihi: 19.04.2011
Dil: İngilizce
Türkçe: Seri çevriliyor (Tuhaf Melekler Serisi, 4)
Puanım: 
Dru kıskanç bir svetocha atlattı. En yakın arkadaşı Graves vampir kralı tarafından kaçırıldı ve onu haftalardır bulamıyor. Hiç bir şey olmamış gibi eğitimine devam etmesi ondan bekleniyor, çünkü o çok değerli. Christophe ise bazı gerçekleri ondan saklamakta. Dru gerçekten bunalmıştır. En son Leon'un bir kaç delil getirmesiyle Dru bile bile bir tuzağa adım atar ve sonra işler sarpa sarar.

27 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Banished || Sophie Littlefield


There isn’t much worth living for in Gypsum, Missouri—
or Trashtown, as the rich kids call the run-down neighborhood where sixteen-year-old Hailey Tarbell lives. Hailey figures she’ll never belong—not with the popular kids at school, not with the rejects, not even with her cruel, sickly grandmother, who deals drugs out of their basement. Hailey never knew her dead mother, and she has no idea who her father was, but at least she has her four-year-old foster brother, Chub. Once she turns eighteen, Hailey plans to take Chub far from Gypsum and start a new life where no one can find them. But when a classmate is injured in gym class, Hailey discovers a gift for healing that she never knew she possessed—and that she cannot ignore. Not only can she heal, she can bring the dying back to life. Confused by her powers, Hailey searches for answers but finds only more questions, until a mysterious visitor shows up at Gram’s house, claiming to be Hailey’s aunt Prairie. There are people who will stop at nothing to keep Hailey in Trashtown, living out a legacy of despair and suffering. But when Prairie saves both Hailey and Chub from armed attackers who invade Gram’s house in the middle of the night, Hailey must decide where to place her trust. Will Prairie’s past, and the long-buried secret that caused her to leave Gypsum years earlier, ruin them all? Because as Hailey will soon find out, their power to heal is just the beginning.

26 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Hotel du Lac || Anita Brookner


Hotel du Lac 
Anita Brookner

Tür: İngiliz Edebiyatı
Sayfa: 184
Yayıncı: Penguin 
Yayın Tarihi: 1984
Dil: ingilizce
Türkçe: Çevrildi 


Çağdaş İngiliz romanın önde gelen adlarından Anita Brookner, Hotel du Lac'ta , yerleşik ahlakın normlarını değil de kalbinin sesini dinlediği için yakın çevresi tarafından 'kendini toparlaması' gerekçesiyle İsviçre'de bir otele 'sürgüne' gönderilen bir yazarın hikayesini anlatıyor. Müşterilerinin ilginç öyküleri Hotel du Lac'ı benzersiz bir mekan kılar. Durmamacasına kendini sorgularken çevresindeki kişilerin birbirinden ilginç yaşamlarına tanıklık eden bir yazar: Edith Hope... Kendine özgü bir çeşit 'bencillik öğretisi' vaaz eden esrarengiz gülümsemeli bir adam: Mr. Neville... Öteki müşterilere Kurulu Düzen'in erişilmez yüksekliklerinden bakan bir ana-kız: Mrs ve Miss Pusey... 1984 Booker Edebiyat Ödülü'nü kazanan bu romanında Anita Brookner, ilk bakışta duygusal melodram gibi gözükebilecek bir konuyu sağlam bir gerçekçilik temeline oturtarak kadınlık durumu üzerine çok incelikli eleştirel gözlem getirmekte.(Arka Kapak)"Bu yıl Booker Ödülü, bir kitabı onurlandırdığı kadar kitap de ödülü onurlandırıyor... Hotel du Lac müthiş bir aşk hikâyesi: Son derece romantik olmasının yanında, aynı zamanda esprili, zarif, dokunaklı ve korkunç zekice bir kitap."-The Times-

25 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Archangel's Blade || Nalini Singh (Lonca Avcısı #4)

Archangel's Blade (Guild Hunter #4) 
Nalini Singh

Tür: Fantastik, Aşk hikayesi
Sayfa: 336
Goodreads Puanı: 4.26 (6.680 oylamada)
Dil: İngilizce
Türkçe: Serinin ilk kitabı yayınlandı (Artemis)
Puanım:
The severed head marked by a distinctive tattoo on its cheek should have been a Guild case, but dark instincts honed over hundreds of years of life compel the vampire Dmitri to take control. There is something twisted about this death, something that whispers of centuries long past...but Dmitri's need to discover the truth is nothing to the vicious strength of his response to the hunter assigned to decipher the tattoo.

Savaged in a brutal attack that almost killed her, Honor is nowhere near ready to come face to face with the seductive vampire who is an archangel's right hand, and who wears his cruelty as boldly as his lethal sensuality...the same vampire who has been her secret obsession since the day she was old enough to understand the inexplicable, violent emotions he aroused in her.

As desire turns into a dangerous compulsion that might destroy them both, it becomes clear the past will not stay buried. Something is hunting...and it will not stop until it brings a blood-soaked nightmare to life once more...

Kitap Yorumu: Kara Saray || Melissa Marr
Bir genç kız için savaşan binlerce peri...
Soluk kesici bir mücadelenin tuhaf hikayesi.
On yedi yaşındaki Leslie dövme yaptırmaya karar verdiğinde, perilerden ve onların karanlık iktidar mücadelelerinden habersizdi. Tuhaf şekilde, güzel ve gizemli bir dövmenin çekimine kapıldığında ise artık tek düşündüğü ona sahip
olması gerektiğiydi. Dahası yaptıracağı dövmenin tüm hayatını değiştireceğine, arzu ettiği pek çok şeyi ona getireceğine inanıyordu.
Gerçekten de bu dövme tüm hayatını değiştirdi. Fakat yaşayacakları Leslie'nin hayal ettiği türden şeyler değildi. Dövme, onu, Kara Saray'ın ruhunu ele geçirmek için savaşan tekinsiz ve tehlikeli peri kral Irial'a bağlayan sinsi bir kelepçeydi. Leslie peri dünyasının büyüsüne karşı koyamayacak ve tehlikeleriyle mücadele etmeye çalıştıkça yavaş yavaş bu dünyanın derinliklerine doğru çekilecekti.Ink Exchange (Wicked Lovely #2)
Melissa Marr

Tür; Fantastik
Sayfa; 325
Yayıncı;Harper Teen 
Yayın Tarihi;29.04.2008
Dil;İngilizce
Türkçe: Çevrildi (332, Artemis, 2010, Lanetli Sevgili serisi, 2)
Puanım: 

24 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Ölüm Elçisi || Christina Henry (Madelina Black Serisi #2)

Ölüm Elçisi (Madelina Black Series #2)
Christina Henry

Tür; Fantastik
Sayfa; 277
Yayın Tarihi; 26. 07. 2011
Dil; İngilizce
Türkçe: Tual Yayınları
Puanım: 

Son zamanlarda kontrol ettin mi bilmiyorum, ama benim adım Eve* değil.Sağ avucumu açtı ve kılıcının beni damgaladığı yere dokundu. Bana göz kırptı ve bir anda bir elma şekli belirdi. Parlak kırmızı meyvenin üzerine avucumu kapadım, o da oturduğu yerden kalktı ve bir kedi gibi gerindi.Beni istediğin gibi yönetebileceğini düşünme, diye uyardım.
Biliyorsun, ben de satranç oynamayı iyi biliyorum.Bana gülümsedi, bu cennet bahçesindeki yılanın gülümsemesiydi.
O halde oyun başlasın...

Hayranlık uyandırıcı...Henrynin akışı inanılmaz ve sizi içine çekiyor, ayrıca betimlemeler fantastik.Kesinlikle bütün kentsel fantezi hayranlarını bu kitabı okumaya davet ediyorum!
ReadAllOverReviews

Henry çok profesyonelce yazıyor, karanlık fantazi gizem ve romantizmin lezzetli karışımı hayranları memnun etmiş olmalı. "
Booklist

Uzun zamandır okuduğum en iyi serilerden biri. Keşke Türkçeye'de çevirseler demeden duramıyorum. 

Not: Bu yorumu  kitap çevrilmeden önce yazmıştım.

 Her saniye ayrı bir güzeldi. Labirent olayı biraz abartılı geldi, ama çok da değildi. Aşırılık yoktu. İnandırıcı bir kitaptı. Hikayeye kendinizi kaptırıyordunuz. Hele Lucifer'a bayılıyorum. Sürekli gelsin.

Kitap tam benlikti. Her an aksiyon vardı ama aksiyonlar Cassie Palmer'ın olay akışınan çok farklı ve yorucu asla değildi. Kızın cevapları beni çok eğlendirdi. Açıkçası kahkahalarla gülmedim ama kitaba renk katıyordu. Üçüncü kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca Gabriel'den başkasını bulmalılar bu kıza ben pek yakıştıramıyorum niyedir bilinmez.

Kitap gene birilerinin Madeline'i öldürmeye çalışması ile başlıyor. Lucifer Madeline'den peri sarayında elçi olmasını istiyor. Gabriel kaçırılıyor. Beeze de öyle Beeze peri sınırları içinde bulunuyor.(Beeze Madeline'in evcil gargoylu) kraliçe bu izinsiz giriş için 3 gün orada kalmasını şart koşuyor. Nathaniel kraliçenin büyüsü altında iken Madeline'ye tecavüz etmeye kalkıyor. Gabriel kraliçeye hediye ediliyor ve başka bir melek tarafından Madeline'e zorlu bir sınavı geçip Lucifer'ın kendi eliyle yaptığı kılıçın yardımıyla yeniyor ve gidiyorlar. Biri kurtadamları öldürüyor. Bu kurtadam katili gene luciferın çocuğu çıkıyor(adamın her yerde bir çocuğu var evet :D) Madeline öldürüyor. Luc Madeline'i ziyeret ediyor. Kılıç sahibi olarak Madelin' i seçiyor. VE bu kitap için önemli bir olay nedenini çözmüş değilim.Belki sonraki kitaplarda.
Bu seriyi paranormal, melek seven herkese öneririm. Okuması eğlenceli sürükleyici ve kendini kim kimdir diye fazla kaybetmeyeceğiniz bir ktap. Kendi dünyasına sizi çabucak çekiyor.

Güncelleme: 03.02.2013
Kitabın Türkçe edisyonunun kapağı.Seri: 

Black Wings (Black Wings, #1)

22 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Don't Kill The Messenger || Eileen RendahlDon't Kill The Messenger (Messenger, #1)
Eileen Rendahl


Tür:Fantastik, aşk
Sayfa:336
Yayıncı: Berkley
Yayın Tarihi: 02.03.2010
Dil:İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi
Puanım: 

Kitap Yorumu: In Bed With Her Italian Boss || Kate Hardy


In Bed With Her Italian Boss (Harlequin Presents Extra)
 Kate Hardy

Tür; Romance
Sayfa; 192
Yayıncı; Harluequin
Yayın Tarihi; 08.04.2008
Dil; İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi

Kitap çok güzel başladı. Sıcak bir havası vardı. İtalyanlar hakkında pek bir şey bilmem ama kitap beni hem meraklandırdı, hemde aile yapısı hakkında fikir edinmemi sağladı. Gio çok samimi ve cömert bir insan gibi görünüyordu. Fran'nın daha problemli olduğunu düşünüyorum eğer karakterleri karşılaştırmam gerekirse.

Yazarın dili hoşuma gitti, kitabın komik olduğunu söyleyemem ama sevimli, sıcak bir hava içinde yazılmış. Bu Gio'nun annanesini gerçekten merak ediyorum. Kahve öğretme derslerinin çok işlevli olduğunu düşünmeye başladım. Hem kıza yakın olmak hemde asıl işe odaklanmak, e birde yalnız kalmak olabilir tabiki :) Kızı kucağına alması ilgi çekiciydi ve uyurgezerlik olayı biraz ani ve zorlama geldi. Son bir adıma ihtiyacım var ne olsun ne olsun der gibi. Hoşlanmadım.Anın etkisi ile gelişen bir şeyler belki daha hoş olabilirdi.

Kitapta karakterler arası iletişim eksikliği olduğu bir hakikat, ama sıcak aile tablosu gerçekten içimi ısıttı.

Güzel bir kitaptı. Fran'ın en sonunda ailesinin onu sevdiğini anlaması güzeldi. Her aile çocuklarını farklı sever diye de bir ders çıkarılabilir sanırım.
21 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Lover Revealed || J. R. Ward (BLack Dagger Brotherhood #4)


Lover Revealed (BLack Dagger Brotherhood #4)
J. R. Ward

Tür; Fantastik
Sayfa; 455
Yayın Tarihi; 06.03.2007
Dil; İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi

Bu kitap uzun zamandır listemde duruyordu. Bu günlerde bana bir hırs geldi ve bitirmeliyim dedim. Serinin önceki kitaplarını okuduğum için aşinalık vardı ama karakterleri unutmuşum. Hatırlamam biraz vakit aldı.

Kitapta bir kadın ve erkeğin aşkına odaklanırken diğer karakterlerin gözünden de olayları anlatıyor. Bu karakterler ister kötü ister iyi olsun anlatımda kendilerine yer bulabiliyor. Akıcı, sürükleyici bol bol dövüş ve aşk sahnesi olan bir kitaptı. Bir sürü karakter var bu kişileri takip etmek gerçekten özel bir çaba gerektiriyor.

Dönüşümlü olarak olayların anlatılması gerçekten hoşuma gitti, bu sıkıcılığı önledi. Özelilikle John karakterine bayıldığım ve kitap sık sık onu gözünden de anlatıldığı için daha eğlenceli bir hal aldı.

17 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Açlık Oyunları || Suzanne Collins

Açlık Oyunları
Suzanne Collins

Tür: Bilim kurgu, Genç Yetişkin, 
Sayfa; 374
GR puanı: 4.42 - 5 üzerinden
Yayın Tarihi; 31.10.2008
Türkçe: Pegasus Yayınları tüm seriyi yayımladı.
Orjinal Adı: Hunger Games
Seri: Açlık Oyunları 1
Puanım: 
Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içinde Panem ulusu yaşamaktadır, Capitol'ün etrafında on iki bölge bulunmaktadır. Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır. Onların her biri her yıl yapılan Açlık Oyunlan'na katılmak zorundadır. Yarışma için her bir bölge yaşları on iki ve on sekiz arasında değişen birer erkek ve kız çocuğu göndermek durumundadır. Açlık Oyunları TV'den canlı olarak yayınlanan ve ölümüne bir kavgadır.On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve kendinden daha küçük kız kardeşi ile yaşamaktadır. Oyunlarda kız kardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır. Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kız kardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi verecektir. Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur. Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır.

15 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Penelopia || Margaret Atwood


Penelopia (Canongate Efsaneleri, #2)
Margaret Atwood

Tür: Fantastik (Yunan mitolojisi)
Sayfa;198
Yayıncı; Cannongate U.S 
Yayın Tarihi; 05.10.2005
Dil; İngilizce 
Türkçe: Çevrildi (tükendi, Turkuvaz kitap)
Puanım:  
Homeros'un Odysseia'sında, Odysseus'un karısı ve Troyalı güzel Helena'nın kuzeni Penelope'nin başından geçenler çağlar boyunca bir ibret öyküsü olmuştur. Odysseus'un Troya savaşına gitmesiyle birlikte yirmi yıl yalnız kalan Penelope, ortalığı sarsan dedikodulara karşın İthake krallığını ayakta tutmayı, dik başlı oğlunu büyütmeyi ve kendisine talip olan yüzü aşkın erkeği aynı anda avucunun içine almayı başarmıştır. Odysseus evine döndüğünde, onca yıl kendisine sadık kalan Penelope'nin bütün taliplerini ve nedense hizmetçilerinden on ikisini öldürür. Antik öyküyü eşsiz bir biçimde bugüne uyarlayan Margaret Atwood, olayların Penelope'yi ve ipe gönderilen on iki hizmetçisini nasıl etkilediğini anlatmayı seçer. Atwood'un kıvrak dili, bilge ve duyarlı yaklaşımıyla öykü, düşündürerek eğlendiren, aynı zamanda da rahatsız eden bir anlatıya dönüşür. Penelope'ye yeni bir yaşam ve gerçeklik kazandırdığı gibi, okuru eski çağların gizemine yanıt aramaya davet eder.

Kitap Yorumu: Tender Mercies | Kitty Thomas"Grace. That word that finally meant something again. Mercy. Favor. Good will."

Fed up with play kink, Grace Warner moves to an island that embraces erotic slavery to be with a man she met online. Within hours of her arrival, everything is ripped from her, and she quickly learns play is preferable to the realities of actual enslavement.Asher Collins has spent the past year mourning and blaming himself for the death of his slave, Darcy. When Grace catches his eye at a showing, obviously abused, he becomes obsessed with buying her and finding a way to atone for his own past sins.Tender Mercies
Kitty Thomas


Tür: Erotik
Sayfa; 220
Goodreads Puanı: 3.80 (889 Oylama)
Yayıncı; Burlesque
Yayın Tarihi; 06.05.2011
Dil; İngilizce 
Türkçe; Çevirilmedi

Gerçekten ilginç bir kitaptı.İçinde bol bol cinsellik, erotik anlar ve çoğunlukla sadist şeyler vardı. Bu hayat tarzını anlıyorum diye yalan söylemeyeceğim.

Anlatımı güzeldi ve kitap akıcıydı. Yalnız Grace'in yeni Efendisine geldiğinde güvenme aşamasının biraz hızlı olduğuna inanıyorum. Bdsm İçermesine rağmen güzel bir kurgusu vardı. Kedi takıntısı ise komiğime gitti.
Bu tür içinde okunmaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Aniden ortaya çıkan James karakterinden hoşlanmadım.Ayrıca kızımızın kitabın sonuna saklanan inatçı ruhunu da benimseyemedim.

Grace Köle/efendi yaşam tarzında olan bir kızdır ve bu hayuat artık ona sahte gelmektedir. Kölelerin gerçek olduğu bir adanın olduğunu öğrenir ve kendine bir Efendi bulur. Bu Efendi ise sadist bir kişiliktir. Altı ay içinde Grace sadece bir kabuktan ibarettir. Asher Grace'i Lucasdan alır ve ona bir köleye nasıl davranılması gerekiyorsa ona öyle davranır. Aralarında karşılıklı bir aşk doğar.Kiap çoğunlukla Asher'ın Grace'in güvenini kazanmasına kuruludur. (Kitabı okurken daha önce okumuşum gibi bir hisse kapıldım. Ve bu olay hala devam ediyor. Nedenini bilmiyorum.)


13 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Lean on Me || Cherise Sinclair (Masters of the Shadowlands #4)
Lean on Me (Masters of the Shadowlands #4)
Cherise Sinclair

Tür; Erotik, aşk

Sayfa; 220
Yayıncı; loose ld
Yayın Tarihi; 30.03.2010
Dil; ingilizce 
Türkçe: Çevrilmedi

 Bu kitap diğerlerine göre daha düşük geldi bana. İlk ikisi kadar eğlenceli değildi ve sürekli tekrar ediyordu.Kitapta Cullen'nın eğlenceli kişiliği azda olsa yansıtılmıştı ama çok tekrar içerikliydi. Andrea'nın aile ilişkileri çok hoşuma gitti. Kitapta gene cinsellik vardı bunu inkar edemem ama diğer kitaplara göre daha azdı.         

  Açık arttırma sahneleri bana yapay geldi biraz. Kızın içine düştüğü zorluğu aşırı bir şekilde vermişti.

12 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Şeytan Marka Giyer || Lauren Weisberger


Devil Wears Prada - Lauren Weisberger

Şeytan Marka Giyer
Lauren Weisberger

Tür; Çik- lit, çağdaş
Sayfa: 448
Yayıncı: Altın Kitaplar
Yayın Tarihi; 13.04.2003
Türkçe: Çevrildi.
Puanım:

Okuduğum en harika kitap asla diyemeyeceğim bir kitaptı.Çok sık aynı şeyleri tekrar ediyordu.Bazen bir gün bir sayfada geçerken bazende bir gün çok uzun yer tutuyordu.Sonu filmden daha tatmin ediciydi. Filme güvendim sonunda benzer şeyler bekledim ama alakası yoktu.(Nefret ettiğim bir başka olay, o zaman neden kitabın filmini yapıyorsun?)

11 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Breaking Free || Cherise Sinclair


Beth must yield to become aroused, but she's too scared to give up control. The last thing she wants is a ruthless, powerful Dom. But that's just what she gets, and exactly what she needs...
A sadistic husband left Beth scarred, inside and out. Only at the Shadowlands BDSM club does she feel like a woman. But her fears limit her to Doms who won't overwhelm her— the very ones who cannot arouse her. The Master of the Shadowlands gives her an ultimatum: accept the Dom he assigns or lose her membership. The last thing Beth wants is a ruthless, powerful Dom, but that's just what she gets.
Asked to take on a problem sub, Nolan sees the issue immediately— although truly submissive, the little redhead is too scared to relinquish control and her Doms have let her get away with it. That will change right now.
As Master Nolan takes Beth under command, compelling her submission, she's terrified, but the experienced Dom brings her pleasure, not pain. His only demand is that she never lie to him. Under his capable hands, her body comes alive, and she begins to heal. As he pushes her limits, she learns to trust...and then to love. And she realizes he is beginning to care for her in return.
But now her cruel husband has found her, and Master Nolan discovers she's been lying and lying and lying...


Breaking Free (Masters Of Shadowland #3)
Cherise Sinclair


Tür:Erotik
Goodreads: 4.34 (3.805 Oylama)
Sayfa: 170
Dil: ingilizce (çevrilmedi)

Yorumum:
Gene güzel bir kitaptı.Yazarın anlatım tarzını gerçekten sevmeye başladım.Bu kitap diğerlerine göre konu açısından daha yoğun ama çok fazla duygusal ve geriye dönük olduğu için aynı ölçüde sıkıcıydı. 

Hikayenin konusu gerçekten hüzün vericiydi. Ve evet Nolan sen bizim her şeyimizsin.

Yazar kızın iç sorunlarını gerçekten iyi aktarmıştı.Her ne kadar Nolan iyi bir Efendi olsada bana biraz kayıtsız, duygusuz geldi. Buda yazarın vermek istediği havaydı sanırım.Bethin eski kocasının ölmesi ise OH Yea! derdirten türden bir olaydı. BÖyle karakterlerden nefret ediyorum.

Bu kitapta diğer kitaplardan farklı olarak kötü bir olay ve duygusal olmayan bir kriz olayı vardı.Yani gerçek bir kötü adam. Ve Nolan tam bir beyaz atlı prensti. Gelip Beth'i öcüden ve eziyet dolu bir hayattan kurtardı.Ve bu kitap bana diğerleri kadar komik gelmedi.

Konu olarak favorim olsa da (Nİyeyse geçmişi böyle hasarlı olan karakterlerin sevgi ve bir sevgili ile iyileşme dönemlerini okumaya bayılıyorum) kitapta benim için eksik olan bir şeyler eksikti.
,
Beth kendisine eziyet eden Efendisi ve kocasından kaçıp kendine yeni bir hayat kurmuştur ama kocası ondan ciddi sorunalr bırakmıştır ve seksten zevk alamamaktadır.Efendi Z ona bir anlaşma sunar ya Efedi Nolanı kabul eder ya da klupten atılır. Bu onun için zor bir karardır ama başkada çağresi yoktur. Klitap Nolan'ın, Beth'in güvenini kazanması üzerine kuruludur. 

Seri:
Make Me, Sir (Masters of the Shadowlands, #5)
To Command and Collar (Masters of the Shadowlands, #6)10 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Dark Citadel || Cherise Sinclair


 Dark Citadel (Masters of the Shadowlands#2)
 Cherise Sinclair

Tür; Erotik
Sayfa; 152
Goodreads Puanı: 4.22 (4.048 Oylama)
Yayıncı; loose ld
Yayın Tarihi; 07.07.2009
Dil: ingilizce (çevrilmedi)
Puanım:  
Kitap Tanıtımı:
After Kari breaks up with her date during Beginner's Night at Club Shadowlands, she's given the option to continue with an experienced dominant. Despite her steamy fantasies about BDSM, the inexperienced schoolteacher plans to simply observe. Yet under the unyielding hands of Master Dan, she not only participates, but gives him everything he asks for. There is nothing she can hide from him. Not her passion...or her love

9 Şubat 2012

Kitap Yorumu: ClubShadowlands || Cherise Sinclair


ClubShadowlands (Masters of the Shadowlands #1)
Cherise Sinclair

Tür; Erotik
Sayfa; 155
Yayın Tarihi; 13.01.2009
Dil; ingilizce
Türkçe: Çevrilmedi
Puanım: 

Okuduğum en iyi eroticalardan biriydi. Eğlenceli, samimi, sıcak sahnelerle dolu. Master Z 'nin özel yeteneğine Ve Jessica'nın çabuk uyum sağlaması gerçekten rahatlatıcıydı, uzun tanıştırma ve terreddütlerden hoşlanmıyorum. Yazar gerçekten yaratıcı. Kızımızın sürekli Dominantları dövmeye yeltenmesi gerçkten ilginçti. Eğer bir kaç gün sonra terkedileceğini düşünüp Jessicanın ayrılmayı düşünmesi dışında pek bir kriz olayı yoktu. Anlatımı akıcıydı ktiabı elimden bırakamadım. Cullen'a da ayrı bir sempatim oluştu doğrusu. Ama aldığım dedikodulara göre oda kapılıyormuş, kader kısmet.

8 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Golden Vampire || Linda Thomas-Sundstrom

Golden Vampire
Linda Thomas-Sundstrom


Tür: Paranormal, şşk Hikayesi
Sayfa: 281
Yayıncı: Harlequin
Yayın Tarihi: 22.05.2011
Dil: İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi.
Puanım:

For former cop Jesse Stewart, giving herself—mind and body—to sexy vampire Lance Van Baaren meant losing her soul. Hired by the government to find a senator's missing daughter, she instead found a haunting link to her past. And now something is drawing her to the one man she should despise….Once a knight, Lance had sworn to protect the innocent. And one of those young innocents had been Jesse. Now face-to-face with the alluring woman she has become, he's determined to help Jessie solve her case and make her his own. But would finding the truth of her past—and the Blood Moon—push her further away?

6 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Asphodel || Lauren Hammond
Asphodel (The Underworld Trilogy #1)
Lauren Hammond

Tür:Fantastik

Sayfa:161
Yayıncı: Addison Books
Yayın Tarihi:20.12.2011
Dil:İngilizce
Seri: (The Underworld Trilogy #1)
Türkçe: Çevrilmedi

Asphodel'i mitoloji ağırlıklı olduğu için okumaya karar vermiştim. Kitabın başı yetersizdi. Özellikle karakterler kendilerinden beklenen şekilde hareket etmiyordu. Persephone 5 bin yaşında ama tam bir ergen gibi davranıyordu. Gerçekten sinir bozucuydu. Kitap ilerledikçe bu yönü arka plana itiliyor ama tamamen kurtulduğunda söylenemez. Yaş aldıkça - görünüşün önemi yok- bunu size olgunluk katacağını düşünürüm her zaman.

Hades karakterini yansıtıyordu; karizmatik, gizemli, kurnaz ve akıllı...


Başında olmasa da ortasına doğru kitaptan zevk almaya başladım. Bilindik Hades ve Persephone hikayesi değildi. Bazı farklılıklar vardı. Persephone'nin okula gitmesi gibi ya da Demeter'in yemek pişirmesi.

4 Şubat 2012

Kitap Yorumu: Fifty Shades of Grey/Grinin Elli Tonu || E.L. James

 E.L. James

Fifty Shades of Grey (Fifty Shades #1)
E.L. James

Tür; Erotik
Sayfa; 356
Dil; İngilizce
Türkçe: 18. Eylül 2012 de çıktı.


Kitabın Tanıtımını burada bulabilirsiniz: Gri'nin Elli Tonu
Bu kitabı çevirecek olana biraz acıyorum aslında. Okurken öldüm öldüm dirildim ve lanet olsun, sonuca bak! Ağlamadım, vallahi ağlamadım ama içimde gitti. Neydi o balonun adı Charlie Tango, onu o adamla gömesim var. Hep kızın bakış açısından anlatılıyor o yüzden. Yoksa suçlamıyorum adamı.

"İçindeki Tanrıça" çok güldürdü beni kabul etmeliyim. Zengin olunca ana kahraman daha renkli oluyor. Yaşama derdine düşen adam romansdı, aşktı aramaz. Biz prenslere, CEO'lara, efendim Sheikh'lere takılıp kalalım.

Kitap gerçekten çok hoşuma gitti. Paranormal olmasa da diğer sevdiğim bütün özellikleri taşıyordu. Dram, aşk her şey. Serinin sonu mutlu bitecek biliyorum ama kitapta mutlu bitmeliydi arkadaş.


"Prensini bulabilmek için bir sürü kurbağa öpmek zorundasın"


Kitap çok eğlenceli, akıcı, etkileyici ve seks doluydu. Son sayfalarda seksten çok bunaldım.Biraz daha az seks ile daha muhteşem bir kitap olabileceği kanısındayım.


Ana ve Christian'ın hikayesini işledik. İngliz Edebiyatından yeni mezun olan Ana Christian'dan çok etkilenir, yalnız Christian bir dominanttır. Bunlar birbirine şık olurlar ve en sonunda Ana bu hayatı kaldıramayacağını anlar ve bizim oğlanı terk eder.


Kızımızın kızarmaları beni bitirdi. Christian'ın onu bu kadar karmaşık bulması kendi hatası bence, kız kitap gibi okunabilir cinstendi.Saf, temiz, dürüst...


İkinci kitabı da okuyacağım sonra üçü.


Kitabın yayın hakları alınmış, film ya da dizi olacağı söylentileri var. Şimdiden yerimi ayırttım. En kısa zamanda da Türkçe okumak nasip olur inşallah.

Okuyucu Testi.

Sonuçları yorum olarak atmayı unutmayın.


 


Kitap Yorumu: Işık Prensi | Ünver Alibey

Ünver Alibey
Işık Prensi
Ünver Alibey

Tür; Fantastik
Sayfa; 286
Yayıncı; Nemesis
Yayın Tarihi; Nisan 2011
Dil; Türkçe
Puanım:
Sırların sarmaladığı bir adama aşık olabilir misiniz? Üniversite eğitimi için İstanbula gelmiş güzel bir kız, Esin. Karşılaştığı gizemli adam, Emir. Esin ve Emir beklenmedik bir anda tanışıyorlar. Birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren aralarında bir çekim başlıyor ve birbirlerinden uzaklaşamıyorlar. Ancak zamanla, aralarında oluşan bu ilişki Esin için karmaşık bir hale geliyor. Esin, Emir'de sıradan olmayan bazı özellikler keşfetmeye başlıyor. Esin için Emiri ve ondaki sırları keşfedeceği gizemli bir yolculuk başlamak üzere... Bu yolculukta ona eşlik etmeye hazır mısın?