31 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Titan Magic || Jodi Lamm


Titan Magic
Jodi Lamm

Tür: Paranormal, Mitoloji
Sayfa: 400
GR puan: 3,50
Türkçe: Çevrilmedi.
Seri:  Değil

Dilsiz, kalpsiz ve duyduğu seslerle eziyet gören Madeleine  Lavoie, ailesinin onu neden dünyadan sakladığını sorguluyor. Ama kardeşinin onu dışarı attığı gece, sadece kafasında duyduğu gizemli sesin sadece bir sanrı olmadığını öğreniyor ve ne kadar denerse denesin ona asla itaatsizlik edemiyor.
Şimdi Madeleine , güçlü diktatör tanrı ve canavar karmaşası içinde arasında sesini bulmak zorunda. Eğer başarısız olursa kendisi ve onu seven herkes ölüme mahkum olacak. Ama başarırsa nihayet birisini sevmeyi başarabilecek.
Madeleine  -Maddy- dilsiz bir kzıdır. Hafızasını kaybetmiştir ve hayatında sadece kardeşi Marcus ve annesi Lotte vardı.Marcus onu öperek -evet öperek- evden attığı gün hayatı beklenmedik bir şekilde değişir. Yıllardır onu kendisine çağıran sesin gerçek - Jas- bir titan olduğunu öğrenir. Bu da yetmiyormuş gibi aslında bir insan değildir. Mitolojilerde duyduğumuz topraktan yapılmış ve içine yaşam üflenmiş bir golemdir. Sevemez, efendisinin sözünden çıkamaz. Ve kaos'u onu bulduğu zaman -yani hafızasını kazandığı zaman- efendisi onu öldürmek zorundadır.
Ama efendisi ona aşık ve bu aşk kaos'un nedeni.
Maddy dünya da ki en güçlü varlık. Gücüyle köyleri yıkıp, dağları yerle bir edebilir.
Ölmemesi için sesini bulması ve kaos'unu yenmesi gerekiyor.
Onu seven bir ailesi ve yardım etmek isteyen dostları var ve gücünden faydalanmak isteyen düşmanları...


Yorum


Sevdiğim bir kitap oldu. Bir kaç kişinin arasında geçse da içinde bol bol şiddet ve aksiyon içeriyordu. Büyünün dozunda kullanıldığı, aşkın ve çaresizliğin olduğu hoş bir hikaye.
Kitabın sonu sanki bir seriye aitmiş gibi bitiyor ama ne yazık ki yazarın tek kitabı. Ve amatörlükten çok uzak.Karakterler gerçekten oturmuş.
Jas -James- beni sinir eden bir karakter oldu kitapta.Titanlardan beklemediğim ufak hesapların peşine düşüyordu.Kıskançlık, aşk vs :D

Maddy ise biraz -kendi başına hareket etme acısından- zayıf kalıyordu. gerek Marcus gerek Jas yada Eli -kötü karakter- sürekli onu yönlendiriyordu. Marcus'a karşı gelemez anlarım çünkü efendisi ama diğerleri biraz fazla oluyordu doğrusu.

Kitapta Will'in- Jas'ın en iyi arkadaşı- Jas'a aşık olması büyük şok yarattı.Ama buı da mutlu sona bağlandı çünkü Jas onun hislerinden haberdardı.

Çok fazla ölüm, kitabın sonunu bir başka deyişle böyle tanımlayabilirim.
YA severlerin okuyunca pişman olmayacaklarını düşündüğüm bir kitap.


Tabi Maddy çok daha ufak ve bir kız :D

30 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Muhteşem Gatsby || F. Scott FitzgeraldMuhteşem Gatsby
F. Scott Fitzgerald

Tür: Klasik, Edebiyat,
Sayfa: 174
Goodreads Puanı: 3,73
Çevirmen:Püren Özgören
Yayıncı: Mitra, Martı...
Puanım:
Eğer kişilik, kesintisiz bir başarılı hamleler silsilesiyse, o zaman onda muhteşem bir şey vardı, yaşamın vaatlerine karşı fazlasıyla gelişkin bir duyarlılık..." I. Dünya Savaşı'nın hemen ardından gelen ekonomik ve kültürel kalkınma dönemi, yani Roaring Twenties'deki pırıltılı hayatların trajik yönlerini ele alan Muhteşem Gatsby, Fitzgerald'ın tabiriyle "Caz Çağı"na bir selam niteliğinde.

Kitap Tanıtımı: Çiftlik || Emily McKayLily ve ikiz kız kardeşi Mel’in bir planları vardır: Onları çevreleyen elektrik tellerinin arkasına geçip, özgürlüğe kavuşmak…Mel çevresindekilerle hemen hemen hiç konuşmamasına rağmen, diğerlerinin dikkatini çekmeyen şeyler, otistik oluşu sayesinde onun gözünden kaçmaz, elektrikli tellerin hangi kısmının geceleri devre dışı olduğu gibi… Çitleri geçmek kolay olmayacaktır fakat Lily planladığı kaçış için gerekenleri toparlarken tanıdık bir yüzle karşılaşır.
Carter, Lily’nin karantina başlamadan önceki günlerden bir arkadaşıdır. Uzun bir müddet yakalanmamayı başardığı için çiftliğin dışındaki dünyayla ilgili birçok işe yarar bilgi edinmiştir. Ancak çiftlikteki herkes gibi Carter da dışarının insanlar için çiftlikten daha tehlikeli olabileceğini bilir.
Acaba bu üç yoldaş dışarıda onları bekleyen Tick’lerden kaçmayı başarabilecekler mi? Birbirlerine tutunarak özgürlüklerine kavuşabilecekler mi? Yoksa tekrar vampirlerin ellerine mi düşecekler?
Müthiş bir macera ve kaçış öyküsü sizleri bekliyor.

29 Temmuz 2012

True Blood Ve SookieTürkiye de ilk çıktığında başlamıştı Sookie sevdam. Kaç yıl önceydi araştırmam bakmam lazım, uzun yani. En azından bana öyle geldi. Ona Türkçe olarak başladım ve devamını (baktım çok yavaş ilerliyor) ingilizce getirdim. O zaman bu kadar okumuyorum tabii, biraz zor olmuştu.26 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Tanrıçanın Şavaşı || Aimee Carter

Goddess Interrupted (Goddess Test #2)

Tür:Paranormal, aşk, mitoloji
Sayfa:296
Türkçe: Çeviride
Puan: 4.10(Goodreads)
Puanım: 
Kate Winters ölümsüzlüğü kazandı. Ama Henry ile yer altında bir hayat istiyorsa bunun için savaşmak zorunda. Ölümsüz olmak işin kolay kısmı olmamalıydı. Kate Yeraltının Kraliçesi olarak taçlandırılmak üzere olsada her zamanki kadar yalnız.Yeraltının hükümdarı Henry için büyüyen aşkına rağmen, o her zamankindan daha gizemli ve mesafeli. Kate'in taç giyme töreninin ortasında, Henry, onu öldürebilecek tek şey tarafından kaçırılıyor, Titanların Kralı. Diğer tanrılar bütün hepsini öldürebilecek bir savaş için hazırlanırken Tartarus'un derinlerinde tutalan Henry'i kurtarmak Kate'e düşüyor.Sonsuz magaralarda yolunu bulabilmek için Kate geleceğine en büyük tehditi yapan kişiden yardım istemek zorunda... Henry'nin ilk karısı Persephone...

25 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: The Fault In Our Stars || John Green13 yaşında 4.derece tiroid kanseri teşhisi konan Hazel ölmeye hazırdı. Ancak 14 yaşında mucizevi bir tedaviyle ciğerlerindeki tümörler küçüldü. Mucizeden iki yıl sonra Hazel herşeyi geride bırakmıştı; liseyi, arkadaşlarını, normal bir hayatı... Hazel bir oksijen tankına bağlı olarak uzun bir süre yaşayabilecekti (artık ne kadar uzunsa). Tümörleri kimyasalların yardımıyla belli belirsiz bir şekilde kontrol altında tutuluyordu.
Augustus Waters; Kanserli Çocuklar Destek Grubunda yapılmış bir eşleşmeyle hayatına girmişti. Augustus göz kamaştırıcydı, Hazel gibi hastalıktan kurtulmuştu ve şaşırtıcı bir şekilde onunla ilgileniyordu. Augustus ile birlikte olmak hem beklenmedik bir gelişme, hemde uzun zamandır ihtiyaç duyulan bir yolculuktu onun için. Bu yolculuk Hazel'in hastalığı ve sağlığı, ölümü ve yaşamı tekrar değerlendirmesine, kendisinin ve diğerlerinin geride bıraktığı mirasını tanımlamaya iticektir.24 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: The Goddess Hunt || Aimee CarterThe Goddess Hunt (Goddess Test 1,5)
Aimee Carter

Tür: Paranormal
Sayfa:92
Yayıncı: Harlequin teen
Yayın Tarihi: 01.03.2012

Bu tanrılar gerçekten can sıkıyor!
Kate en sonunda tatilde, yunanistandadır. James ile...
Castor ve Pollux ile karşılaşır. Hani şu biri ölümlü diğeri ölümsüz kardeşler. Sonsuza kadar dönüşümlü olarak biri yer altındayken diğeri olimpusta yaşayacak olan kardeşler.

Kitap Yorumu: Tanrıça || Aimee Carter


Tanrıça 
Aimee Carter

Tür: Paranormal, aşk, mitoloji
Sayfa: 319
Yayıncı: Ephesus
Yayın Tarihi: 2012
Çeviri: Gökçe Çiçek
Puanım:
Teste tabi tutulan her kız öldü.
Şimdiyse Kate'in sırası.
Kate'in hayatı, en başından beri yalnızca kendisi ve annesinden ibaret olmuştur -ancak şimdi annesi ölmek üzeredir.Peki ya son isteği? Çocukluğunu geçirdiği eve geri dönmek.Bu nedenle Kate bir yandan annesinin sonbaharı çıkaramayacağından endişelenirken diğer yandan da hiçbir arkadaşı yada akrabası olmayan bir yerde yeni bir okula başlayacaktır.
Sonra Henry ile tanışır.Karanlık.Istırap dolu.Ve büyüleyici.
Henry, kendisinin Ölüler Diyarı tanrısı Hades olduğunu ve kendisiyle bir anlaşma yapmayı kabul etmesi durumunda, Kate kendisine sunulan yedi testi geçene kadar annesini hayatta tutacağını iddia etmektedir.Kate Henry'nin çıldırmış olduğundan
emindir -ta ki ölü bir kızı hayata döndürdüğüne tanık olana kadar.
Artık annesinin hayatını kurtarmak gözüne delicesine mümkün görünmektedir.Testleri geçmeyi başardığı takdirde Henry'nin gelecekteki eşi ve bir tanrıça olacaktır.
Ve başarısız olursa..

Laurell K. Hamilton'u Tanıyalım

Anita Blake

En sevdiğim yazardan bahsetmek istedim bugün size. Böyle bir planım yoktu ama estiler işte.

Kendisi Laurell K. Hamilton olur.

22 Temmuz 2012

Midnight Pleasures || Antoloji

Midnight Pleasures

Tür: Paranormal Antoloji
Sayfa:384
Dil: İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi.
Puanım:

Darkfest by Amanda Ashley Phantom Lover by Sherrilyn Kenyon Under Her Spell by Maggie Shayne A Wolf's Curse by Ronda Thompson Handsome and sensual, surrounded by an aura of danger, mystery, and the forbidden, a lover steps from the shadows. But is he mortal? Or is he an ancient god, a sorcerer, or a mythical beast who can possess a woman's heart...and her very soul? Four of romance's most popular authors have created this spellbinding collection of stores filled with dark passion and desire. Under the cover of darkness, their heroes inhabit worlds haunted by ageless hungers and deadly forces stronger than any seen by day...and vanquished only by the power of love. Now travel into realms where dazzling wonders roam the night, where magic replaces reason, and where a kiss unleashes a raging fire in the blood. And here, if you dare, discover the seduction that begins at the bewitching hour when a man and woman partake in...Midnight Pleasures.

21 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: The Color Keepers || Catriona Crehan

Catriona Crehan

The Color Keepers
Catriona Crehan

Tür: Genç Yetişkin- Paranormal
Sayfa:92
Yayın Tarihi 2012
Dil:İngilzce
Türkçe: Çevrilmedi

When an average girl's life is turned upside down by a wicked queen, she must find a way to deal with change and family while battling through a land of unforeseen problems and a romance that's on the verge of becoming something incredible.

20 Temmuz 2012

Kitap Tanıtımı: Nightlight: A Parody || The Harvard Lampoon

Belle Goose*1 gizemli ve parlak Edwart Mullen'a aşık oluyor. Soğuk ve biçimsiz Belle, Oregon' daki*2 Swichblade'e macera arayışı için gidiyor ya da en azından ölmemiş bir sınıf arkadaşı için. Ve Edwart'ı keşfediyor; kızlarla ilgisi olmayan yakışıklı bilgisayar ineğini. Bir kaç ilginç olaya tanık olduktan sonra - Edwart yemekte tater tots'larına*3 elini bile sürmüyor ve onu uçan bir kar topundan kurtarıyor- Belle dramatik bir aydınlanma yaşıyor: Edwart bir vampir. Ama nasıl onu, kendisini ısırmaya ve sonsuza kadar gelini yapmaya ikna edebilir, özellikle o kızları bu kadar iğrenç bulurken. İşte böyle bir Alacakaranlık parodisi Nightlight. Kapaktaki yarım yenmiş elmaya dikkat edin derim. Tekrar mı okusam diye düşünmüyor değilim eğlenceli bir parodiydi.

18 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Kızıl || Alfred Andersch

Alfred Andersch
Kızıl
Alfred Andersch

Tür: Gizem
Sayfa: 266
Yayın Tarihi: 1991
Dil: Almanca
Türkçe: Çevrilmiş
Puanım: 

Franziska, ilişkilerine tekmeyi basıp, kendini arayabileceği herhangi bir yere "yalnız gidiş" bileti aldı. Tesadüf, herhangi bir yer Venedik oldu. Kızıl saçlı kadını orada bekleyenler vardı. İşkencecisini öldürmeyi planlayan bir eşcinsel: Patrick. Patrick'in işkencecisi, Yahudi avı peşindeki eski bir Nazi: Kramer. Kemanına dönen, kırgın komünist militan: Fabio. Ve dört günlük öyküye karışan diğerleri...
"Almanlar'ın işkencesine direnebildim. Çünkü, sadist değil, öfkeliydiler. Karşılarında kurban değil, düşman görüyorlardı. Sadist için işkence bir amaçtır, bir sanat, bir incelik, bir çeşit keyif, cinsel tatmin. Ama Almanlar, ideolojileri ile ipnotize olmuşlardı. Beni, yok etmeleri gereken bir düşmandan ibaret görüp, üzerimde kaba şiddet uyguladılar"

15 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Darkness Unbound || Keri Arthur

Keri Arthur

Darkness Unbound (Dark Angels #1)
Keri Arthur

Tür: Paranormal, Aşk Hikayesi
Sayfa: 364
Yayıncı: Bentam Dell
Dil: İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi
Seri: Dark Angel 1
Puanım:

Risa Jones nesli kadar olaganüstü. Labratuvarda geliştirilmiş klon annesi ve Aedh*1 bir babası var. Ölmekte olanlar ve ölü ruhlar ile konuşmakla kalmıyor, ayrıca Eceli görüp, bu dünyayı diğerinden ayıran gri topraklarda yürüyebiliyor. Bunlar nadiren kullandığı yetenekler.İki en iyi arkadaşıyla paylaştığı işe konsantre olmayı tercih ediyor. Annesi komadaki bir kıza yardım etmesini rica ettiğinde, istemeye istemeye kabul ediyor. Ufak kızın ruhunun artık bedeninde barınmadığını öğreniyor. Ne Ecel ne de ölüm onun ruhunu almıştı. Birisi ruhunu etinden ayırıp çalmıştı. Sonunda anlaşılıyor ki, masumların ruhunu tüketen bir canavar - pek de masum değil- problemlerinin sonu değil. Çünkü birisi dünyayı ve cehenneme bölen kapıları açmak istiyor. Risa ise planlarında anahtar öğe. Onun ve felaketin arasında duran Ecel ise pek de onun tarafında değil.

13 Temmuz 2012

Ben, Robot || Isaac Asimov


I, Robot (Ben, Robot) Isaac Asimov tarafından yazılan dokuz bilimkurgu öyküsünün toplandığı kitap. İlk kez 1950'de Gnome Press tarafından basılmıştır. Hikayeler ilk kez amerikan dergileri Super Science Stories ve Astounding Science Fiction'da 1940 ile 1950 arasında yayımlanmıştır. Hikayeler birbiriyle bağlantılı olmadığı halde hepsi insanlar, robotlar ve ahlâk doğruluğunun ilişkileri hakkındadır. Birlikte Asimov'un robotik yasalarının tarihini anlatırlar.

11 Temmuz 2012

Film: 50 İlk Öpücük || Peter Segal


Tekrar tekrar izleyip asla doyamadığım filmler arasındadır 50 İlk Öpücük. Her karesine ayrı taparım. Bu rol için Adam Sandler'dan daha iyisini bulabilirler miydi bilmiyorum.
En sevdiğim Romantik komedi bile diyebiliriz.
2004 ABD yapımı, Peter Segal'ın yönettiği bu filmden asla bıkacağımı sanmıyorum :)

10 Temmuz 2012

Okuma Listem #1Okumayı düşündüğüm bir kaç kitap var.
 İşte liste. Biraz uzun.Sürekli yenileri ekleniyor.
Okuduğum her kitap buradan gidecek. :)

The Art of Racing in the Rain - Garth Stein - Okundu
Gölge (Dark Touch, #1) - Amy Meredith
Kayıp Cennet - John Milton
Red-Headed Stepchild (Sabina Kane, #1) - Jaye Wells - Okundu
Into the Dark - Gena Showalter
Kara Prens (Dark #1)- Christine Feehan
Çan - Franny Billingsley
Karanlığın Kızı (Gods & Monsters, #1)
Summoning the Night (Arcadia Bell, #2) - Jenn Bennett
The Summoning (Darkest Powers, #1) -  Kelley Armstrong
Almost Everything (Vampire Princess of St. Paul #3) - Tate Hallaway - Okundu
The Fault in Our Stars - John Green  - Okundu
Muhteşem Gatsby -  F. Scott Fitzgerald - Okundu

9 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Need || Sherri HayesNeed (Finding Anna, 2)
 Sherri Hayes

Tür: Erotik
Sayfa:
Yayın Tarihi: 26.07.2012
Yayıncı:The Writer's Coffee Shop Publishing House
Dil:İngilizce
Türkçe: Çevrilmedi

Finding Anna Serisi'nin ikinci kitabı olan Need'i bitirmiş bulunuyorum.Bir kaç öğe dışında ilk kitaptan pek farklı değildi. Anna artık daha açık ve cesur. İyileşiyor anlayacağınız.Kitabın sonu ise hiç istenmeyen bir sürpriz ile son buluyor.
Açıkçası kitaptan pek hoşlanmadım. Her ne kadar ilk kitap bana çok hoş gibi gözükse de, okumaktan zevk alsam da, ikinci kitabın hikayesine kendimi kaptırmakta çok zorlandım. Birinci kitaptan çok farklı olamaması ve aynı sahneleri iki kişiden de okumak çok çabuk güzelliğini yitiriyor.
En sevdiğim şey:
Anna'nın kendi fikirlerini ve isteklerini bu kadar iyi açıklaması beni şaşırtmayı hiç kesmiyor.
Bu kitabı netgalleyden aldım.

Kitap Tanıtımı: Bazı Kızlar Isırır || Chloe Neill
BENİ ÖLDÜRDÜLER. BENİ İYİLEŞTİRDİLER. BENİ DÖNÜŞTÜRDÜLER.
Doğru tabii, bir yüksek lisans öğrencisinin hayatı tam anlamıyla göz kamaştırıcı olamazdı ama sonuçta bu benim hayatımdı işte. Ve Chicago vampirleri dünyaya varlıklarını açıklayana –ardından serseri bir vampir bana saldırana- kadar gayet de iyi gidiyordu. Ama o serseri, kanımdan sadece bir yudum almıştı ki başka bir kan emici geldi ve onu korkutup kaçırdı. Ve bu yeni gelen, hayatımı kurtarmanın en iyi yolunun beni yaşayan bir ölüye çevirmek olduğuna karar verdi. Sonradan öğrendim ki, beni kurtaran kişi Cadogan Evi’nin usta vampiriymiş. Artık tezim için uğraşmak yerine Kenwood’da bulunan ve Efendi Ethan Sullivan’a sadık vampirlerle dolu olan bir malikâneye ayak uydurmaya çalışıyordum. Tabii ki uzun boylu, yeşil gözlü, dört yüz yaşında bir vampir olunca yüzyılların kazandırdığı cazibeye de sahipti Sullivan, ama ne yazık ki benim minnettarlığımı ve hizmetimi de bekliyordu. Böyleydi işte. Ama gelişmekte olan güçlerim (birdenbire bazı silahlara şaşırtıcı derecede yatkınlığım olduğunu öğrenmem), rahatsız edici bir güneş ışığı alerjisi ve Ethan’ın tutumu endişelerim arasında son sıradalardı. Çünkü birileri beni hâlâ öldürmek istiyordu. Beni ısıran Serseri bir vampir miydi? Yoksa rakip evlerden bir vampir miydi? Ya da ortalıkta öylesine gezen öfkeli bir vampir çetesi mi? Chicago’nun gece hayatına kabul edilmem bir savaşın belki de ilk kıvılcımı olacak. Ve birilerinin kanı dökülecek.
 “Harika, çekici ve zevkli... Mutlaka okumalısınız.”
–The Demon King and I’ın Yazarı Candace Havens
 “Okuyucuların coşkuyla destekleyecekleri ukala bir kadın kahramanımız var –buna bir de diğer eğlenceli karakterleri ve dumanı üstünde tüten cinsel gerilimi ekleyin. İşte elinizdeki kitap bu müthiş bileşimin ürünü.”
– Dead If I Do’nun Ülke Genelinde Çoksatan Yazarı Tate Hallaway

8 Temmuz 2012

Kitap Tanıtımı: Scarlet || Marissa MeyerBu kitap Fransa da geçmekte, Kırmızı Başlıklı Kızı ve Cinder'ı konu almaktadır. İkinci kitap Kırmızı Başlıklı Kızı baz alıyor. Cinder'in Kraliçe Levana'nın intikamından kaçmasını ve geçmişini öğrenmeye çalışmasını anlatıyor.Hikaye okuyucuları büyükannesi gizemli bir biçimde kaybolmuş, fransanın güneyinde yaşayan bir kız olan Scarlet*1 ile tanıştırıyor.Onu bulmak için bir kurdun ve gizemli bir sokak dövüşçüsünün yardımına ihtiyacı var. *1Kızıl, Kırmızı

7 Temmuz 2012

Emily ve Garip Maceraları - Ben Kimim? || Rob Reger


Emily ve Garip Maceraları - Ben Kimim?
 Rob Reger, Jessica Gruner

Tür: Genç Yetişkin - Fantastik
Sayfa: 266
Yayın Tarihi: 2009
Türkçe: Çevrildi
Seri: Emily The Strange 1
Puanım: 

Bir Dexter(çizgi film) vakası ile karşı karşıyayız.
Çok eğlenceli, sürükleyici ve şaşırtıcı....Bayıldım.
Kitabın içinde resimler de var. Sanırım grafik roman deniliyor.
Kitapta 13 rakamı, hafıza kaybı, zihin okuma çok önemli yer kaplıyor. Biz 13 rakamını uğursuzluk olarak düşünsekte o kendisine şans getirdiğine inanıyor.
En baştan başlayayım :D

6 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Play It Again, Charlie || R. Cooper

After an accident left him broken in body and spirit, Charlie Howard retired from the police force to teach at a community college. Life has taught him that he’s unlikely to get what he wants, so he’s stopped asking. Instead, he hides from the world in the apartment complex he manages. After all, no one can leave him if he doesn’t let anyone in. Will, a sexy, classic-film-loving twink, moves into the apartment across from him and—to Charlie’s surprise—makes it clear that he’d like nothing more than to hole up with Charlie and get kinky. Will has no problem expressing what he wants in bed or out of it, but he’s never dated anyone long-term, and Charlie isn’t sure Will’s ready for anything serious. Charlie is a serious kind of guy. He wants Will and everything a relationship could mean, even if he doesn’t have any experience in that scene—even if that makes him vulnerable. As they grow closer, Charlie realizes that it’s time to start asking for what he wants, and if he wants to be happy, he’ll have to risk everything and ask Will to stay.

Kitap Tanıtımı: A Touch Mortal || Leah CliffordEden*1 Az'ı beklemiyordu. Sahilde ona doğru gelmesini, cazibeli sözlerini... Ani, karşı konulmaz bağlantıyı, ne de onun kanatlarını. Evet. Çok uzun bir mutlu son. Şimdi ölüm ve yaşam arasında sıkışmış, her dokunuşuyla kaos yaymakla lanetlenmiş Eden, cehennnem ve cennet arasında sonsuz savaşın anahtarı olabilir.Bütün hepsi bir düşmüş'e abayı yaktığı için; cennetten atılmış bir meleğe... Sahip olduğu her şeyi kaybedebilir. Sevdikleri tarafından ihanete uğrayabilir. Ama Eden kimsenin oyununda bir piyon olmayacak. Kalbi kendisine ait. Bu sadece sonun başlangıcı.

NOT *1: Adem ve Havva'nın yaşadığı bahçe, cennet, cennet bahçesi.Yaklaşık bir yıl önce çıktığından beri okumak istediğim bir roman A Touch Mortal. Özellkle kapağına bayılıyorum. Goodreads'da okuyucuların yorumları çelişsede okumak istediğim kitaplar arasında. Paranormal ve Genç- Yetişkin türünde. İçinde meleklerin olaması da gerçekten cezbedici.A Touch Trilogy'nin ilk kitabı. Leah Clifford'un şuan için yazdığı ve bitirdiği tek seri.

4 Temmuz 2012

Kitap Tanıtımı: Meleğin Düşüşü || Susan Ee


Kanatsız bir melek ne işe yarar? Kıyamet melekleri yeryüzüne inip tüm dünyayı yakıp yıktığından bu yana altı hafta geçti. Gündüzleri sokak çeteleri hüküm sürüyor, geceleri korkunun ta kendisi. Bir gün savaşçı melekler küçük bir kızı kaçırdılar, tekerlekli sandalyeye mahkum, aç biilaç halde, ufacık bir kızı. Kızın ablası, Penryn, kardeşini kurtarmak için elinden geleni ardına koymayacak. Buna, aslında düşmanı olan bir melekle bir anlaşma yapmak dahil olsa bile. Raffe, kanatları kesilmiş, gücünü yitirmiş bir melek. Binlerce yıl savaştıktan sonra şimdi hayatı, gencecik bir kızın ellerinde. Penryn ve Raffe, korkunun ve tuhaf yaratıkların hüküm sürdüğü bir dünyada bir başlarınalar, hayatta kalmak için de birbirlerine ihtiyaçları var. Her şeye rağmen sağ kalıp düşman meleklerin inine gitmeliler. Penryn burada kardeşini bulmayı umut ediyor. Raffe ise binlerce yıllık düşmanlarına karşı tek başına savaşıp kanatlarını ve eski gücünü yeniden kazanmayı. Çok ilginç bir konusu var değil mi. Sizde kendinizi Penryn'in arayışına, hayatta kalma mücadelesine kaptırmadan edemeyeceksiniz.

Ne Okuyorum | 2Romancekolikte gördüm bende bir Ne Okuyorum yazayım dedim. :D
Kendimi iyice paranormaldi, Harlequin'di okuyor bulunca birazcıkta bölümümle ilgili bir kitap okuyayım dedim. Bunun üzerine yaklaşık 6 aydır kütüphanemde duran Gılgamış Efsanesi adlı kitaba başladım. Şimdiden 22. sayfasındayım.İlk önce bize güzelce mezopotamyayı anlattı, yavaş yavaş da dönemi tanıtıyor. Konusunuda ilk dönem ki mitoloji dersimden azıcıkda olsa hatırlıyorum. Ama uzun metini okumak her zaman farklı.

İşte Tanıtımı:

Gılgamış Destanı-Ölmek İstemeyen Büyük İnsan
Çevirmen:Orhan Suda
Hazırlayan:Jean Bottero
Arka Kapak
Gılgamış'ın ölümsüzlük peşinde yaşadığı şiirsel yolculuğun anlatıldığı Gılgamış Destanı, bilinen en eski
 edebi metin. Kil tabletler üzerine çiviyazısıyla yazılmış/kazınmış bu destan neredeyse "yazı" kadar eski.
 Ünlü Asurbilimci Jean Bottéro'nun, destanın yeni kazılarla gün ışığına çıkartılmış tüm parçalarını ilk
 kez bir araya getirerek Akkadcadan Fransızcaya aktardığı ve dipnotlarla zenginleştirdiği bu yapıt, Orhan Suda'nın usta çevirisiyle Türkçede.

Ben okuyunca tek kitap asla okumam :)Şu aralar gene netgalley'den aldığım iki kitabı okuyorum. İkiside erotik içerikli.

Birinci kitap, iki gay'in bir birleriyle nasıl tanıttığını, kişisel problemlerini konu olıyor. Bildiğimiz Aşk Hikayesi. Adı beni çekti. Play It Again, Charlie. O ünlü filmi bilirsiniz. Play it again, Sam (Tekrar çal, Sam) Kitabı almamın tek nedeni bu. Şu ana kadar pişman değilim. Neredeyse yarısına geldim. Anlamadığım bir kaç tane film referansı oldu. Ama bunu kitabın adındanda çıkarmam gerekirdi. :D   Okuduğum ikinci kitaba gelirsek o bir seriye ait. Finding Anna serisinin 2 kitabı. İlk kitabını yakın  zamanda okumuştum. Bu ayın 26'sında ikinci kitabı çıkacak.Eh bende görünce dayanamadım ve indirdim.İlk kitabı hakkındaki yorumumu burada  bulabilirsiniz.  
Hobbit hala elimde yavaş yavaş okuyorum.Sindire sindire...                                                                    


Kitap Yorumu: Seven Day Loan || Tiffany Reisz


Seven Day Loan
Tiffany Reisz

Tür: Bdsm/ Erotik
Yayıncı: HarlequinUK
Yayın Tarihi :01.07.2012
Dil:İngilizce
Puanım:  
A trained submissive, Eleanor will do whatever her master commands...even spend a week with a stranger. Daniel has been a recluse since his wife's death, and Eleanor's lover thinks spending time with her will be therapeutic--especially since Daniel is also a Dom. Despite her defiant streak, Eleanor can't resist giving in to Daniel's erotic demands. But while she'll let him have her body, she's determined to keep a guard around her heart. Even if Daniel wants to make Eleanor his permanently....

Tempt Me Again || Wendy Etherington

When nerdy Andrea Palmer discovers her high school crush is back in town as sheriff, she only has one thing on her mind--a steamy night of sizzling sex. Sure, he may have turned her down in high school, but she's got a fantasy to fulfill and Tyler Landry's the only officer for the job. Tyler can't believe how much Andrea has changed. Sexy, sultry and passionate, he can't get her out of his head. Too bad he doesn't deserve her. The town may think he's a hero, but he's got a secret that could destroy everything....

3 Temmuz 2012

Kitap Yorumu: Immortal Hearts || Ellen Schreiber
Immortal Hearts (Vampire Kisses #9)
Ellen Schreiber

Tür: Paranormal, Genç Yetişkin, Aşk Hikayesi
Sayfa:260
Yayıncı:Tegen Books
Dil:İngilizce
Türkçe ----
Puanım: 

Kayan bir yıldız, biten bir seri daha... Daha fazla Raven'in o vampir saplatılı hayatını okuyamayacağım için üzgünüm aslında. Onunla ilk tanışmamız 2010'a dayanıyor. Normalde okuduğum kitaplardan daha az şiddetli, dünyaya toz siyahtan bakan bir kızdı Raven.Ve korsenin içinden. Beni eğlendirmeyi ve güldürmeyi 9 kitabında da başardı.
Türkiyede manga ya da çizgi roman tarzı kitaplar şeklinde çıktığını görmüştüm. Ama okumayanlar için kısaca ondan bahsetmek istiyorum.

2 Temmuz 2012

Geceyle Gelen || Aşkın Güngör


Geceyle Gelen Zamanın bittiği noktada... nasıl desem... hani maddenin, kendisini var eden boyutları birer giysi gibi dökünüp soyut olmanın hazzına vakıf olarak sonsuzcasına uzadığı yerde... hani yedinin, dokuzun ve kırkın birer rakam olmaktan çıkıp hikmeti kendinden menkul felsefelere dönüştüğü topraklarda... ve hani günün geceye özgü renkler ile gölgeleri yıldız tozundan dokunma bir şal gibi örtündüğü mekanlarda... iki adamın konuştuğunu gördüm. Biri ölüydü, diğeri yaşıyordu ve ölü adam yaşayana şöyle diyordu: "Bir kadının kararan kalbinde senin için yanaduran bir yer varsa, işte o zaman bittin demektir." Söz konusu kadın geceleri geliyordu. Geliyor ve gitmiyor, buna karşın her gece yeniden gelmeyi başarıyordu. Çoğaldıkça çoğalmış, adamın ruhuna sirayet etmişti. Ölü adam bu çoğaldıkça çoğalan kadından kurtulmak istiyordu. Ah Tanrım, çok istiyordu. Bunu başarmak için ölü adamla yaşayan adam öyküler anlatıyordu. İş ki kadın o öykülerin birinde kendini bulsun da bir metafora kapılıp karanlığının içinde kaybolsun. Gizlendiğim köşede onları dinledim. Hayata dair, ölüme dair, aşka dair, ayrılığa dair, cennet ve cehenneme dair çok şey öğrendim. Size bunları anlatacağım. Merak ettiğiniz o kadar çok şey var ki öğrendiklerimi anlatmam açlığınızı arttırmaktan başka işe yaramayacak. Yine de durmayacağım. Çünkü bunları taşımaya devam edersem beynim patlayacak.

1 Temmuz 2012

Zebani - Kitaptan ufak bir parçaYorumlarına baktığımda çoğu kişinin Zebani'yi pek sevmediğini gördüm. Benimse okuyup etkilendiğim, gerçekten sevdiğim bir kitaptı.

Okurken bu kitaptan o kadar etkilenmiştim ki bu parçayı paylaşmıştım. Şimdi tekrar aklıma geldi ve gene paylaşmak istiyorum. Kitabı iyice unuttuğumda tekrar okuyacağım.

Hüzünlü bir aşk hikayesi olmasına rağmen bu metnin kitabın asıl konusuyla pek ilgisi yok. En azından görünürde. Beni neyin etkilediğini tam olarak ta ifade edemiyorum. Belki ikinci defa okuduğum da bu sorunun cevabını bulabilirim.