31 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Fifty Shames of Earl Grey || Fanny MerkinFifty Shames of Earl Grey (Earl Grey'in Elli Ayıbı)
Fanny Merkin

Tür: Parodi
Sayfa: 224
Gr Puan: 3.72
Türkçe: Çevrilmedi
Genç, kendini beğenmiş iş adamı Earl Grey, muhteşem yakışıklılığı ve şaşkınlık yaratan parasıyla saf Anna Steal'i baştan çıkarıyor. Ancak Anna onun Elli utancını aşabilecek mi, özellikle cumartesileri Walmart'ta alışveriş yapması, kelepçelerle bondaj ve BDSM  tutkusunu? Ya da karaklık sırları ve sürekli sırıtması onu çileden mi çıkartacak? 

Uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı.

Fifty Shades'in parodisi olması bunun başlıca nedeni. Pek sevemedim. Parodi olması sonucunda seri ile dalga geçmesini bekliyordum- hatta bazı yerlerinde kahkaha ile güldüm- ama bir yerde Alacakaranlık serisine olayı çok bağlamaya başladı. Tutulma adlı bir bar, Anna'nın bebeğinin onu tekmelemesi, kitabın sonunda vampir dişlerinin parmakla gösterilmesi gibi şeyler. Ve ben kitabın ilk başında aldığım tadı alamamaya başladım. Bu da kitabın ortalarına geliyor.
Kitapta bazen kelimelerin kullanımı bile sizi güldürüyor o kadar kötü yazılmış yani.

Grey'in bir yerde işi abartıp Walmart'ı, Anna'nın evini ve Bir devlet üniversitesini satın alması beni bayağı güldürdü. Bir de anlaşma yerine Anna'ya 1000 küsür sayfalık bir test vermesi ve o testte Edward ve Jacob üzerine yapılan bir şaka'nın bende ayrı bir yeri var.
Anna'nın düşünürken (dudak ısırması yerine) burnunu karıştırması ve Grey'in bunu tahrik edici bulması kafamı duvarlara vurma istegi yarattı. Bir köşeye oturup okunabilecek bir kitap ama bayıldığımı söyleyemem.

Kapak: Kapaktaki çay fincanı Anna'nın Earl Grey çayı içmesini temsil ediyor.


Benimde Kulem Var! | Kitaplarım | 3


İşte buda benim kulem Euphoric Blog'da Kitaplardan Kule Yapıyoruz etkinliği vardı bir hafta kadar önce. Benim pc de ve internetimde olan problemler yüzünden anca yapabiliyorum :D

Halo in Blood
Sevgi Bağı
Boy Meets Girl - The Guy Next Door
Osmanlının Son Kilidi Çanaklale -1
Kadın Yemek ve Tanrı
Valhalla'nın Yükselişi
Limos

Bunlar okumak istediğim bir kaç kitap. Tabii daha çok var zamanla onlarıda yüklerim :D

İçlerinde ilk Limos'u okuyacağım. Sonra kafama hangi eserse onu :D Valhalla'yı geçen sene Tüyaptan almıştım. Kasım gelmeden bitirmeliyim yani :D

Edit: Halo In Blood'un bendeki kopyası 1958 basımı :D Böyle eski kitaplara sahip olmak beni çok heyecanlandırıyor. Kim bilir başından neler geçti, hangi kitap severler okudu. Durumu 50 küsür yıllık bir kitap için çok iyi.

29 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Elif || Paolo CoelhoElif - Paolo Coelho

Tür: Felsefe, Metafizik
Sayfa: 247
GR puan:3.48 (6.714 Oylamada)
Çevirmen: Saadet Özen
Orjinal Ad: Aleph
Puanım:

"Hilal'e isminin anlamını sordu; Türkçede ayın ilk günlerinde aldığı yay biçimi demektir. Ülkemin bayrağında da vardır hilal..."
Elif'in başkahramanı dünyaca meşhur yazar Paulo Coelho, bir süredir bilgelik yolunda gelişmesinin durduğunu hissetmektedir. Belki de yapması gereken tek şey, esrarengiz ustası J.nin tavsiyesine uyup, "Gönlünün onu çektiği yere," gitmektir...

Rastlantılar Coelho'yu Rusya'ya savurur. 9288 kilometrelik yolu, bu uçsuz bucaksız ülkeyi, baştan sona trenle kat etmeye karar verir. Daha ilk durağından itibaren manevi bir arayışa dönüşen bu yolculukta ona üç kişi eşlik eder: Bir Tao ustası, Rus yayıncısı ve en ilginci, yetenekli bir keman virtüözü olan, sıra dışı genç bir Türk kadını; Hilal...

Coelho, son romanı Elif'le, bir kez daha hayatı güzelleştiren hazineleri ve mucizeleri kutluyor. Zamanın, mekânın, yaşadığımız başka hayatların dışında bir yerde, katıksız "aşk"ın peşinde, ruhun upuzun yolunu kat ediyor.
Ama bu kez, bizlere çok tanıdık gelen duraklardan geçerek...
"Coelho'nun kitapları, milyonların hayatına büyü katıyor."
-London Times

27 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Suçlu Zevkler || Laurell K. Hamilton // Alıntılar Okuyucu Testi


Suçlu Zevkler (Anita Blake #1)
Laurell K. Hamilton

Tür: Paranormal
Sayfa:344
Gr Puan: 3.97
Çeviri: Mert Süğlük
Yayınevi: Artemis
İlk Çıkış: 1993
Özgün Adı: Guilty Pleasures
Seri: Anita Blake 1 (22)
Puanım:  

Kimse ruhun karanlık arzularını New York Times çoksatan yazar Laurell K. Hamilton kadar iyi bilemez. Hamilton, Suçlu Zevkler'de
bizleri Vampir Avcısı Anita Blake'le tanıştırıyor. Anita ufak tefek, esmer ve yeri geldiğinde de çok tehlikeli. Ancak şehrin en güçlü vampiri yardım istemek için kapısını çaldığında Anita en büyük korkusuyla yüzleşmek durumunda kalıyor, içindeki kuvvetli açlığı uyandırabilecek bir erkek!
"HAYATTA OLMAK BENİ NİYE ŞAŞIRTACAKTI Kİ?.. Orada, boynumun sağ tarafında gerçek bir şey duruyordu. Minik, ufacık diş izleri. Nikolaus beni zehirlemişti. Eminim korkacağımı düşündü. Ki haklıydı. Olsun, ben bütün uyanış saatlerimi korktuğum şeylerle yüzleşip onları yok etmeye harcadım. Bin yaşındaki usta bir vampirle uğraşmak zor bir görev ama her kızın bir amacı olmalı, değil mi?"

26 Ağustos 2012

Ben Çocukken...Ben çocukken kurtadamlar ve vampirler korkutucuydu. Şimdi ise herkes onlarla çıkmak istiyor

Ne diyebilirim ki bir vampire vurgunum :D Gördüğümde beni gülümseten bir resim oldu. İşin ilginci ben cocukkende vampirler seksi, etkileyiciydi. Parlamıyorlardı ama... :D
Anita Blake 93, Vampirler Görüşme 76 ...
Buffy ve Spike'ı unutmayalım :D
25 Ağustos 2012

Dizi: Once Upon A Time


Bu diziye Renkli Kitap blogunun sahibi Güngör'ün izlemesiyle başladım ve hemen müptelası oldum. Olunmayacak gibi değil ki!
Bu aralar ne kadar çok peri masallarına dair filmler diziler yapılıyor değil mi?
Once Upon A time işte bu akımın ürünlerinden biri. 2011 de ilk sezonu yayınlanan bir dizi. Bu yılın eylül ayında yeni sezon başlayacak.
Bu dünyalar güzeli kız Pamuk Prenses/Snow White. Dizide bu kadar güzel değil ama çok iyi oynadığını ve çok sevimli olduğunu düşünüyorum :) Hele Yakışıklı Prens/ Charming Hep gülsün istiyorum. Çok güzel oyuncular seçmişler.
         Dizideki favori karakterim Rumpelstiltskin (Bay Gold.) oldu. Ama Kötü kraliçe (Regina) de fena değil hani. Adamın el kol hareketleri beni çıldırtıyor :D Tam bir psikopat.
Şu kötülere olan hayranlığım nasıl geçecek bilmiyorum

24 Ağustos 2012

10 Yaşındayım Ve Boşanmak İstiyorum || Nojoud Ali
10 Yaşındayım Ve Boşanmak İstiyorum
Nojoud Ali

Tür: Anı
Sayfa: 196
GR Puan: 3.71 (6.058 oylama)
Orjinal Adı: I Am Nujood, Age 10 and Divorced
Yemenli Nojoud henüz on yaşındayken evlendirilmek üzere otuzlu yaşlardaki bir adama satıldı. Ailesinden, çok sevdiği kardeşlerinden koparılıp zorla Yemen`in izbe bir köyüne gönderildi. Evlendiği adam kendinden yaşça oldukça büyüktü: tam üç kat. Ailesine Nojoud ergenlik çağına girene kadar ona dokunulmayacağına dair söz verilmişti. Ancak bu söze sadık kalınmadı. Verdiği sözü unutan kocası, Nojoud`un bir genç kız olmasını beklemeden evlendiği gece onunla zorla birlikte oldu. Nojoud gündüzleri kayınvalidesi tarafından, geceleri ise kocası tarafından iki ay boyunca fiziksel ve duygusal şiddete maruz kaldı. Ve Nojoud bu kâbusu yaşarken yalnızca 10 yaşında bir çocuktu. Ama Nojoud pes etmedi ve tüm Yemen`e ve başka memleketlerde aynı kadere mahkûm insanlara örnek olacak bir serüvene imzasını attı. Yaşadığı topraklarda eşine benzerine rastlanmamış bir hikâyenin başkahramanı oldu; kocasından boşanmak için gizlice evden kaçarak mahkemeye gitti ve yargıcın kapısını çaldı. Nojoud`un ailesine ve Yemen geleneklerine meydan okuyuşu ve cesareti tüm dünyada yankılandı ve Orta Doğu`daki tüm genç kızlar için ilham kaynağı oldu. Ve Nojoud eşsiz hikâyesiyle tüm dünyanın vicdanını bir kez daha sorgulamasına sebep oldu.

23 Ağustos 2012

Kitap Yorumu & Okuyucu Testi: Çiftlik || Emily McKay


Çiftlik
Emily McKay

Tür:
Paranormal
Sayfa: 387
Yayıncı: Optimum Kitap
Yıl: 2012
Çevirmen: Meray Şen
GR Puan: 4.00
Puanım:
Çiftlik Kaçış Sadece Bir Başlangıçtır Lily ve ikiz kız kardeşi Mel'in bir planları vardır: Onları çevreleyen elektrik tellerinin arkasına geçip, özgürlüğe kavuşmak... Mel çevresindekilerle hemen hemen hiç konuşmamasına rağmen, diğerlerinin dikkatini çekmeyen şeyler, otistik oluşu sayesinde onun gözünden kaçmaz, elektrikli tellerin hangi kısmının geceleri devre dışı olduğu gibi... Çitleri geçmek kolay olmayacaktır fakat Lily planladığı kaçış için gerekenleri toparlarken tanıdık bir yüzle karşılaşır. Carter, Lily'nin karantina başlamadan önceki günlerden bir arkadaşıdır. Uzun bir müddet yakalanmamayı başardığı için çiftliğin dışındaki dünyayla ilgili birçok işe yarar bilgi edinmiştir. Ancak çiftlikteki herkes gibi Carter da dışarının insanlar için çiftlikten daha tehlikeli olabileceğini bilir.Acaba bu üç yoldaş dışarıda onları bekleyen Tick'lerden kaçmayı başarabilecekler mi? Birbirlerine tutunarak özgürlüklerine kavuşabilecekler mi? Yoksa tekrar vampirlerin ellerine mi düşecekler?Müthiş bir macera ve kaçış öyküsü sizleri bekliyor.

18 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Shimmer || Alyson Noel
Parlak çocuk problemini çözdükten sonra RileyButtercup(Köpeği) ve Bodhi(Eğitmeni) çoktan hakettikleri bir tatilin tadını çıkarmaktadırlar. Riley vahşi siyah bir köpekle karşı karşıya geldiğinde, Bodhi'nin uyarılarına rağmen, onu öbür tarafa geçirmeye karar veriyor. Köpeği takip ederken Rebecca adlı genç bir ruh ile tanışıyor. Rebecca'nın tatlı görünüşüne rağmen, Riley pek çabuk aslıdna görüntüsü ile pek alakası olmadığını öğreniyor. Eski bir çiftlik sahibinin kızı olan Rebecca1733'deki öfke dolu köle ayaklanmasında öldürülüyor.Kendi öfkesi ile boğulan Rebecca kendisi ile birlikte ölen hayaletleri en kötü anılarında tutarak saldırıyor.Acaba Riley kendi kötü anılarında kaybolmadan Rebecca'ya affetmeyi ve unutmayı öğretebilecek mi?

17 Ağustos 2012

En sonunda Beklenenler Geldi | Kitaplarım | 2

Bugün (En sonunda) kitaplarım geldi.Bende azıcık tanıtayım ve birazda kitaplarımı göstereyim dedim.

İlk üçlü:Çiftliği Amerikadan önce okuyacağımız için ve konusu ilgimi çektiği için çok heyecanlıydım bu yüzden ikinci olarak onu okuyacağım :)
Ama ilk sırada aylardır okumayı istediğim bir kitap var. Can Çeker takma adlı bir yazarın bize sunduğu Otuz Bir. Okumayı istemem adından kaynaklı inkar edecek değilim.:)
Son olarakta Limos, Ares'i okuduğum için ve Limos'u çok merak ettiğim ilk üçlünün içinde

Kitaplarım


"10 tane kitabım olsa ve birisi bir tanesini ödünç almak istese, kaç kitabım kalırdı? Bu doğru, 10. 10 tane kitabım kalmış olurdu. "

"Kitaplarımı herkesle paylaşırım" diye başlamak isterdim ama kitaplarım benim için;


bu kadar değerli. Değerlilerimmmmmm...
Yani benden canımı iste ama kitabımı isteme. İstersende cevap bu :D
16 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Git Kendini Çok Sevdirmeden || Tuna Kiremitçi

Git Kendini Çok Sevdirmeden
Tuna Kiremitçi

Tür: Türk Edebiyatı, Aşk Hikayesi
Sayfa: 179
GR puanı: 2.45
Yayınevi: Doğan
Çıkış: Eylül 2003
Puanım:

Sıcak bir yaz gecesi, Arda ağabeyi tarafından uyandırılır. Fırat'ın paniğe kapılmasının nedeni, İstanbul'daki kız arkadaşının hamile kaldığını öğrenmesidir. Ona yardım etmek için İstanbul'a gitmeye karar verirler. Orada geçirecekleri süre boyunca, Fırat'ın kolejden arkadaşı olan Ertuğrul'un evinde kalacaklardır. O yaz, Arda için hem İstanbul'u hem de kendi gençliğini keşfettiği, küçük bir serüvene dönüşür. Romanın öteki ayağında 40 yaşındaki, yaşam yorgunu Arda'nın çocuğunu bir kazada yitirdikten sonra Eskişehir'deki ana ocağına sığınmasına tanık oluruz. Orada yaralarını iyileştirmeye çalışırken, 23 yıl önceki ilk aşk serüveninin kahramanı Ertuğrul çıkagelir. Arda'nın yaşamına yeniden girerek hem onun iyileşmesine yardımcı olur hem de gençlik duygularını uyandırarak onu yeni bir serüvene sürükler.

Kitap Yorumu: Red-Headed Stepchild || Jaye Wells


Red-Headed Stepchild
Jaye Wells

Tür: Paranormal, vampir, büyü
Sayfa: 325
Türkçe: Çevrilmedi.
GR puanı: 3.78
Seri: Sabina Kane
İlk Çıkış: 2009 Nisan
Puanım:

Melez olmanın büyük problem olduğu bir dünyada, Sabina Kane bir dışlanmışa uygun tek işi yapıyor: Suikast. Son görevi vampirler ve mageler arasındaki kırılgan barışı tehdit ediyor ve Sabina hangi tarafta olduğuna karar vermek zorunda. Şu ana kadar eve hiç iş getirmemişti.
Bu sefer kişisel.

14 Ağustos 2012

Can Yayınlarından Bende Nasibimi Aldım Kitaplarım | 1 Bu iki kitabı da bugün aldım.
 Bir ay kadar önce gözüme kestirmiştim ama anca bugüne kısmet oldu almak.  
Can yayınlarının 5 lira kampanyası içindeler.
İki kitaptan ilk önce (Yoğun istek üzerine) Onlar'ı okuyacağım.Tabii ne zaman okurum bilinmez. Bu aralar pek okuyamıyorum :)
 Şimdi dikkatimi çekti Onlar'ın köşesi zedelenmiş. Çok üzüldüm. bir daha kitap alırken her tarafına bakacağım.

Film: Kara Şövalye Yükseliyor || Christopher NolanThe Dark Knight Rises

IMDB Puanı: 8,9
Yıl: 2012
Yönetmen:Christopher Nolan
Seri: 3. Film

 Lost In Book ile Kara Şövalye Yükseliyor'a ani bir kararla gittik.
Filmin sonu bizi şaşırtmasa da gerçekten hoş bir filmdi ama gereğinden fazla uzun ve sonunun çok tahmin edilebilir olduğunu söylemeliyim. (Çok da tanıdıktı ama nereden bir türlü çıkaramıyorum) Beni tek şaşırtan şey kötü adamın aslında sadece bir kukla olmasıydı. Ah birde Alfred ile olan sahneler beni çok duygulandırdı.(Gözlerimiz doldu hani)

Önceki filmi unuttuğumu anladım. Karakterlerin özellikleri olmasa da Bruce'un bu kadar hasar aldığını bilmiyordum. İnzivaya çekmesi şaşırtıcı gelmedi.

11 Ağustos 2012

Film: Hayalet Sürücü 2 - İntikam Ateşi || Mark Neveldine, Brian TaylorÇıkış yılı: 2011, Türkiye: 2012
IMDB puanı: 4.5 (Haklıda bir puan, bende çok sevmedim.)

Bu filmin, en azından bir kısmının Türkiye de çekildiğini biliyor muydunuz? Ben yeni öğrendim ve çok şaşırdım. Nicolas Cage Türkiyeye gelmişte haberim olmamış, ahlar vahlar olsun...

10 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Almost Everything || Tate Hallaway


Almost Everything (Vampire Princess of St. Paul #3) 
Tate Hallaway


Tür: Paranormal, Genç Yetişkin, Cadı, Vampir.
Sayfa:320
GR puan:3,97
Türkçe : Çevrilmedi (Optimum)
Seri: 3 kitap

Kim tatillerin rahatlatlatıcı olduğunu söylemişti?
Yarı vampir -Yarı cadı Ana Parker'ın bir erkek problemi olduğunu telefonunun mesaj faturası kanıtlayabilir. Rock şarkıcısı olan eski sevgilisi Nickoloi ile araları tekrar ısınıyor ve okulun Hokey yıldızı Mathew Rönesans festivali için bir şans istiyor.  Şuan için bodrumunda yaşadığını göz önüne alırsak, en azından Elias onun telefonunu meşgul etmiyor.
Babası Elias'ı ve onu Kuzey Vampir Krallığından sürgün ettiğinden beri, Ana normal bir hayat yaşamaya çabalıyordu. Ama Güney Bölgesinin Vampir Prensi savaşın eşiğinde olduğunu söyleyince yanlışlıkla Elias'ı barış hediyesi olarak sunuyor. Prenses bu durumdan kurtulmak için biraz yardıma ihtiyaç duyacağını bilmekte.
Ana'nın erkek drama değerleri tavan yaparken, St. Paul'da yaz hep yanlış yönde yakıyor.


Aman aman olmasa da severek okuduğum bir seridir kendileri.Ana adlı yarı vampir yarı cadı (annesi cadıların kraliçesi, babası vampirlerin prensi) bir kızın kendisi, hayatı ve şu cadı vampir toplulukları hakkındaki gerçekleri öğrenmesi ve sürekli olarak iki grup arasında çıkan savaşları önleme çabasını anlatıyor.
Bu kitapta Ana üç erkek arasında sıkışıp kalıyor, Thompson (Normal bir çocuk) , Nick (bir vampir avcısı) ve Elias( güçlü bir vampir). Ama bundan daha önemlisi, Ana'nın iki kere ertelediği ve tamamlanması için bir cadının ölmesi gereken ritüel yüzünden vampirler açlıkla mücadele etmekte, yani etrafın kana bulanmasına çok az kaldı. Kimseyi öldürmeden nasıl bu işin içinden çıkarım?

Ana'nın cevap aradığı soru bu.
Ayrıca şehirde yeni bir Dhampir (yarı vampir, yarı cadı) var ve Elies'ı kendi komutanına eş olarak istiyor. Açlık Ana'yı da etkiliyor...
Ama Ana'nın aklına harika bir fikir geliyor, kendisinin iki ruhu olduğu. İki tarafında iyiliği için cadı ruhunu feda etmeye hazır. Ama ya vampir kısmı tamamen farklıysa ve o değişim geçirirse?
Buna rağmen Ana kendini feda etmeye hazır. Ne kadar cesur değil mi? Biraz da aptalca. Ölebilir çünkü, temelli.
Kitabın sonunda ise Ana'nın iki ruhu birleşiyor ve Tüm vampirlerin Kraliçesi oluyor.
Bazı yerleri saçma gelen, akıcı sevimli bir hikaye Almost Everything. Madison Avery serisinin vampir hali gibi geliyor bana. Aslında söylenecek pek bir şey. Orta halli vakit geçirmek okunabilir.


Seri:
Almost to Die For (Vampire Princess of St. Paul, #1)
Almost Final Curtain (Vampire Princess of St. Paul, #2)9 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Yağmurda Yarış Sanatı || Garth SteinYağmurda Yarış Sanatı
Garth Stein

Tür: Yetişkin, Kitap Klubü
Sayfa: 303
GR puanı: 4.10
Çevirmen: Yasemin büte
Yayınevi:  Epsilon Yayınevi.
Orjinal Adı: The Art of Racing in The Rain
Puanım:  
"Şefkatin sadece insanlara mahsus bir olmadığını ve birbiri için yaratılmış iki ruhun hiç sonu gelmeyen bir ilişkisinin olabileceğinin farkında olanlar için mükemmel bir kitap. Bazı kitapları okuduktan sonra uzun bir süre aklımdan çıkaramam ve bu kesinlikle onlardan biri.
-Jodi Picoult-
"Eğlenceli bir dili, yaratıcı bir anlatımı ve etkileyici hikâyesi olan müthiş bir kitap."
-Seattle Times-
"Richard Bach'ın Jonathan Livingston Martı, Paulo Coelho'nun Simyacı ve Yann Martel'in Pi'nin Yaşamı adlı eserlerinin yanında yer alacak bir hikâye."
-Portland Oregonian-

8 Ağustos 2012

Kitap Yorumu: Blood Rights || Kristen Painter


Blood Rights (House of Comarré #1)
Kristen Painter

Tür: Paranormal, büyü, vampir
Sayfa: 392
GR puan. 3.80
Türkçe: Çevrilmedi.
Seri: 5 kitap
Puanım: 
Rebellion has a price. The lacy gold mapped her entire body. A finely wrought filigree of stars, vines, flowers, butterflies, ancient symbols and words ran from her feet, up her legs, over her narrow waist, spanned her chest and finished down her arms to the tips of her fingers. Born into a life of secrets and service, Chrysabelle's body bears the telltale marks of a comarré—a special race of humans bred to feed vampire nobility. When her patron is murdered, she becomes the prime suspect, which sends her running into the mortal world...and into the arms of Malkolm, an outcast vampire cursed to kill every being from whom he drinks. Now, Chrysabelle and Malkolm must work together to stop a plot to merge the mortal and supernatural worlds. If they fail, a chaos unlike anything anyone has ever seen will threaten to reign.

7 Ağustos 2012

Optimum'un Mutfağı


Optimum Kitabı bu aralar bayağı takip eder oldum.
Ya daha önceden okuyup sevdiğim serileri çıkarıyor ya da okumayı istediklerimi.
Şuan mutfağında hazırlanan kitaplar bunlar.
Çiflik siparişi verildi bile.

The Drowning Girl: India Morgan Phelps- arkadaşları ona Imp der- şizofrendir ve mitlerden yaratıklarla ya da çok daha tuhaf şeylerle karşılaşmaktadır. Bir Dark Fantasy kitabı. Hayalet etiketi de var.GR de 4,00 lık bir puanı var.


Almost To Die For: Bu benim okuduğum ve çok sevdiğim bir YA(genç yetişkin) kitabı. Annesi güçlü bir cadı babası (sonradan öğreniyor) vampir kralı olan bir kız Ana ve bir gözü mavi diğeri ise kahverengi. Bu içinde yaşadığı çekişmeleri de çok iyi anlatıyor çünkü cadı olmasına rağmen büyü konusunda problemleri var.GR puanı 3.72.


Illuminate: 16 yaşında dışlanmış bir kız olan Haven'ın hikayesi.Chicago'da bir otelde stajerliğe başlıyor ve hayatı değişiyor.Gene bir YA ve paranormal roman.GR de 3.71 puanı var.


Bunlar benim gözüme çarpanlar ayrıca mutfağında bu kitaplar hazırlanıyor:

1. Some Girls Bite - Chloe Neill 
2.The Siren -  Tiffany Reisz (Yeni duyurulan erotik/bdsm türünde bir kitap)
3.Deliliah - Eleanor De Jong
4.The Woman In Black - Kerry Wilkinson
5. Vigilante - Kerry Wilkinson
6 Çiftlik - Emily McKAy (Yeni çıktı)
7. When Crickets Cry - Charles Martin
8. Creep - Jennifer Hillier
9. Waiting - Carol Lynch Williams


2 Ağustos 2012

Okuma Listem #2

 Önceki listeden sadece iki tane kitap okudum. Tabii onlara fırsat bulunca devam edeceğim ama bu ay bir kaç kişi ile birlikte okuyacağım kitaplar var o yüzden güncellemem gerektiğini düşündüm.

Elif - Paulo Coelho / okundu
Deniz Feneri - Virginia Woolf | Fazla sıkıcı geldiği için okunmamak üzere kaldırıldı.

6 Ağustos ve listem gene güncelleniyor :)
Sihirli Kitap'ın sahibi Akın ile bu ay içinde bir kitap okumaya karar verdik.Bu yüzden aylık listemi güncelleme gereği duydum.

Çiftlik (Kaçış Sadece Bir Başlangıçtır) - Emily McKay (Okundu)

Optimum Kitap'tan çıktığı bu gün duyurulan bir kitap. Yayımlanacağı ilk duyurulduğundan beri merakla bekliyordum.