12 Şubat 2013

Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları || Tommy WirkolaReklamları fragmanları ile ilk andan ilgi çeken, paranormal sevdalılarının ise ağızlarının suyunu akıtan bir film HvG. İlk gördüğüm andan beri gitmek istemiştim, 3D olması ise ayrı güzeldi.

Birlikte gittiğim arkadaşımın da söylediği gibi "3D olmasa da izlenebilecek bir filmdi."

Film HvG'in ilk cadılarını nasıl öldürdükleri anlatarak başlıyor ve sonrası kan, mermi, ok ve seksi dövüş sahneleri. Sert kadınları sevdiğim için bu filme BAYILDIM! Hele filmin başında ki o kafa atma sahnesi bana kalp krizi geçirtebilirdi!

İzlerken koltuğunuzdan zıplıyorsunuz. Ben 3 - 4 kere sıçradım, sıçradıkça da arkadaşımı dürttüm.:D

Filmde bence Alacakaranlık göndermesi var. Yani neden özellikle o isim. Sinemada bir kahkaha patlattım.

Kötü cadıyı ise X men'in 3. filminden hayran olduğum birisi oynuyor. Çok yakıştırdım. Kadın çok karizmatik.

Başındaki sahneler bana azıcık Van Helsing'i hatırlattı ama etkisini hemen kaybetti.

Aşk için izlenecek bir film de değil. Sadece cadılar yok işin içinde, ama ana konu onlar. Aslında klasik bir konusu var, İyi cadılar ve kötü cadılar arasındaki savaşı anlatıyor ve geçmişin elbet sizi yakalayacağını... Çok ihtişamlı büyüler görmüyorum, ama parçalanan şeyler havalarda uçuşuyor, iki üç saniyede bir litrelerce kan akıyor. HvG kelimenin tam anlamıyla bir ton sopa yemelerine rağmen bayılmak nedir bilmiyor. Tam benlik bil filmdi. İkinci hatta üçüncü kere izlenir.

Film için şu şöyle olmasaydı diyeceğim bir şey yok, hoş vakit geçirmek isteyen paranormal severler kaçırmasın. Ama öyle sanat harikası bekleyerek gitmeyin.


Film bittiğinde benim halim, ilk defa ekran kararana kadar oturdum :D

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder