7 Nisan 2013

Aylardır Bitiremediğim Kitaplar

Bu aralar hem çok yoğunum hem de pek okuma isteğim yok. ÜKG kitaplarına bile zor yetişiyorum.Nerde eski ben, nerde şimdi ki ben. Benden demesi, siz büyüdükçe zamanınız azalıyor; istediğiniz kadar okuyamıyorsunuz. Vaktiniz varken okuyun. Sonra okurumlar bir gün okuruma, bir gün okurumlarda goodbye my almost forever'ıma dönüşüyor.

Son bir kaç aydır başladığım ama bitiremediğim kitaplar;Son bir kaç aydır neredeyse her allahın günü aklıma gelen, okumak istediğim elimin gitmedi lanet kitaplar. Çoğu ikinci okuyuşlar için, bu yüzden lanetler. Ve benimler.Bazen bu kitapları elime alır bakar ve kucaklarım, neden bilinmez ama evimde, elimin altında olmaları tarif edilemez bir zevk veriyor bana. Böyle de deliyim işte.

Sizin de var mı Almost forever dediğiniz, başlayıp bitiremediğiniz kitaplar?

26 yorum:

 1. Little Tiny7.4.13

  çoğu kişinin sevmesine ve binimde merak etmeme rağmen Danielle T. - Asi Melekleri bir türlü okuyamadım..sevmediğimden..
  Ve haklısın arada sırada gidiyor bendede okuma isteği..uzun zamandır beklediğim bir kitap çıksın alayım ama istek olmayınca elim gitmiyor..

  YanıtlaSil
 2. Aynen bende de öyle. Hatta bu aralar sevdiğim serileri bile okuyamaz oldum. Boş boş nette saatlerce geziniyorum.
  O kitaba başladım ben; çok sıkıcııı, bunaltıcııı, gereksiz bir din öğretisi... neyse :D Sevmedim bıraktım.

  YanıtlaSil
 3. Little Tiny7.4.13

  sonunda benim gibi düşünen biri..ben yarım bıraktım diyince ne bilim "aaa neden çok güzel kitap" tepkisi alınca kendimden şüphe ettim..
  Pek benim tarzım değilmiş zaten :)


  Bu aralar bende de var nette boş boş gezinmek..Aç- kapa aç-kapa yapa yapa pcyi bozucam..
  Neyse sanırım bunlarda geçer..

  YanıtlaSil
 4. Bana da öyle dedilre de ben bir şekilde dine bağlanan melek ırkından pek haz etmiyorum -istisnalar var tabii. Anlatımı da sıkıcıydı ki onun meeh. Benimde değil.
  Ben hiç kafamıyorum, 5 dk sonra açılıyor o gene :D
  Geçer, bahardandır :P

  YanıtlaSil
 5. Olmaz mıı? Maalesef yarım kalan, başlayamadım birkaç kitabım var. Bende senin gibi alırım bazen onları biyerde toplar öyle bakar bakar dururum... Bir gün onlarında okunup biticeğini söylerim kendime...

  YanıtlaSil
 6. Sümeyye Yıldız7.4.13

  İnanır mısın yaklaşık bir aydır ben de böyleyim.Elimde ki kitapları bir türlü okuyamıyorum.İçimden gelmiyor.Ama hep aklımdalar.Okumaya niyetlenicem ama olmuyor.Artık okusam da rahatlasam.

  YanıtlaSil
 7. Elçin7.4.13

  Kesinlikle, beğenmeme rağmen bitiremediğim kitaplar bile var. Önce şunu okuyayım, şu bi bitsin diyerekten aldığım yeniler bitiyor diğerleri yarım kalıyor. Aç gözlülük bu olsa gerek :D Ama Üçlü İttifak güzel cidden, ben ilk 100 sayfasını sanırım 2ayda falan okudum, yarım kalan kitaplardan olacaktı ki geri kalanı bir günde bitirmesem :D Ama Asi Melekler konusunda sonuna kadar arkanızdayım :D

  YanıtlaSil
 8. Berfin Kanat7.4.13

  Beğendiğim her kitaba atlıyorum bir hevesle sonra aylarca kitaplığımda sürünüyor.. Aynısı benim içinde geçerli, okuyamadığım ve yarım kalan kitaplarım tozlu tozlu bekliyor. Orada Karanlığa Dokunmak'ı görüyorum, geçenlerde Karanlığın Gölgesi'ne başladım ama ilk kitabı unuttuğumdan yarıda bıraktım ve ilkinden başlayıp okumam gerekiyor. :(

  YanıtlaSil
 9. Vallahi elimde yarım kitap yok ama okunacak bir dağ kadar var. Buradan dizmeye başlasam dünyanın öbür ucuna kadar yol olur. :D Bu aralar kitap almıyorum.Elimdekiler erisin diye..

  YanıtlaSil
 10. Herkesin var sanırım öyle. Sanırım biraz abartıyoruz ama onlara bakmak çok hoş. Emeklilik ne güne var!

  YanıtlaSil
 11. Keşke okuyabilsek de rahatlasak :( Kabuslarıma girecekler çok az kaldı. Her gün de bana yalvararak bakıyorlar.

  YanıtlaSil
 12. Aynen ya, onların üzerine kaç kitap bitirdim ama yok aylardır duruyor bunlar. Çok aç gözlüyüz :D Üçlü İttifak'ın başı yaval ama garip bir biçimde hoşuma gitti, devamını merak ediyorum ben. @google-c3031471ee9c49ef7a6431d5e7499571:disqus sevinecek :D Çok üzmüşler onu kitap

  YanıtlaSil
 13. Karanlığa Dokunmak'ı çıkmadan okumuştum çıkınca da aldım ama okuyamıyorum Berfin ya. Yazarda çok yavaş yazıyor. Biraz zor ama eğlenceli bir seri. Geçen gün kitaplarla oynadım tozdan geberiyordum :D

  YanıtlaSil
 14. Almadığın halin buysa Ebruu :D Okumadıklarım bayağı var, kütüphanemin yarısı denilebilir rahatlıkla :D Yarımda çok bıraktım. Baş ucumda duruyorlar okunacaklar güya :D

  YanıtlaSil
 15. Alacaklarımı duymak istemezsin. Şu ara alamıyorum ama en azından bir 10 tane daha ekleyeceğim. Ve bu 10 daha şu anki durum. :D Hergün artışta.

  YanıtlaSil
 16. Ebru D&R'ı sen zengin ettin başkası değil :D

  YanıtlaSil
 17. D&R sıkıntılı zamanıma denk geldi. Elime para geçtikçe soluğu orada aldım. :D Şimdi toplu alacağım. Bu ay D&R başka birini bulsun :p

  YanıtlaSil
 18. Tamam başka birilerini zengin edeceksin yani :D Aldıklarını da reklam et bizde görelim :D

  YanıtlaSil
 19. Kitap Tutkusu7.4.13

  Bu aralar işte o kadar yoğunum ki değil kitap okumak kendime bile zaman ayıramıyorum. Bu nedenle okuyacak kitaplarım dağ gibi oldu. Evde yeni bir Everest oluşmak üzere. Yalnız bu durum beni kitap satın almaktan kurtarmıyor. O listemde artıyor ve arada okuyamasam da dayanamayıp alıyorum :D

  YanıtlaSil
 20. Kulübe hoş geldin :D Merhaba de! :D Zaman makine icat edilsede durdursak ve okusak yıllardır bunu hayal ederim. Sorun birde yıllar geçtikçe sorumluluğun artması ve vakitin her geçen gün daha da azalması. Kolay gelsin sana!

  YanıtlaSil
 21. Kitap Tutkusu7.4.13

  Yazdıklarına katılmaktayım! Genellikle günümün yatmadan önceki son yarım ya da bir saati bana kalıyor ki o zamanda ne yapacağımı şaşırıyorum. Kitap mı okusam, dizi mi izlesem, arkadaşlarımla mı geçirsem falan filan haaa bir de net olayı var. Teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 22. O net beni de bitiriyor :D

  YanıtlaSil
 23. Berfin Kanat7.4.13

  Of o toz yok mu iki gün geçmiyor verdiği his :D Çok geçmiş olsun *o*

  YanıtlaSil
 24. Hehehe sağolasın, yataktan çıkarmadım :P

  YanıtlaSil
 25. ah, ah bende de aynı dert bir yığın okumadığım kitabım var ama elim hiç boş kalmasın diye sürekli de kitap alıyorum... Bu arada alacaklarımın içinde Meleklerin kanı da vardı, senin fotoğrata da görüncede sorayım dedim Merve. Nasıl kitap ilk alıcağım postadamı olsun yoksa ikinci postada mı?

  YanıtlaSil
 26. Valla ben çok seviyorum o seriyi Matmazel ilk postada al, ilk de onu oku hani :D İki kere okudum be,n 3.yü de okumak istiyorum. Hesap et :D Bende hâlâ ne alsam diye düşünüyorum yüzsüzce, alışkanlık oldu sanki bir yerde.

  YanıtlaSil