28 Nisan 2013

Dizi: Cougar Town


Yeni bir dizi ve ben.
Sevdiğim türden üstelik; sitcom.

4. sezonu sürüyor, boşanmış, 40'ında bir kadının oğluyla, arkadaşlarıyla, eski eşiyle ve işiyle olan problemlerini anlatıyor. Özellikle de aşk hayatına yöneliyor. Erken hamile kaldığı için en güzel yıllarını kaçırdığını düşünüyor.

Nasıl mı buldum? Nasıl mı başladım?

Bu aralar ölesiye Scrubs izliyorum, izleyenler bilir orada Jordan adında tam bir biç kadın vardır. Doktor Perry'nin karısı, çocuğunun anası. Tüm olay onunla başladı, o kadının mimiklerini, ses tonunu nasıl sevdiğimi düşünmemle devam etti. Imdb'de araştırırken Scrubs'dan sonra Cougar Town'da oynadığını öğrendim. Durur muyum? No fucking way.

Hemen açtım ve izlemeye başladım. Nasıl gülmekten yarılıyorum. Patavatsız Jules Cobb'un halleri mi Paper Buddy'si ile olan ilişkileri mi ya da aslında 27 (bu arada çok sevimli gel bir takılalım dese saniye düşünmem) olan ama dizide 18'inde ki oğlunu oynayan Dan Byrd'ın konuşmaları ve halleri mi... 1. sezonun ilerleyen bölümlerimde gay konuşması... sitcom severleri bu diziye davet ediyorum.

Bu arada o Gazete arkadaşı ile çıkacak bunu hepimiz biliyoruz.

Dizideki ikili ilişkiler öyle çok hoşuma gidiyor ki. Baş rolde oynayan Courteney Cox ve onun komşusu ve en iyi arkadaşını oynayan Christa Miller beni yerlere yatırıyor. Zaten sırf o kadın için diziye başladım ve bu benim için çok tatmin edici oldu. Bu arada Jules'ın eski koşası çok şapşal, çok tatlı. Boşanmalarına rağmen hâlâ hayatından çıkmamış olması ise ne kadar garip olduğunun bir kanıtı denebilir.

Çok sevdim, çok gülüyorum, çok merak ediyorum. Koca, eş, barmen ya da ergen fark etmiyor. Her karakter bir çocuk. Mız mız sevimli, kaba. biç, pislik hain, acımasız... :D Duygusal...

Bu tür dizilere bayışıyorum. Toplamda 20-25 dk olması ise beni için harika. Bir kaç haftadır, belki ay bu tadda bir sitcom arıyordum. En sonunda buldum! Üstelik 4 sezon çekilmiş :DChrista Miller, bu kadına nasıl bayılıyorum. Gülümsemesi, ses tonu, hareketleri. Şöyle bir bakıyorum, bulursam filmlerini falan bile izleyeceğim. Her yerde görmek istiyorum.

Bu arada 48 yaşındaymış??? o.O

Şok oldum. 40'dan bir yaş fazla söyleyemem... Hatta belki 35 falan. Estetik, kozmetik sen nelere kadirsin! Kocasının dizilerinden başka yerlere de yönelsin lütfen! :P

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder