2 Nisan 2013

Kitap Yorumu: Twice Tempted || Jeaniene Frost


Twice Tempted
Jeaniene Frost

Goodreads puanı: 4.38
Seri: Night Prince/ Gece Prensi 2/3
Türkçe: İlk kitap çıktı. Ateş Laneti.
Sayfa:360
Çıkış: 26 Mart 2013
Puanım: 


Kedicik/Gece Avcısı serisinin yazarı olarak tanıdığımız Jeaniene  bir tane yan seri yazdığı seriye bir yan seri daha yaptı ve Vlad'ın aşk hayatını bize Gece Prensi olarak sundu. Bende çıkar çıkmaz serinin ikinci kitabını okudum. Şu an da o hislerle, taze taze kitabın yorumu yazıyorum.

İlk kitap yorumum için buraya.

Çok büyük spoiler vermemek için burada ıkınıyor olacağım, ama kaçarsa da affınıza sığınıyorum. İlk kitaba dair kesinlikle spoiler olacak bunu garanti ediyorum.

Öncelikle kitabın başından bahsedeyim. Leila en son Vlad'ın aurosu yüzünden yanamıyordu ve güçleri engellenmişti. Bu hala devam ediyor. Leila ve Vlad aynı evde yaşıyorlar ama hâlâ problemleri var. Leila ona seni seviyorum demiştir ama Vlad hiç oralı olmaz. İşte bununla başlayan sorun büyür ve büyür, taa ki ufak bir yanlış anlaşılmaya kadar. Vlad Leila'yı vampir yapmayı teklif eder ama Leila evlenme teklif edeceğini düşünür. Bu problemden sonra içinde çığlıklarla Leila toparlar eşyalarını ve onu terk eder. Canı acır, üzülür. Vlad muşmula gibi ortada kalır.

Leila eski sirk hayatına geri döner,  ama bela onun peşini bırakmaz Sirk karavanında güçlü bir bomba patlar ve Leila'yı ölümün eşiğine getirir. Hatta en sevdiği cüce olan, ona babalık eden kişiyi de öldürür. Bundan sonra Leila, Maximus ile suçlulunun peşine düşer. Max hâlâ ona karşı hisler beslemektedir. Bu yüzden aklına bir kaç düşünce sokar: Vlad'ın incinmiş gururu yüzünden onu öldürmeye kalkabileceği gibi.

Ve ikisinin kaçırılmasıyla her şey tepe taklak olur. Leila, Vlad'dan yardım istemek zorunda kalır. Üstelik Leila'nın vampir kanına olan ihtiyacı ve ölüm tehlikesi çok ileri seviyelere ulaşmıştır. Hayati tehlikesinin ve evde birinin Vlad'a ihanet etmesiyle Leila çok güç bir karar vermek ve istemese de bu kararla başa çıkmaz zorunda kalacaktır.

Tamam, sıra benim düşüncelerimde.

Yorum


İlk kitabın ardından hemen devam ediyoruz denilebilir. Her şey çok hızlı gelişiyordu. Elbette Vlad'ın o beklenen iki kelimeyi söyleyeceğini biliyorduk, bu spoiler sayılmaz ama çok erken söylediğine inanıyorum. En azından bu kitap için. Ondan sonra gelişen olaylarda bir hayli çabuk, tabiri yerindeyse yalap şalaptı. Frost'un diğer kitaplarını okuyan biri olarak kurgunun beni tatmin etmediğini üzüntüyle söylüyorum. Her zamanki gibi tatmin edici anları olsa da, içimi dağlasa da bu seri artık bitmeli diyorum; temelli.SPOILER
Vlad ve Leila evlendikten sonra hatta evlenme anlarından itibaren olaylar çok tutarsız bir hal almaya başladı. İkilinin birlikte mutlu olmasını Frost daha iyi bir anlatımla aktarabilirdi doğrusu.
Vlad'ın seni seviyorum demesi, kız istediği için hayatına onu sokması çok hoşuma gitti. Vlad'ın ne kadar romantik olduğunu görebiliyorduk.

Tutarsızlıklar da vardı. Vampirlerin tuvalete ihtiyacı olmayabilir ama banyo da mı yapmıyorlar. Vlad'ın odasında olmaması bence çoooooook saçmaydı. Frost orada kafayı pek yormamış olaya. Mini buzdolabı dese daha anlaşılır olurdu bence. :D
SPOILER SONU

Sonuç olarak hayatta ikinci kez okumayı düşünmediğim, ama meraktan son kitaba bakacağım beri seri olarak aklımda kalacak.
(Yalancı çıktım iyi mi, 29.12.13'de iki kitabı da tekrardan okudum.)

Frost'u yeni bir dünya da görmek dileğiyle.

Not: Kapağı ilk gördüğüm andan beri adam bana Keunu Reevers'i hatırlatıyor.:D

Yazar Tanıtımı: Jeaniene Frost

17 yorum:

 1. kagitkiz2.4.13

  Mençerezzzzzzzzzz <3
  Frost bence hayal gücünü kaybetti kedicik seriside can çekişiyor.

  YanıtlaSil
 2. Bencede :/ Yazık oldu. Gitsin aşık falan olsun.

  YanıtlaSil
 3. kagitkiz2.4.13

  Evet bencede hayatına bi heyecan lazım.

  YanıtlaSil
 4. ben ilk kitaba da bayılmadıydım.niye 4 vermişim kızım ne saçma

  YanıtlaSil
 5. Ben sevdim ilk kitabı ama bu heç olmamış. Hemde heç.

  YanıtlaSil
 6. Lan bu yazar bir ben başlayamadım. Mezarla Randevu evde duruyor öyle :D

  YanıtlaSil
 7. :D E başla o zaman Cat ve Bones süperdir. Ama ikinci kitbaı al başlamadan önce, sonrasında bana teşekkür edeceksin :D

  YanıtlaSil
 8. Bu kadın çok baydı beni, sildim kendisini. İlk öneren arkadaşım da fırça atıyor bu yüzden bana; sen de atabilirsin içinden geliosa :D

  YanıtlaSil
 9. Ben seviyorummmm :D Seni sonraki gördüğümde yanakların sıkıcam Simmm :D Ceza. -_-

  YanıtlaSil
 10. Çağla Büdün4.1.14

  ikinci kitap Türkiye'de mi acaba?

  YanıtlaSil
 11. sonay5.1.14

  2. Kitap yada yazarımızin cat ve bonesle olan yeni bir kitabı türkiyede ne zaman çıkacak bilginiz varmı

  YanıtlaSil
 12. Bu yıl içinde çıkar diye düşünüyorum, ama artemis bu. Belli olmaz:/

  YanıtlaSil
 13. sonay6.1.14

  Acaba ikinci kitabın nezaman çıkar bir bilginiz varmı.uzun zamandir yeni kitabı bekliyorum.

  YanıtlaSil
 14. sonay6.1.14

  Bilgi için teşekkürler. Umarım yakın zamanda çıkar. Hiç sevmiyorum böyle beklemeyi

  YanıtlaSil
 15. Ben de hiç sevmiyorum. :( Umarım hayal kırıklığı olmaz.

  YanıtlaSil