14 Mayıs 2013

Kitap Tanıtımı: Ember || Jessica Sorensen


Tür: Yeni Yetişkin, doğaüstü, Melekler, Aşk Hikayesi
Goodreads Puanı: 4.12
Sayfa: 337
Türkçe: ----
Çıkış: 2012
Seri: Death Collectors 1 (2)

Cinsel durumlardan ve dilden dolayı +17 okuyuculara önerilir. (Biz bunu +18 yapalım)

19 yaşındaki Ember'in hayatı hem ölüm ile alakalı olmuştu. En ufak bir dokunuşla birisinin ne zaman öleceğini görebiliyordu. Bu onun laneti ve dünyadan kendini tecrit etme nedeniydi. Sırrını bilen tek kişi en iyi arkadaşı Raven'di

Ama bu Asher Morgan ile tanıştığında son buluyor. Morgan çok yakışıklı ve gizemli ve Ember'in ölüm hissini alamadığı tek kişi. Ember'in aklına ve bedenini yaydığı sessizlik daha önce hissetmediği şeyleri hissetmesine neden oluyor. Başlangıçta ki çekincelerine rağmen, Ember, Asher'ın hayatına girmesine ve yakınlaşmalarına izin veriyor. Ancak bir birlerine yakınlaştıkça Ember, Asher'ın ondan bir şeyleri gizlediğini fark ediyor.

Kasabada beklenmedik ölümler meydana gelince Ember neden Asher'ın ölümünü göremediğini ve ondan neler sakladığını sorgulamaya başlıyor.

Düşüncelerim

Yeni Yetişkin türünde, doğaüstü kitap. Sevdiğim iki türün birleşimi, hayallerin gerçek olmuş çikolata bulanmış biçimi. Hemde fıstıklı nom nom nom.

Goodreads'ta gezerken gözüme çarptı ve DAN! Okumam gereken kitaplardan diye hemen damgayı bastım.

Melekleri ve ölümü konu alan (Lütfen içinde Lucifer olsun, ne olur ne olur!) bir kitap. Kapağı pek ilgimi çekmedi, ama fena da sayılmaz. 2012'de yayınlanan bir kitap.Genel olarak puanlara baktığımızda ben ya seveceksin ya nefret edeceksin tarzı bir kanı oluşturdu.

Kitabın yazarı Jessica Sorensen kendini kanıtlamış bir yazar. Kitaplarının puanları oldukça yüksek. Bu yüzden seveceğimi düşünüyorum. Merakla yazın gelmesini ve okumayı umuyorum!Tek sorun Alacakanlığın yeni yetişkin hali gibi. Bir de roller değişmiş. Bu biraz merakımı söndürdü ama durduramadı... :D

Kabul edelim, bu kitap tam Kitab-ı Sevda'ya göre. Doğaüstü desen var. Aşk desen var. Cinsellik desen var. Gizem desen var. Ölüm desen var. Var da var.

 photo bliss_zps5b885143.gif

The New York Times ve USA Today çoksatan yazarı, Jessica Sorensen, Wyoming'in karlı dağlarında yaşıyor. Yazmadığı zamanlarda, zamanını okuyarak ve ailesiyle zaman geçirerek harcıyor. Favori yazarlarlarından bazıları Cassandra Clare, Sarah Dessen, Becca Fitzpatrick, Abbi Glines, Tammara Webber, Jamie McGuire ve Jennifer L. Armentrout.
Blog/Facebook

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

10 yorum:

 1. Peki kitap cikmis mi cikacakmi bide serimi bu kitap

  YanıtlaSil
 2. 2012'de çıktı Esra. Ve evet seri: Death Collectors. 2 kitap gözüküyor şu an için.

  YanıtlaSil
 3. elfida15.5.13

  Birçok yazar alacakaranlık serisini örnek almaya mı başladı yoksa bana mı öyle geliyor?!o.O
  Ayrıca bir isteğim var.Bu aralar okuyacak fantastik-distopya tarzı filan kitaplar arıyorum. Bizde çıkmamış yabancı serilerden bana tavsiye edebileceğin var mı??

  YanıtlaSil
 4. Akacakaranlık patlayınca yaygın oldu bu, şu an yavaitan gerilemede. Yeni yetişkin çok popüler.

  The Archived, Reboot, Cinder.

  YanıtlaSil
 5. elfida15.5.13

  reboot'u beğendim.teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. Akacakaranlık patlayınca yaygın oldu bu, şu an yavaitan gerilemede. Yeni yetişkin çok popüler.

  The Archived, Reboot, Cinder.

  YanıtlaSil
 7. elfida18.5.13

  reboot'u beğendim.teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. asher17.6.13

  bu kitabın türkçe ismi de böyle mi çıkıyor

  YanıtlaSil
 9. çıkıyor mu bilmiyorm Asher.

  YanıtlaSil