20 Mayıs 2013

Lissa Price ile Söyleşi ve İmza Günü


Lissa Prize İstanbulday'dı!
Avrupa turunun son durağı olarak Lissa İstanbula'da uğradı ve okuyucularını çok mutlu etti. :D

Başlayanların sevimli yazarı ile yüz yüze tanışma ve özel olarak konuşma şansı olan 5 bloggerdan biriydim. [Diğerleri Romancekolik, Zimlicious, Ön Okumalar ve Kördüğüm Hayaller.] Yaklaşık bir buçuk saat boyunca Lissa sorularımıza yanıt verdi. Serisinin ikinci kitabı olan Enders hakkında ve daha birçok şey hakkında konuşma imkanı bulduk. Film hakkında da bir kaç şey konuştuk.


Diğer arkadaşlarımında bana katılacağından eminim, kendisi çok tatlı sevecen bir kadın. Bizleri unutmamış ve Amerika'dan ufak bir hediye bile getirmişti. Espirileri ve düşünceli tavrı gerçekten hoştu. Okuyucuları ile gerçekten ilgili bir kadın.

Hepimizin soruları vardı, bizimle kendi anılarını paylaştı. Çılgın hayranlardan tutun, yurtdışı kapaklarına ve hatta bizimde kullandığımız Başlayanlar kapağının yapım aşamasına kadar. Bu konuşmaların bir kısmı şu an adlarını hatırlamasam da çeşitli dergilerde yayınlanacak.

Bizimle konuştuktan ve tanıştıktan sonra yazar imza gününe gitti. Orada her kişi ile ilgilenerek sorularını cevapladı. (Zimlicious'u özel çevirmeni ilan etti. :D) En sonunda ise toplu ve tek resimler çekilerek yazardan ayrıldık. Çok eğlendik.

Tabii biz ondan imzaları alıp fotografları çektirdikten sonra yemek ve sohbet için de vakit ayırdık. Çok güzel bir gün olarak aklıma yer etti. :D On Okumalar'ın Buket'i ile tanışma fırsatı da elde ettim. :D

Yazar yaklaşık bir kaç saat önce Topkapı sarayına gittiğini durum güncellemesine yazdı. Oradan da Kapalı Çarşıya gidecek. Bugün ki 5 saatlik boş vaktini böyle değerlendirmeyi planlıyor. Yüzümde gülücüklerle hatırlıyorum. Gezeceği yerler hakkında çok heyecanlıydı.

DEX'e böyle bir etkinlik için teşekkür etmeyi borç biliyorum. Editörleriyle her şeyiyle çok sıcak ve ilgiliydiler. :D


9 yorum:

 1. Ben maalesef gidemedim ve içime hormonlu bir ayı ailesi oturdu. Çok hüzünlendim, çook!

  YanıtlaSil
 2. Hadi ya :( Çok eğlendiğimiz bir görüşme oldu. Belki bir başka yazarla Merve :(

  YanıtlaSil
 3. Mertcan Ölçer20.5.13

  Acayip havalı ya. :D Çok şanslısınız, keşke ben de gelebilseydim.

  YanıtlaSil
 4. Ezgi Tülü20.5.13

  Ben gitmeyi başardım, cidden çok tatlı kadın :D Hatta çok üzülüyordum kitabım yanımda değil diye, bir hafta kadar önce bir arkadaşa vermiştim, çok ayıp oldu diye içten içe kendimi yiyordum, hiç rahatsız olmadı :D Ve Game of Thrones'u o da çok seviyormuş :D

  YanıtlaSil
 5. Gelecek gelecek. Hazıla kendini :D

  YanıtlaSil
 6. Ne güzel gündü de miiiiiiiiiiiiii :)

  YanıtlaSil
 7. O abim varya o abim. -.- İzin vermedi gitmeme! Umarım, diğer yazarlar gelirdi, ne olursa olsun evden kaçıp giderim. :)

  YanıtlaSil