18 Mayıs 2013

Shit Listemdeki Karakterler.Bana gene estiler!

Başlık yarı ingilizce yarı Türkçe, ancak bu tabire de yakışacak Türkçe bir kelime gelmedi aklıma. Bu yüzden böyle bir başlık yapıyorum. Shit List, birinin sizin kötü tarafınıza düştüğünü belirtmek için kullanılan bir terim. Örneğin vampirlerin Shit List'inde Buffy vardır. Yani bir nevi düşmanlar.

Bunu açıkladıktan sonra, size okuduğum kitaplarda ki en nefret ettiğim karakterleri yazacağımı söylemek istiyorum.

Bunlar öyle anlık hareketlerle olan hisler değil, bildiğiniz onlara kıl oluyorum. Karakterlerden kolay nefret etmeyen biriyim, ama ettim mi de kötü ediyorum. Karakter öldürmüşlüğüm var yaydığım negatif enerjiyle :P

Hadi bakalım listeye, ben saydırırken çok eğlendim. :D

1: Ethan Sullivan.

Shit listemde, çünkü bu adam yüzünden kurgusuna bayıldığım bir seriyi okuyamıyorum. Chicago vampirleri. Bazı Kızlar Isırır. Serinin 3. kitabına geldim ve çok dengesiz bir hareket yaptı bu adam. Kanıma çok dokundu. O gün bu gündür seriyi bıraktım. Sadece blog turumuz için ilk kitabı tekrar okudum. Maalesef de seriye devam etmeyi düşünmüyorum. Optimum kitap yakında 3. kitabı çıkarıyor. Siz de nefret edin o adamdan!2: Richard Zeeman.


Anita'nın belalısı, aşkı. Bu adamı seven insanlara şaşıyorum. Çok dengesiz, ağlak ve kurtadam alfası olamayacak bir adam. Anita bunun peşinden sürekli koşuyor. Sinirlerimi zıplatan kas yığınından başka bir şey değil. Allahtan adamı Laurell her kitaba koymuyor! Gereksiz güç gösterilerini seven bir çocuktan farksız, hiç bir şekilde ona katlanamıyorum.3: Bill Compton


Sookie Stackhouse'un sevgili ilk aşkı. Bu adam Sookie'ye ona kazık atmadan da bu listedeydi. Bir defa karizması, kişiliği yok. O büyük olay ortaya çıkınca da iyice gözümden düştü. Zaten Charlaine'de o sondan sonra gözümden düştü. Nasıl finaldir kardeşim o!

4: Rose Hathaway


Vampir Akademisinin "dişli" kızı. Bu kızın acımasız, ruhsuz ve dengesiz olduğunu düşünen bir tek ben olamam. Serinin sonu bile ayrı bir acımasızlıktı. Rose hedefleri dışında kimseyi düşünmeyen bencil birisi. Ona bir türlü ısınamadım, üstelik diğerlerinin hayatlarını da mahvetmekten çekinmiyor.


5:Claire Danvers


Morganville vampirleri'nin ağlak anlatıcısı, dahi olmasına rağmen bazen çok aşırı derece aptal davranabilen kişi. Bu kızdan nefret etme nedenim biraz da kurgudan kaynaklı. Yaratılan dünyayı sevmedim, sevmediğim gibi bu kızın ona buna ağlamasına sürekli yardım beklemesine "neler olacak, aman" tavrına ısınamadım.

6:Vee Sky


Fısıltı serisinin karakterlerinden biri kendisi. Nora'nın en iyi arkadaşı. Ancak bir arkadaş bu kadar mı şapşal olur. Konuşması, davranış şekilleri her zaman beni sinir etmiştir. Zaten seriyi de bıraktım. (Tepkiliyim, yazar üçleme dedi, neden 4 kitap var!) Kendisi de bu nefret dolu listede yıllar önce yerini garantiledi.

7:Kamran.


Türk beklemiyordunuz değil mi? Çalıkuşu benim en sevdiğim romanlardan biridir. Ve bu en sevdiğim romanın içinde birde shit listeme girmiş karakter vardır. Bizim bir içim su Feride'mizi aldatan Kamran. Ana kuzusu, pislik herif. Elime verseler bir kaşık suda boğabilirim...

8:Clio Ford


Türkiye'de çıkmayan bir roman. Bu kıza gıcık olma nedenim ise tamamen ütopik bir dünya da yaşaması ve gereksiz paranoyaları olması. Bu kadar boş düşünen bir insan daha tanımadım. Genç bir karakter, hatasını bir yere kadar yaşına verebiliriz sanırım.
Kitap: Girl At Sea

9: Zoey


Geceevinin o şahane karakterini unuttuğumu mu sandınız? Olmadı ama.
Onun kadar ayran gönüllü biri yok, gerçekten. Kolay yönetilebilir birisi. Her kitapta başka bir sevgili ediniyor, kitap bitmeden başka birine atlıyor, güçleri 'sınırsız'. Arkadaşları ile çoğu zaman saatlerce gereksiz gereksiz konuşma yetisine sahip ve elbette iyilik ile kötülük arasında sadece o var!


Shit listem şu an için bu kadar. Elbette zaman için de artacak yenileri eklenecek.

Sizlerin Shit Listeniz de kimler var? 8 yorum:

 1. Rose ve Kamran için katılıyorum. Zaten diğerlerini daha okumadım ama mimledim onları şimdiden. O Rose yüzünden seriyi bıraktım yaw. Bir de ilk kitapta Bill'e pek ısınamamıştım devam etmeyeceğim için sorun olmaktan çıktı (:

  YanıtlaSil
 2. Rose'dan bence herkes nefret etmeli, :D Bill'e bende hiç ısınamadım da Eric okuttu işte. Lanet Charlaine onu da elimden aldı...

  YanıtlaSil
 3. 2, 3 ve 9'a katılıyorum. Bu şahısları kesinlikle günahım kadar sevmem. Özellikle o Bill bozuntusu yok mu. Kitabını okumadım -biliyorsun- dizinin ilk bölümünde adamdan nefret etmiştim. Salak Sookie ona bağlanınca bi güzel dövesim gelmişti. Asıllı biç ikiside benim gözümde :D Richard için hiçbir şey demiyecem team Jean Claude her zaman :D Onun dışında Chicago vampirlerindeki Ethan'ı sevdim ben. 3. kitabı okumadım oraya gelince belki bende sevmicem ama şu an beğendiklerim arasında :D

  YanıtlaSil
 4. :D Richard gıcık zaten. :D Ethan'dan nefret et ya beni yalnız bırakma Melisss.

  YanıtlaSil
 5. 3. kitabı okuyayım hemen dönüş yapıcam sana :D

  YanıtlaSil
 6. Sümeyye19.5.13

  Bende gece evinin ilk iki kitabını okudum sonra bıraktım senin dediğin gibi ayran gönüllü birine benziyodu ve seri 10 kitaptan mı ne oluşuyodu ben 10 kitap boyunca bu kızın daldan dala atlamasına katlanamazdım - çok sinir olurumda böylelerine - o yüzden devam etmeyi hiç düşünmüyorum

  YanıtlaSil
 7. İyi karar vermişsin Sümeyye. Daha iyi seriler var sonuçta

  YanıtlaSil
 8. İpek25.6.14

  Rose Hathaway hariç hepsine katılıyorum.Rose dengesiz ve aşırı öfkeli biri olsa da şuana kadar birçok fedakarlık yaptı ayrıca o çok iyi bir dost.Ama o Bill Compton yok mu sinir sinir !!!!

  YanıtlaSil