18 Haziran 2013

The Book Depository'den Alışverişim ve Kargonun Getirdikleri!

Herkese merhaba!

Bugün haftalardır yollarını gözlediğim kitaplarım geldi ve ben de bunu fırsat bilip hem The Book Depository'den olan alışverimi anlatıp hem de gelen kitaplarımı gösterip sizinle sevincimi paylaşmak istedim. CİCİLERİM geldi!!!!

Konuşmak istediğim kitapların büyük çoğunluğu son bir hafta içinde geldi. Şöyle genel bir fotograf.Bu ikili DEX'in son kitaplarından. En kısa zamanda okunacaklar. İkisinin de kapakları ayrı güzel.
Bu ikilinin ise bende ayrı yeri var. Dublin'i ve London'u çok sevdim. Dublin'i geçenlerde almıştım. [Link] London'u ise yazarın yaptığı ve katıldığım bir çekilişte kazandım. ADIMA İMZALI. Çok ama çok mutlu oldum. Tahmin dahi edemezsiniz. Ben kargoda kaybolur diye, hani bir ihtimal, çok umutlanmamaya çalışmıştım.:PBurası da imza kısmı. Bana huzur ve mutluluk diliyor. Beni duyamasan da teşekkürler Sam, yanaklarını mıncırıyorum buradan!
Ve en son olarak The Book Depository alışverişi.

Bildiğiniz üzere The Book Depository artık Türkiye'ye de bedava kargo ile satın aldığınız kitapları gönderiyor. Ben de sırf sistemini denemek için aşağıda göreceğiniz üç kitabı satın aldım. Üye oldum, adresimi yazdım kitaplara baktım, sepete ekledim ve kredi kartı ile ödedim. Eğer isterseniz paypal ile de ödeyebiliyorsunuz.

Kitaplar toplu halde değil teker teker yola çıkıyor. Siparişi 23'ünde verdim. Üç kitap ayrı günlerde çıktı; Lethal Rider 24 mayıs, Gatsby 25 mayıs, Under The Never Sky 28 mayısta kargolandı. Kargo kaybolur diye endişelendiğim için bu hem iyi hem de kötü geliyor bana.

Aralarında Lethal Rider ilk geldi, ancak tam gününü hatırlayamıyorum. O baloncuklu poşetlere sarılmış halde PTT kargo ile yaklaşık ayın 6'sı gibi. Kitaplar Londra'dan yola çıktı. Hiç bozulma olmadan geldi. Diğer ikisi ise bugün elime ulaştı.18 Haziranda yani. Normalde 7/14 gün arasında gelmesi gerekiyordu.

En önemli sorun kargo izleme numarasında; sadece ne zaman yola çıktığını size gösteriyor. Nerede olduğuna dair bir bilgi maalesef vermiyor. Kayboldu mu, nerede, başka biri mi aldı, yok böyle bilgiler. Üstelik e-posta ile iletişime geçtiğinizde kargonuza sorun diyorlar. 

Fiyatları ucuz bu arada, günlük indirimler çekilişler. Bir bakın. :DBugünlük benden bu kadar. Herkese iyi günler dilerim.
38 yorum:

 1. Hepsi çok güzel gözüküyor, özellikle Yaratıcı'nın yorumunu merakla bekliyorum.
  Keyifli okumalar Merve ;)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler Fehiman :) Ben de onu çok merak ediyorum.

  YanıtlaSil
 3. Mertcan Ölçer18.6.13

  Teker teker göndermeleri çok saçma. Ayrıca hayatta öyle büyük bir alışveriş yapmam, kaybolur, kim bilir? :O DEX'ler çok güzel bu arada. :D Sonsuz ve Yaratıcı garip bir uyum oluşturmuş. O.o

  YanıtlaSil
 4. Büyük yaparsan işte biri kaybolur ikisi, hepsi değil. O açıdan iyi geldi bana Mert. DEX'ler evet. Mor ve pembelerden olabilir. :D

  YanıtlaSil
 5. BD'nin gönderi süresine takmış durumdayım. =(

  YanıtlaSil
 6. Bu siteden bende alışveriş ettim kız :D Wallbanger ve Married by Morning gelecek inşallah. Yol gözlüyorum bende.

  YanıtlaSil
 7. Ooo hadi hayırlı olsun. :D Benim gibi her kapı zilini PTT sanma ama. :D

  YanıtlaSil
 8. Yok daha var benimkilerin gelmesine be. Wallbanger'ın tedarik 80 gün :p Bu arada şu On Dublin Street'i bir okumadım yahu. Hiç çekmiyor.

  YanıtlaSil
 9. Oha niye öyle ömür biçmişler yahu. :D Çekmiyorsa salla, herçi çoook güsellll.

  YanıtlaSil
 10. Vallahi Hanife'den duyduğum kadarıyla yazar başka yayımcıya geçmiş tekrar baskı yapılıyormuş. Belki ondandır demişti. 80 gün :D Hâlâ şoklarındayım.

  YanıtlaSil
 11. Olunacak kadar var gerçekten de ya. Eğer seriyse iki kitabı bir alırdın az bekleseydin. :D

  YanıtlaSil
 12. Onlar da BetterWorldBooks gibi yolluyorlar. Bende de şimdiye kadar kaybolan bir şey olmadı. Gerizekalı PTT çok yavaş olduğu için uzun sürüyor bence; delleniyorum!

  YanıtlaSil
 13. Neyin ! Bi' de seri yapıp içine sıçmasın !

  YanıtlaSil
 14. Bence de ondan ama benim bir kere kayboldu Sim. Ondan fobi olarak aklıma yer etti. :D Better'dan almayı umarken Depository kısmet oldu. :D

  YanıtlaSil
 15. Beyza Bozsu18.6.13

  Samantha'ları çok kıskandııımm. :) Ben de almak istiyorum ama On Dublin Street'ın illaki diğer kapağı olsun istiyorum. Şu kapak takıntımdan bir türlü kurtulamadım gitti be! :D

  YanıtlaSil
 16. Ben de o olsun isterdim ama bunu bulunca elimde kaldı. :D Al sen de Dublin'ci ol!

  YanıtlaSil
 17. Bu kapaklan bende almam. Kız haklı :p

  YanıtlaSil
 18. Sus kötü düşüncelerinle etkileme onu! :D

  YanıtlaSil
 19. Beyza Bozsu18.6.13

  Ohhoo Dublin'ci olalı çok oldu da, dur bakalım Martı yayın haklarını almış diye duydum, ne kadar doğru bilmiyorum ama. Belki o kapakla çıkarırlar diye onları bekliyorum. :D Olmadı alacağız mecbur kapağa falan bakmadan. Seviyorum bu seriyi. :)

  YanıtlaSil
 20. Ben kaçırmışım senin Dublin'ci olduğunu yahu. Umarım orj kapak kısmet olur. :D

  YanıtlaSil
 21. O da bir kapak hastası! :D Bana ne gerek. xD

  YanıtlaSil
 22. Mervenur Altuntaş18.6.13

  Anam, şu güzelliklere bak! (Kıskandı.) Şu Dublin'le London'u çok görüyorum ve her seferinde merakım artıyor. :D DEX'ler ve UnderTNS var (ama ingilizce okuma özürlüsüyüm hala). Geriye kalanları açıklayamam şimdi. :P Zaten, kıskançlık damarlarımda yılan misali kıvrılıyor ve o arkada ki dolu dolu kitaplığı görmediğimi sanma! :D Güle güle oku canım. :D

  YanıtlaSil
 23. Kitapların çok güzel^^ Hepsini keyifle oku :) Yaratıcı kitabını çok merak ettim yorumunu merakla bekliyorum ;)

  YanıtlaSil
 24. Vasiyetinde bana da yer var mı Merve?
  Samantha'ları bana ayır gözünü sevim. :D

  YanıtlaSil
 25. Aynı kitap be :D Güzel dursun diye beraber çektim. :D

  YanıtlaSil
 26. Anitalarıma da göz kaydular Nien! onlarla beraber gömdürtcem kenidmi -_-

  YanıtlaSil
 27. Teşekkürler:D Kıskanma işte senin de varmış :P

  YanıtlaSil
 28. Ya 200 tane aynı kitaptan oldu.Bu kaçıncı On dublin street kızım. D:

  YanıtlaSil
 29. Doğa Aydın18.6.13

  Kıskanırkene.
  Kıskanmak'ta Uzman.
  @Kıskanmak.
  İşte geçenlerde arkadaşlarımla kıskanıyoruz.
  Kıskançlığım yokmuş gibi çek panpa.
  ...
  Sanırım bu kadar yeterli o.O

  YanıtlaSil
 30. Ay kahkaha attım Doğa :D Sen kıskan, bu kadar komik yorum yapıyorsan :P :D

  YanıtlaSil
 31. Doğa Aydın18.6.13

  KISKANDIĞIMI DA NERDEN ÇIKARDIN? :D

  YanıtlaSil
 32. Mervenur Altuntaş19.6.13

  Önemsiz. :D Hayır yani elimde değil kıskanmamak. :D Bu arada blogu yenilemişsin,çok beğendim. Perfect! :D

  YanıtlaSil
 33. Teşekkürler. :D İmzalı olan en değerlilerim arasında. :D Umarım kaybolmaz. Merakla bekliyorum neler aldığını görmeyi.

  YanıtlaSil
 34. The Reading Lady23.6.13

  Güle güle oku kitaplarını ben de kıskandım bak şimdi...Hele imzalı olanı :) Yakında BD den ben de alacağım birşeyler bakalım da umarım kaybolmaz...

  YanıtlaSil