17 Temmuz 2013

Film: Uyumsuz || Neil Burger


Kitabı çok sevdim dedim, film de oluyor dedim. Bu yüzden azıcık filmden bahsetmek istedim. Kitabın + filmin konusundan bahsetmek istemiyorum gene, bu yüzden şu yoruma giderseniz [kitabın sonunu ya da can alıcı yerlerini söylemedim] genel olarak olayı anlayacaksınız.

Size bir şey de itiraf edeyim, ben de film hakkındaki bilgileri bu gönderi ile ediniyorum. :D

Öncelikle biraz karakterlerden bahsedelim.

Shailene Woodley, karşımıza Beatrice olarak çıkıyor. B hakkında bilmeniz gereken en önemli şey çarpıcı ancak güzel olmadığı. Sarı saçları kısacık bir boyu var.
Kate Winslet ise kitaptaki kötü karakteri, Jeaniene'yi canlandırıyor. Filmde oynadığını duyunca heyecanlandım. Özellikle Okuyucu'dan sonra o garip kaş hareketini tekrar görmek istiyorum.
Theo James, Four'u ve Jai Courtney'de Eric'i canlandırıyor.
Aynı Yıldızın Altında'da göreceğimiz Ansel Elgort ise Caleb'i canlandırıyor.
Zoë Kravitz ise egzotik havasıyla Christina'yı oynuyor.

2014 Mart'da çıkacak bu film için gerçekten tırnaklarımı yiyorum.
Filmden pek umutlu değilim ama gene de çoook heyecanlıyım. Umarım çok değiştirmemişlerdir.

Size bir de sorum var, okuyanlar. Filmdeki oyunculardan memnun musunuz? Eğer değilseniz, hayalinizdeki oyuncular kimdi? Yorumlarınızı bekliyorum.

7 yorum:

 1. Merve Kavazlar17.7.13

  Ben özellikle Tris seçiminden hiç memnun değilim.Daha çelimsiz daha sarışın birini bekliyordum.Sonuçta fedakarlıkta öyle ahım şahım yemekler yemiyorlardı.Fotoğrafın birinde gördüğüm kadarıyla Shailene Woodley'nin göbeği bile var :P

  --Dikkat Spoiler içerir--

  Ayrıca filmin fotoğraflarından anlaşıldığı kadarıyla kitaptaki olaylar biraz değiştirilerek bize sunulacak.Örneğin Peter ilk kitabın sonunda hala yaşıyordu.Ama twitter sayfasından Miles Teller'ın dediğine göre Peter karakteri filmde ölüyormuş.Will ölmeyebilirmiş.Seçim sırasında merdivenlerle çıkan fedakarlık ve merdivenlerden inen cesurları görmemiz gerekiyordu ama yine fotoğraflarda görüldüğü kadarıyla her topluluk için ayrı asansörler düzenlenmiş.Bunların dışında kim bilir daha ne değişiklikler yapılacak.

  Kısaca bu muhteşem kitabın filminde neden böyle yaptıkları hiç anlamayıp, sinirlenmemle kalıyorum.Umarım lunapark,binadan atlama sahneleri ve simulasyon olayları iyi çekilmiştir.

  YanıtlaSil
 2. Karakter seçimleri benim de pek hoşuma gitmedi ama göz ardı edeceğiz artık. :/ Tobias & Tris için biraz komik olmuş. Kızın cidden en azından ufak olması gerekirdi.


  Film dedikodularını pek takip etmedim ama umarım çok değiştirmezler, ben de aynı senin gibi ifrit oluyorum.

  YanıtlaSil
 3. Alican Bozkurt17.7.13

  Filmin resimleri 90 lara ait bir filmden gibi bende heyecanlı değilim film için ama kitap çok güzel , birde film çıktıktan sonra kitabı okumadan fan olanlar olcak pöhh :/

  YanıtlaSil
 4. Ecem Solakoglu25.8.13

  valla ben tris seçiminden çok memnunum shailene çok sevdiğim için biraz kayırıyor olabilirim ama açıkçası karakterin tıpa tıp aynısı olacağına iyi bir oyuncu olun daha iyi ancaaaaaakk four seçimini hiç beğenmedim ne adamın iyi bir oyuncu olduğunu düşünmekteyim ne de four görünüşün benzediğini kalan seçimlerde gayet güzel

  YanıtlaSil
 5. Yasemin27.3.14

  Bu film sadece ilk kitabın filmi mi yoksa bütün serinin filmi mi?

  YanıtlaSil
 6. I am a divergent13.4.14

  Shailene bence tam Trise göre değil saçları ve boyu uygun ama bence daha zayıf biri olmalıydı. Ayrıca Will'i oynayan kişi kitapta anlatılan will'e pek benzemiyor (will benim sevdiğim karakterlerden de :D) Eric'i oynayan ise karakterini pek yansıtmıyor gibi. Onun dışındaki oyuncular, özellikle christina iyi bir seçim bence. Umarım film kitaptakinden çok farklı olmaz

  YanıtlaSil