10 Temmuz 2013

Kitap Yorumu: Escaping Reality || Lisa Renee Jones


Escaping Reality (The Secret Life of Amy Bensen #1)
Lisa Renee Jones


Tür: Yeni Yetişkin, aşk, gizem
Godreads puanı: 4.41
Sayfa: 252
Türkçe: Yok
Çıkış: 22 temmuz
Seri: 1. kitap (2)
Puanım: 


Escaping Reality'i Netgalley'de gezerken gördüm ilk olarak. Hemen kapağına vuruldum tabii. Üstüne birde Yeni-yetişkin olduğunu öğrendim. Şansıma otomatik onaydaydı sanırım ya da öyle bir şey hemen indirip başladım.

Amy, bir iş partisinde geçmişinden gelen bir hayaletin bıraktığı mektup yüzünden NY'deki tüm hayatını bir anda mecburen terk eder ve adamın onu mektuplarla yönlendirmesiyle hemen yeni bir kimlik edinir ve uçağa gider. Orada "Esmer, yakışıklı ve uzun" Liam Stone ile tanışır ve sonrasında aralarında kopan kıvılcımlar yüzünden uçağı düşürme tehlikesine sokarlar.

Amy'nin geçmişi karanlıktır. Gündüzlerini kabuslar ve aniden beliren görüntüler lekelemektedir ve yıllardır farklı kimliklere bürünerek, kimselere yakınlaşmayarak  hayatını sürdürmüştür. Tekrardan bunu yapacak olması da ruhunda ağır bir darbe bırakıyordur.

Liam hem onun koruyucu meleği hem de baştan çıkaran meleği olur. Bir de gereksiz yere çıkan Jared vardır tabii. Liam milyarderse Jared'de ünlü bir hacker'dır nihayetinde ve Amy'de gözü vardır. [Hepsi de aynı kıza göz koyar, hepsi de taştır. Hayatımda bir kere 6 adet baklava gördüm lan. Nerede bu herifler?]

Liam tam bir öküz, Grey'in biraz yontulmuş hali, alfalıktan çok bildiğin maço ve abaza kıvamında bir heriftir. Jared'de eğer fırsat verilirse aynı onun gibi olabilecek potansiyel bir hayvandır. Liam'ın öküzlüğünün nedeni ise öküz ve maganda bir babaya bağlanmıştır.

Sonuçta Sana Soyundum'un Eva'sını, Grinin Elli Tonu'nun Grey'ini alıp bir uçağa sokan bir kitap. Konusu biraz daha değişik, katiller yangınlar ve Texas var. Kızımızın geçmişi ise problematik. Yazar kesinlikle bu kitabı yazarken "esinlenmiş".

Kitapta Liam tam bir öküz, kızı boğmaktan beter ediyor, para önemli değil ben alırım sen giyersin, daha dün tanıştık yarın evleneceğiz tarz biri. Üstelik kızın geçmişini de sorgulamıyor.

Kitap sıkıcı az buçuk. Tek konu Amy, Liam'la kalacak mı kaçacak mı? Yakışıklı Prense güvenecek mi güvenmeyecek mi? Birde Finalsiz abi bu kitap. İkili olacakmış. İkincisini de okurum ama sırf meraktan. Benim ilginç teorilerim var, umarım doğru çıkmazlar. Yoksa çok basit kaçar.

Sonuç olarak pek heyecanla okumadığım ama ilginç ve komik diyalogların olduğu hoş bir kitap. ARC olduğu için size alıntı sunamıyorum maalesef. Kapağının vadettiğini kısmen veriyor gibi ama ben daha çok beklemiştim. Okuyup okumamak size kalmış ben bir şey diyemiyorum. Hadin hoşça kalın.

Bu erkekler neden hep tek tip?

2 yorum:

  1. Çağla12219.8.14

    Güzel yorum. Beni gülümsettin :)

    YanıtlaSil
  2. Yıl sonra bu yazıya yorum gelmiş. :D Teşekkürler!

    YanıtlaSil