31 Temmuz 2013

Kitap Yorumu: Under Her Skin || Jeaniene Frost, Meljean Brook, Ilona Andrews


Tür: Antoloji, aşk, doğaüstü
Sayfa: 100
Çıkış Yılı: 2010
Türkçe: ---
Gr puanı: 3.89 (2.253 oylama)
Puanım:  

Under Her Skin üç yazarın kısa hikayelerinden oluşan doğaüstü bir antoloji. Çok uzun değil, sadece 100 sayfacık. Ben aslında bu kitabı daha önce okumuştum, çok da uzun süre önce değildi. Dün akşam tekrar habersizce başladım. Nasıl bir gaflet yaptıysam GR'de READ diye işaretlememişim. Tabii, hemen anladım okuduğumu. Çünkü ilk hikâye Jeaniene Frost'undu ve olayı hatırlıyordum...Adını bilmesemde.


İlk hikâye...
Pack

Bu hikâye Jeaniene Frost'un. Büyük ihtimalle bu kitaba başlama nedenimdi. Hayatını ertelemekten sıkılmış olan bir kızın, arkaşı yaralanıp geri dönsede  tek başına yürüşüşe devam etmesini ve bu sırada Eşi insanlar tarafından öldürülen bir kurtadam tarafından saldırılmasını, ve sürünün infazcısı tarafından kurtarılmasını anlatıyor. Marlee kurtadam olacak mı? Ailesine geri dönebilecek mi? Hikâyede bunu arıyoruz ve benim sevdiğim kısa bir aşk yaşıyoruz.

Seviyorum... İnfazcı'ya dair yapılan yorumları. Hikayenin akışını. Öyle ahım şahım değil kabul, ama bazen, en azından benim için, bir hikâyeyi sevmem için harika olması gerekmiyor. 

İkinci hikâye...
In Sheep's Clothing

Bu hikâyeyi pek sevmiyorum. O yüzden konusuna girmeye dahi gerek görmüyorum. Böyle bencilim işte... Ama bir cümle etmeden de geçmeyeyim bari. 
Beş yıl sonra evine dönen bir kız yolda kiralık bir katilin saldırısına uğrar ve onu bulmak sadece onun ellerindedir. Eski bir aşk tekrar gün yüzüne çıkar.

Meljean Brook daha önce okumamıştım, bu hikâyeyi sevseydim bakabilirdim, ancak sevmedim... 

Üçüncü hikâye...
Grace of Small Magics

Ah, bu hikâye azıcık favorim. ;) Nereden başlasam bilemiyorum aslında... :) Grace'den giremeyince ben de Nassar'dan girerim o zaman. :) Nassar büyü klanları arasındaki tehlikeli bir yarış için Grace'in büyüsüne ihtiyaç duyar. Grace'in çok büyük bir büyüsü olmamasına rağmen klanının temel savunma büyüsü Nassar'ın tam da ihtiyacı olan şeydir. Bu dünyadan habersiz olan Grace, olaya çabuk adepte olur ve savaşın ardındaki nedenleri destekler. Bundan sonrası çalışma ve ikili arasındaki iletişimdir.

Bu hikâyeyi sevme nedenim kısacık bir alan içinde resmen koca kitaplık bir olayı anlatması. Keşke devamı olsa diyorum serilere alışkın bir okur olarak. Ancak yeterli bu, cidden. Grace'in azmi ve Nassar'ın gizemli doğası sevmeme neden oldu. Diğer hikâyelerden kısmen uzun. Okuyun. :)

Ayrıca Ilona Andrews'in karı & koca bir yazma ekibinin adı olduğunu öğrendim be şaşırdım. İkilinin birçok kitabını to read yapmışım ama okumuşum. Bu açıdan onlara öncelik tanıyacağım ve yaz bitmeden serilerinden zevkime en uygun olanına başlayacağım.

Sonuç

2. hikâye hariç 1 & 3'ü sevdim. Size de öneririm. Türkiye'de çıkacağını hiç sanmıyorum. O yüzden ingilizce öğrenip gelin. Yoksa size şeker yok.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder