29 Ağustos 2013

Film: The Wolverine || James MangoldGeçen pazar benin daimi sinema kankamla felekten bir gün çaldık ve sinemaya gittik. Gece seansı, Wolverine'i görünce çocuğa sormadan direkt buna gideceğiz dedim. Sağ olsun kırmadı.

Bu sefer Wolverine, Jean'ı öldürmüş ve bunun verdiği acı ile yaşamakta zorlanan bir adam olarak çıktı karşımızda. Ormanda hayvan gibi yaşıyor bildiğiniz. Bir ayı sahnesi vardı, çok komiğime gitti; ya kimse anlamadı ya da ben her şeye gülüyorum. Oda işemek yerine pençelerini kullanmış işte!

Neyse, ikinci dünya savaşında bombalanan bir yerde kurtardığı Japon bir adamın son isteği onunla vedalaşmak, bunun için Kızılcık Faresini gönderiyor onu almaya. Kızın adı bu değil tabii, ama ben filmde ona bu adı taktım. Pire gibi bir şey.

Bu hayatını kurtardığı adam, Yashida, torununu çok seviyor. Ve torununda hayatı tehlikede. Wolverine'e bir teklifte bulunuyor. Ölümsüzlüğünü bana aktar, ailemi kurtarayım ve sen de istediğim ölüme kavuş. Wolverine her zaman ki gibi cesur, bunu reddediyor. "kimse bunu yaşamak istemez çünkü." Ve gene her zamanki gibi, büyük güç onu istemeyen adamda kalıyor. Onu gerektiği gibi kullanan...

Yashida sabaha geberiyor.

Cenazede torunu kaçırılmaya çalışıyor ve onu kurtarmaya çalışırken bir kaç kurşun yiyen Wolverine'in yaraları iyileşmiyor bir türlü. Ama masum kızı kurtarmaya kararlı. Birlikte Japonyayı alt üst ediyorlar.

Film fena değil. Tren sahneleri muhteşem. Kızılcık Faresine bayıldım. Japon kültürüne fazla olmasa da güzel bir bakış atıyoruz. Filmin sonuna kadar Torun ölmese de benim Kızılcık Fare ölecek diye çok üzüldüm, hatta yas tutmaya başladım. Ama size bir spoiler vereyim, ölmüyor. :D

Filmde bir sahne var, bildiğiniz türk filminden, Cüneyt Arkın'dan çalmışlar onu. Yıkılmaz o!X Men sonrasında ne olduğunu  merak ediyorsanız kesinlikle izleyin! :D Bir de şu Wolverine ile bir ben sevişemedim. Herif 200 yıldır hayatta tüm kıtaları elden geçirdi, ama hala tık yok. Neyse ki çok yaşlı değilim, bekleyeceğim biraz daha.

Bu da filmin fragmanı. Çok aksiyonluydu be, yansıttığını veriyor. Yalnız sonunda kaybettiği şeyi geri istiyorum, ne yaparlar ne ederler bilmem ben. çok iğrenç bir görüntüsü var. Düzeltsinler! Ellerinde fazladan malzeme var!


Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

1 yorum:

  1. Hande VARLI29.8.13

    Adama "Wolverine" demeleri de ayrı bi irony bence :D

    YanıtlaSil