2 Ağustos 2013

Kitap Yorumu: Soul Stripper || Katana Collins

Soul Stripper
Katana Colins

Tür: Doğaüstü, yetişkin, melek, şeytan
Sayfa: 352
Goodreads Puanı: 3.58 ( 59 oylama)
İlk çıkış: 2013
Seri: Soul Stripper 1 (2)
Türkçe: ---
Puanım:
By day, Monica is a barista in a local Las Vegas cafe. It doesn’t pay a lot, but it puts her up close and personal with her sexy boss, Drew. Unfortunately, that’s as far as a succubus can go unless she wants to take his soul.

Monica needs mind blowing sex to sustain her, and she finds her victims every night at a local strip club where she’s an exotic dancer. But when her powers begin to diminish and her fellow succubi start turning up dead, all bets are off. Monica realizes she’s the one immortal who has a chance in hell of making things right…

Okuyacağım kitapları kapaklarına göre seçtiğimi arada sırada söylüyorum. Bu kitap işte o kategoriye giriyor. Canımın sıkıldığı anlarda, konusunu bildiğim bir kitap okumaktansa - to read yaptıklarımın tanıtımını okuyorum- hiç bilmediğim paranormal bir dünyaya atlamak istedim. O anda da Soul Stripper'a başladım...

Monica bir succubus, bildiğiniz, klasik sevişerek insanların ruhunu çalan bir yaratık. Onu özel kılan şey ise succubus olmadan önce melek oluşu. Las Vegas'ta gece striptiz yapıyor, gündüzleri ise bir kafede garsonluk. Kafedeki patronu Drew'i çok seksi bulsada onun ruhunu çalmadan onunla sevişemez. Böyle sürekli bir çekim yaşanıyor aralarında. Çok sıkıcı. İkiside durumun farkında ama Drew, Monica'nın gerçek kimliğini bilmiyor tabii. Birde sevgilisi var tabii.

Monica'nın gece hayatı daha renkli tahmin ederdiniz ki. Succubus olduğu için insanların ruhlarını hayatta kalmak için çalmak zorunda. Ama o ahlak değerlerini kaybetmemiş bir canavar. Geceleri işini yaptıktan sonra cehenneme gitmesi kesin adamlardan biriyle özel odaya geçiyor. Ancak arada sırada cennetlik herifleride ayartması gerek tabii. Bu yüzden pek güçlü değil, çünkü melek günlerinden kalma bir ahlak masası zihniyetiyle bunu yapmayı reddediyor. Cennetikleri kendine yasaklıyor bi nevi.

Olaylar geçmişinden bir karakterin gelmesiyle Doctor görmüş Rose'a dönüyor ve koşuşturma başlıyor.  Will, Monica'nın 2. DS'nda öldüğünü sandığı eski bir sevgili ve birden karşısında iblis olarak beliriyor. Mon yaşadığı için çok mutlu. Ancak Mon'un güçleri gün geçtikçe azalıyor ve Etrafta succubuslar ölüyor. Patronu ve bölgenin Başiblisi - başiblis ne allasen. Geber Katana.- olan Lucian onu yem olarak kullanmaya karar veriyor. Monica ayrıca cinayetleri yaşıyor ve arkadaşlarının yardımıyla bu problemi canlı atlatmayı istiyor.

Kitabın konusu böyle. İlginç gibi gözüküyor ama değil. Monica'nın succubus olması, önüne gelenle sevişmesini kabul ederim ama kimi sevdiğini bilememesini anlamam. "Bu kızın bir kitapta seviştiği kadar ömürlerinde sevişmeyen insanlar var." diye bir cümle kurmuştum Goodreads'ta. Ve emin olun olay bu.

Herkesin onu kurtarmak istemesi, temelsiz ilişkiler, kızın süzme salaklığı birleşince orta değil de vasat bir kitap oldu. Kitapta en iyi arkadaşı olan Kayce'nin hayatını anlatsa yazar daha başarılı olurdu. Açık açık denmesede kiralık katil olduğu belli. Monica ise mucize gerçekleştirmeyen vasıfsız bir karakter. Ayrıca kitabın sonu çok saçma. En şiddetli kusma hissi bende orada uyandı.

Sevdiğim yönleri de oldu. Yazar anlatımı fena değil ancak kurgu üzerinde çalışması gerekiyor. Hoş alıntılar mevcut kitapta. Arada sırada kişiler ve olaylar arasındaki ilişkileri anlatmak için yazar geçmişe gidiyor ve belirli olayları anlatıyor. Bu anlatımı çok sevdim. İlk defa okumuyorum tabii ama yazar çok güzel aktarmış. Keşke kitabın geri kalanı içinde bunu söyleyebilsem. Seks sahneleri bayağı yaratıcıydı... ;)

Drew'e olan yakınlığı ve adamın yaratılışındaki yüzeylik yüzümü sık sık ekşitmeme neden oldu. Şöyle esaslı bir adam olsa... Kutsal melek olayını ise sevmedim. Tanrı sevince sevişmeyi hoşgörür, seni yasaklamaz tarzı bir düşünceyle yazmıştı yazar. Adapte olamadığım başka bir noktada buydu. 

Kısacası önermiyorum. Zaten ben de öylesine okudum bu kitabı. Ahım şahım, Divergent gibi çılgına döndürmeyeceğini biliyordum.

Not: Yazar beni affetsin ama Katana nasıl bir isim yahu? Ve hangi ebeveyn çocuğuna kılıç ismi koyar... Bizde zaten garip bir anlamı var...

5 yorum:

 1. Pudra Tozu2.8.13

  Yine güldürdün :)) Katana :) Ya bir gün bu yazarlar çarpılacak dünyevi kişiler bitti meleklere sardılar seks alemlerine saldılar. Melek dediğin dua kabul eder seni cennete götür ama bu baştan çıkartıp tahtalı köye şutluyor zor işler zorrrr

  YanıtlaSil
 2. Konusu ilginç ama vasat olan kitaplardan yani :( O değil de Doctor görmüş Rose ifadesine takılı kaldım :D

  YanıtlaSil
 3. Öyle, cidden. Melek, striptiz, şeytan falan ilginç geliyor ama sonunda... :(

  YanıtlaSil
 4. asher2.9.13

  türkçesi şimdi çıkmış mıdır?

  YanıtlaSil
 5. Çıkacağını sanmıyorum :)

  YanıtlaSil