5 Eylül 2013

Kitap Yorumu: Black Lament || Christina Henry


Black Lament (Black Wings #4)
Christina Henry

Tür: Aşk, doğaüstü, yetişkin
Goodreads puanı: 4.03
Türkçe: Haklar Tual Yayınevinde.
Seri: Black Wings 4
İlk çıkış: 2012
Puanım:


Bu seriyi okumayalı bayağı olmuş yahu! Zamanında ne de severek okumuştum!

Lucifer'ın direkt soyundan gelen tek çocuk özelliğine sahip olan Madeline 3. kitapta Gabriel ile evlenmiş, ardından onu kaybetmiş ve bu da yetmezmiş gibi hamile olduğunu, Lucifer'ın bu çocukta gözü olduğunu öğrenmişti. Bu kızın başından bela asla eksik olmuyor bana sorarsanız. Hatta normal bir gün gelse, kıçından ısırsa gene anlamaz, gene anlamaz. :D
Serinin 4. kitabında ölen eşi için ızdırap çeken bir Madeline var. Gabriel babası Azazel tarafından öldürülmüştü, hatırlayın. Made, Lucifer'ın oyunlarına gene kurban oluyor. Periler, ölen önceki kraliçenin intikamı için onun peşinden kiralık katil yolluyor, Ajans ise meleklerin ve perilerin işlerine karışmamak için kendi ajanlarını ölüme göndermeye hazır. Madeline'in babası Azazel ise vampirleri güneşe çıkaracak bir formül hazırlığı içinde. Üstelik Lucifer onu terketti, gücünü hissedemiyor ve zaman kadar yaşlı doğaüstü bir yaratık Madeline'e ilgi duyuyor.

Kızın daha ölen eşine yas tutmaya dahi vakti olmadı. Ve Nathaniel Lucifer'ın emri ile onu korumak için görevlendirildi. Aralarında bir şeyler oluyor.

Bu seriyi ne kadar çok beğendiğimi size söylemiştim, hatta öneri listeme koymuştum. Türkiye'de de çıkınca çok sevinmiştim. Ama her kitapta daha da bir düştü bu seri. Konuşmalar basitleşti, kurgu olaylar inandırıcılığını kaybetti. Kızımızın ayran gönüllü hali iyice bunalttı. Hiç bitmeyen gücü ise benim için bu seriyi bitirdi.
Okuduğum son kitabı olduğunu söylüyorum. Daha da bu seriye elimi sürmem ben. Lucifer için bile -_-

Kitaptaki her erkek onu istiyor, kuşkusuz liderleri kabul ediyor. Her olaydan yaralı çıkıyor ama yaralarından dolayı asla yataklara düşmüyor. Herkes onun peşinde. Herkese mavi boncuk da dağıtıyor.

Kurgu ve anlatım artık inandırıcı değil. Size de pek önermiyorum artık bu seriyi. Üzüldüm, o kadar da sevmiştim hani!


Diğer kitaplar:
 1. Black Wings (Ölümün Soğuk Nefesi)
 2. Black Night (Ölüm Elçisi)
 3. Black Howl
 4. Black Lament
 5. Black City
 6. Black Heart


1 yorum:

 1. dilara13.5.15

  Ozmn ben hangisini okudum ya hh tm ölüm elçisini okudum ben ewt oyleydi

  YanıtlaSil