8 Eylül 2013

Kitap Yorumu: The Pirate's Wish || Cassandra Rose Clarke


 The Pirate's Wish 
Cassandra Rose Clarke

Tür: aşk, korsan, büyü, doğaüstü, fantazi
Goodreads puanı:4.02
İlk çıkış: 2013
Seri: Assassin's Curse 2 (1. kitabın yorumu)
Türkçe: ----
Puanım:  


Önceki kitapta bizimkiler aradıkları büyücü sayesinde laneti bozmak için üç şartı gerçekleştirmeleri gerektiğini öğrenmişlerdi, ancak Naji'nin bir büyü gücü ortaya çıktığı için denizciler onları adada terk etmişlerdi. Yani adada bir süre tutsak kalacaklardı. Marjani gelene kadar... Şartlardan biri, gerçek aşkın öpücüğü Ananna'nın Naji'ye aşık olması ile gerçekleşmişti.
Ancak diğerleri bunun kadar kolay ulaşılabilir değildi. Bizimkiler Marjani'nın onları adadan kurtarmasını beklerken bu büyülü adanın kurbanı da oluyorlardı. Kalacak yer ve yemek sorundu. Üstelik akrep kuyruklu, aslan bedenli, kanatlı bir arkadaş da aralarına katılıyor bizimkilerin. İnsan yiyen bir mantikor. -Bu mantikor'a bayıldım yalnız. Çok komik.

Ananna bu mantikor'u bir nebze olsun evcilleştiriyor ve birlikte anlaşmaya varıyorlar. Ancak mantikor Ananna'nın aklına Naji'yi öpüp üç sorundan birini yok edip ona umut vermesini söylediğinde ve kızımız da ona uyduğunda işler absürt bir yol alıyor. Zira bizim odun Naji bu hislerin onda da karşılık bulduğunu söylemiyor, sessiz kalıyor. Kitap boyunca bu öküz bunu yaptı ya mantikor buna iki iğne atsa vallahi üzülmezdim!

Marjani'nin onları bulması ve maceralarına devam etmesi için teklif önermesi ile bizimkiler tekrar yola koyuluyorlar. Önce Mantikor'u evine bırakıyorlar, sonra Marjani'nin eski sevgilisine gidiyorlar ve yolda Ananna'nın ailesi ve gemisi ile karşılaşıyorlar. Laneti çözmek ise her adımda daha bir zor oluyor.

Yorum

Bu serinin ben de ayrı bir yeri oldu. Ananna'nın hali, mantikor gibi duymadığım doğaüstü elementlerin eklenmesi gerçekten hoş. Gemi hayatı da öyle! Üstelik anlatıcı kızımızın hali tavrı çok ama çok sempatik.

Naji'den pek hoşlanmıyorum ama! Çok sessiz öküz birisi. Ananna'yı hak etmiyor. Hele kitabın sonu beni çok üzdü, gerçi böyle olmasını bekliyordum. Naji, Ananna'nın aşkına layık olduğunu kanıtlayacak hiçbir şey yapmadı. Üzülüyorum.

Mantikor'un bir prenses olduğunu size söylemedim yukarıda. Bildiğiniz hapur hupur insan yiyen bir tür bu. Sevimli diyorum ama aç bıraksanız 3-5 insana bye bye anında. Titreyebilirsiniz.

Marjani'nin lezbiyen çıkması beni şaşırttı. Arkadaş olduklarını düşünmüştüm. Ama bir sorun yok tabii. Prenses olması gerçekten çok güzel. Marjani özlediği hayata artık geri dönebilir. Zekasına daha uygun bir yere.

Serinin sadece 2 kitaptan oluştuğunu öğrendiğimde açıkçası üzüldüm. Bence yarım kalmış olaylar var. Ama ne yapalım, hayal edip teoriler üreteceğim. :/

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder