11 Eylül 2013

Novel Publicity Blog Turu: Render || Stephanie Fleshman // Söyleşi ve Kitap Tanıtımı


Kandan doğmuş bir ihanet

Hediye bir lanet

Kurtarmaya değer bir aşk

Koldan Holdt ne istediğini biliyor. Problem ise geleceğinin doğduğu gün belirlenmiş olması -bildiği her şeyden yoksun bir gelecek.
Yaz tatilinden günler önce, Koldan'ın dedesi aniden ölüyor, ülkesinden kaçtığı günden beri onu takip eden sonuçları Koldan'ın omuzlarına bırakıyor. Koldan yeni kaderini öğreniyor, yapması gerekenleri kabul etmeli ve istediği kişiden uzakta yaşamalı, ya da olduğu kişi olarak kalıp dedesinin tercihlerini yaparak ikisinin de hayatını riske atmalı.

17 yaşındaki Raya Whitney Koldan'ı tanıdığını düşünüyordu... taa ki aniden ortaya çıkan olaylar ikisinin hayatını tehlikeye atana kadar. Savaşmadan pes etmemeye kararlı olsa da, birlikte olmalarının ölümcül bir oyun olduğunun farkında.


Kitabın ilk bölümünü (Excerpt) buradan okuyabilirsiniz

 Stephanie Fleshman ile söyleşi
Doğaüstü Genç Yetişkin Romanının yazarı, Render1. Kırsal alanda büyümüş olman ve edindiğin seyahat tecrübeleri yazmana nasıl katkıda bulunuyor?

Başka kültürleri öğrenme tutkum her zaman seyahat etmemi teşvik etmiş. Render kesinlikle bunu anlatıyor, bir sürü kültürü bir araya topluyor.

2. Yazmanın dışında tamamen başka bir okula giden nadir yazarlar arasındasın. Psikoloji derecen yazmanda nasıl bir rol oynuyor? 

Psikoloji insan davranışını inceliyor, bu kesinlikle çok yönlü karakterleri yaratmamda yardımcı oldu.

3. Bir kariyere sıkışmış ama yazmanın gerçek arzusu olduğunu fark edenlere tavsiyelerin var mı? 

Seçmek zorunda olduklarına inanmıyorum. Farklı alanlardaki Tecrübe ve bilginin, ne yazmak istediğine bağlı olarak,  yazma kariyerine faydası dokunacağına inanıyorum.

4. Favori yazarların kimler, ve neden bu yazarlar sana hitap ediyor?  

Cormac McCarthy. Edebi bir dahi olduğunu düşünüyorum.

J.K. Rowling. Gerçek bir hikaye anlatıcısı, bir hikayeyi anlatmaktan farklı olduğunu düşünüyorum.

5. Render'de Koldan, Raya Whitney ve "Rus" gibi gerçekten eşsiz isimler kullanıyorsun. İsimleri nereden esinlendin? İkinci olarak, yazma sürecinde karakterleri ne zaman adandırıyorsun?

İsimlerle başlıyorum, ama bu isimler hikaye sürecinde değişmeye eğilimli oluyorlar. Render'de, bir çok isim kökenle ilgili.

6. "Koldan Holst ne istediğini biliyor." Biliyor, ama kaderi doğumundan önce belirlenmişti. İnsanların hayatlarında karşılaştıkları zorluklarda nasıl yollarını bulacaklarını  ve varsa verebileceğin önerileri açıklar mısın? 

Mutlak kontrol gibi bir şeyin olmadığını fark etmek -- sahip olduğun kontrol çeşitli etkenler tarafından belirlenir, bunlardan biri yaptığın seçimlerdir.

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder