10 Ekim 2013

Kitap Yorumu: Breathe || Abbi Glines


Tür: New adult, aşk, çağdaş, genç yetişkin, çağdaş
Sayfa: 164
GR puanı: 3.90
İlk Çıkış: 2011
Tr: Yok
Seri: Sea Breeze 1
Puanım: 

Uzun zamandır New Adult okumamıştım, bu kitaba neden başladığımı bile hatırlamıyorum. Kısa olmasına rağmen çok uzun süre aldı bitirmem. İlk önce size konusundan bahsedeceğim sonra  da kitap hakkındaki düşüncelerimi yazacağım.

Kitap bir sahil kasabası, ya da şehri adını siz koyun, orada geçiyor. Sadie sorumsuz bir annenin tek kızı. Ama yakında büyük çocuğu olmak üzere, çünkü her zaman yaptığı gibi, annesi sorumsuz davranmış ve sevişirken korunmamış. Hamile. Sadie'nin tüm çabalarına rağmen... Okulun bitmesi ile annesi hamileliğini öne sürerek çalıştığı işi Sadie'nin devralmasını istiyor. Ancak çalıştığı ev ünlü genç idolü, rock starı Jax Stone'a ait. Genç kızların idolü, yazın kafa dinlemek için geldiği bu evde asla genç insanlar çalışmıyor. Ancak Sadia adama hayran değil ve tam anlamıyla ekmek derdinde. Yeni doğacak kardeşini annesinin sorumsuz, duyarsız ellerine bırakacak değil.

İlk başta Jax bu dünya masumu, çalışkan ve genç kızdan uzak durmayı deniyor ancak Sadie'den hoşlanan başka bir erkek girdiğinde araya ne olursa olsun diyor ve ikisi de yaz aşklarına başlıyor. Jax'ın ünü bazen ağır gelse de çiftimiz bu yazı beraber geçirmeye kararlı.

Kitap gerçekten çok güzel başladı, konusu da güzeldi. Rock star olayını pek sevmesem de kızın sorunlu geçmişi, sürtük annesi yüzünden yaşadıkları gerçekten beni içine çekmişti. Anlatım olarak da başı süperdi. Ancak bir süre sonra o muhteşem alıntı olacak cümleler sizi baymaya, sorunlar bunaltıcı olmaya başlıyor. Güzel olan anlatım değerini kaybediyor konu bir labirente dönüyor ve güm, kitap artık hoş değil.

Sadie'nin ne kadar güzel olduğu defalarca tekrar ediliyor; cazibesi ve diğer özellikleri. Her erkek onun etrafında pervane ama o kimse ile ilgilenmiyor. Bunaldığımı üzerine basa basa söylüyorum, bir yerden sonra kitabı hiç bitiremeyeceğim sandım. Ancak kısa bir kitap, ha gayret Merve dedim ve bitirdim.

Kitabın sonu da ayrı bir olaydı.... Ya Marcus'un hali tavrı neydi? Yer yer duygulandım ancak bu kitap ile New Adult'tan soğuyabilirdim doğrusu... Kitabın sonu ise beni sinir etti. Eğer Jax olmasa bu kıza ne olacaktı? Orada bir çıkmaz gördüm ve bu beni pek hoşnut etmedi. Önermediğim bir seri diyorum ve yorumu bitiriyorum. :)

Not: Sadie lise son öğrencisi, Jax ondan 2 -3 yaş büyük. Sadie'nin masmavi gözleri uzun sarı saçları güzel bir fiziği var. Jax gitar çalıyor, bir kardeşi var ve küçük yaştan beri müzik dünyasında. Duygusal düşünceli ve sorumluluk sahibi biri.

3 yorum:

  1. Okuma listemdeydi ya la korkuttun beni :D

    YanıtlaSil
  2. Yaparım öyle ben, başka oku ya :D

    YanıtlaSil
  3. Başka var bir sürü :D

    YanıtlaSil