8 Ekim 2013

Kitap Yorumu: Wife For a Week || Kelly Hunter


Wife For A Week
Kelly Hunter

Tür: aşk, çağdaş
Goodreads puanı: 3.90
Sayfa:188
TR: Yok
İlk çıkış: 2007
Seri: Bennett Family 1
Puanım:

Harlequin okumayalı gerçekten de bayapğı olmuş.aslında şu an bile neden başladığımı bilemiyorum, sanırım Goodreads'ta gördüm ve canım çekti. Biz kitap kurtları bu hastalıktan çok çekiyoruz, tedavisi olsa ne güzel olur! ( tamamen isteksiz bir tedavi çağrısı bu :P )

Wife For a Week'de (adı allah için hiç ele vermiyor kendisini) Nick'in acil tarafından bir işe ihtiyacı var. Haftaya çin'e ( yada japonya'ya, hep karıştırıyorum.) gidecek ve orada iş anlaşması imzalayacağı adamın 18 yaşındaki kızı Nick'e sulanmış. Nick de düşünceli ve işini tehlikeye atmak istemeyen bir adam. Hemencecik evlilik yalanını uydurmuş. Ne kızın kalbi kırılmış ne de kızın babası durumu öğrenerek kızı ile evlenmesini istememiş, zira adamın aklında ne evlilik var ne de uzun süreli bir ilişki. Kadınlardan çok fazla hoşlanıyor.

İşte bu durum onun elini kolunu bağlarken, annesiyle ayakkabı bakmaya gittiğinde bizim delü diye tabir edeceğimiz bir kadın olan Hallie ile yolları çakışıyor ve ona, "oooo güzel kadın, bir haftalığına benim eşim ol, 10.000 pound senin olsun" diyor. (şu anki ekonomide bana da 10.000 pound verse, ben sahte eşinden çoook daha fazlası olurum ya, neyse.) Kızımızda para yüzünden yarım bıraktığı eğitimini tamamlamak için bu fırsata evet diyor.

Kitabın konusu böyle işte. Buradan sonrası uçuş, iş ve ikilinin birbiri ile yollarını bulması. Size bu kitabı neden sevdiğimi söyleyeyim önce. Hallie Bennet sözünü sakınmayan, utansa bile ayılıp bayılmayan kendi kıvamında bir çetin ceviz. Dört tane haydut gibi abisi var, üstelik serinin 2. kitabında okuyacağımız abisi interpolde çalışıyor. Yani öyle kolay papuç bırakan biri değil. Kalbimi ise ayakkabılara olan tavrı ve espiri anlayışı ile çaldı. Çok komikti ya. :D Nick ve annesi ile arasında geçen olaylar gerçekten beni çok güldürdü.

SPOİLER
Hele salak gibi gidip, yanlışlıkla kiralık katil tutunca kendimi yerlere atasım geldi,. Bunu farkettiğindeki hali ise.... Bir de Nick'in penis boyu ile ilgili sahneler var; o senin kolun değil... Şehir efsanesi hanım bunlar! :D
SPOİLER SONU.

Çok nair bir Harlequin kitabını bu kadar severim, hatta daha önce hiç 5 verdiğim olmamıştı. GR bana göz kırptı, hep ondan. :P Kısacası sevilebilir bir kitaptı. Devam kitaplarının bu kadar güzel olduğunu düşünmüyorum, o yüzden devam etmeyeceğim. Zaten Hallie'nin 4 erkek kardeşini ele alıyor. Sonuç olarak öneriyorum! :D

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder