10 Ekim 2013

Laurell Shutdown ile Geri Döndü


Tür: kısa hikaye, aşk
Goodreads Puanı: 4.75
ilk çıkış: 8 ekim 2013
Tr çıkış: yok
Seri: Anita Blake 22.6
Puanım:


Amerikan hükümetinin kapanması yüzünden Laurell'in bu hikayesi bedava! Konusu ve yorumumu aşağıda bulabilirsiniz. Ancak kısa bir hikaye, okuma imkanınız varsa, okuyun!

Shutdown, kısa ancak Anita ve Richard'ın hayatını ve seks ilişkilerini, geçmişlerini özetleyen bir hikaye olmuş. Richard'ın terapiye gittiğini ve ne kadar ilerleme kaydettiğini duymuş hatta buna birebir tanık olmuştuk önceki kitaplarda. İşte Laurell bunu ele alıyor.

Anita, Micah, Richard ve Richard'ın evlenmeyi düşündüğü kadın Ellen, Ellen'ın Richard'ın "normal" olmayan hayatı hakkındaki güvensizliklerini gidermek için bir kafede buluşuyorlar. Ancak kız Anitayı görüyor ve azçok birbirlerine benzeseler de kendini çirkin hissediyor. Olaylar böyle başlıyor, sonrasında Anita ve Richardın Üst Al- Dominant -alt kavramları arasındaki tartışmalarına dayanıyor. Richard'ın ne kadar yol kat ettiğini gerçekten görüyoruz.

Size Laurell ile aramda ciddi sorunlar var diyorum ya, heni tekrar etmesi falan, işte bu sorunlar büyüyor ve büyüyor. Bu sene yeni Anita okumayacağız fikrine de kendimi hazırlıyorum. 2. hikaye oldu bu. Merry'e odaklanamıyor sanırım. Onu yazması gerekirken Anita okuyoruz.  25, 26. kitabı okumaya bilirim. Bir ihtimal. Kimi kandırıyorum acaba? :D

Ellen aynı Anita'ydı. Görünüşü, davranışları bunu o da diyor. İlk zamanlardaki hali. Zaten Richard''ın belli bir tipi var. Bu bizi pek şaşırtmadı. Anita'nın ne kadar değiştiğini görüyoruz. Tabii, Ellen hiçbir zaman Anita'nın yaşadıklarını yaşamayacak.

4 puan verdim ama dişimin kabuğuna bile girmedi Anitacanlar. %40'ı tekrardı. Yazarlar bunu yeni okur kazanmak için yapıyorlar, maddi bir şey. Ama ulan, kitapta anlıyorum hoşlanmasam da sövsem de ama neden bunu göt kadar hikayede yapıyorsun ki. Yeterin ama ya. Charlaine'e yaptığım gibi Laurell'e de okur grevi yapasım geliyor...0 Yorumcuk:

Yorum Gönder