13 Aralık 2013

2013'de Okuduğum En İyi Kitaplar
Yeni yıl yaklaşırken "Yılın en iyileri"ni yazıyorum! :D Bütün yıl okuduktan sonra en iyileri belirlemek gerçekten de zor değil. Bu sene oldukça güzel kitaplar okumuşum aslında. Ve [Bence] En İyiler karşınızda! Bu kitapları okumadan olmaz, nö, nö, nö!

Geçen yılın en iyilerine buradan bakabilirsiniz!

Evet, hemen sıralıyorum bu yılın en yıkan kitaplarını! :D And the Book Oscars go toooooo...

1- Fangirl - Rainbow Rowell

Bu yılın son demlerinde okuduğum bu kitaba resmen ba-yıl-dım. Yok böyle bir kitap. Türkiye'de çıkacağını umuyorum. Hangi yayınevi alacak, ne yapacak ölesiye meraklar içindeyim. Bu kadar sevdiğim bir kitaba yorum da yaptım tabii. Buradan okuyabilirsiniz!


2- Archangel's Legion -Nalini Singh

Uzun bir aradan sonra benim favori yazarlarımdan olan Nalini bir döktürdü pir döktürdü. Uzun zaman diyorum, çünkü Lonca Avcısı serisinde yayınladığı son iki kitap Dmitri ve Jason'un gözünden anlatılıyor; Elena ve Raphael'e olan tutkumuzu daha da tetikliyordu. İşte bu kitapta o özleme kısa da olsa bir nokta koyduk. Sonraki kitap gene Elena ve Raphael değil! Lanet olsun değil! Yorumumu buradan okuyabilirsiniz.


3- Doktor Uyku - Stephen King

Sevgili korkulu kralından okuduğum ikinci kitap ve dostlar, arkadaşlar olamaz böyle bir kitap. Serinin ilk kitabını okumadım ama bana aldırtacak kadar etkilendim. Kesinlikle okuyun! Yorumu burada bulabilirsiniz.


4- Ölümcül Merhamet - Robin Lafevers

DEX'i seviyoruz. Bunun nedeni yayınladığı kitaplar ve okuyucuya karşı olan tavrı. Sevmemek elde değil ki! :D Ölümcül Merhamet herkesin okuyup beğendiği, ayılıp bayıldığı kitaplardandı. Gaza geldim ve ben de başladım. Nasıl sevdim size anlatamam. AMA anlatmış da olabilirim. Yorum burada.


5- Ateşi Yakalamak - Suzanne Colins

O benim yeni kraliçem! İlk kitap Açlık Oyunlarına bayılmıştım ama bu kitapla Olimpus'a çıktım. Nadir bir olay ama üçlemenin ikinci kitabında yazar ortalığı yıkmıştı resmen. Bu seriyi okumayan var olmasın, Acherona boğulsun.. Kaçarı yok yani. Buradan yorumu okuyabilirsiniz.


6- Night Blade & Blade Song - J. C. Daniels

Bu seri baskı kitap halinde çıkmayan ama e-kitap halinde yayınlanan bir kitap. Başka bir seriden esinlendiği doğru olabilir ama o esinlendiği seriden daha çok sevdim. Şu anda 3. kitabı gözlerimde yaş , gönlümde özlem ile bekliyorum! Serinin yorumları burada.


7- Uyumsuz - Veronica Roth

Bu sene okuduğum en iyi distopya serilerden biriydi. Hala da ilk kitabını çooook seviyorum. Ancak yazarın üçlemeyi bitiriş tarzı beni seriden kutupta havaya atılmış kaynar su gibi soğuttu. Bu yüzden sonu çok kötü diyorum, bilin ama iki kitapta güzel. Yorumları burada bulabilirsiniz.


8- Sana Soyundum - Sylvia Day

Ah bu seri ♥ 2013'ün en başlarında okuduğum ve çok beğendiğim erotik bir seri. Kesinlikle okumalısınız! Böyle kadın karakterleri çoook seviyorum! Yorumumu buradan okuyabilirsiniz.


9 - Roger Ackroyd Cinayeti - Agatha Christie

Agatha'nın okuduğum ilk kitabı ve beni resmen büyüledi. Anlatımı ve gizemi ha-ri-kay-dı! Fazla söze gerek yok! Yorumu buradan okuyabilirsiniz!

10 - Kırık Camlar Üzerinde Dans - Ka Hancock
Bu yıl belki de okuyacağım son güzel kitaptı kendisi. Çok derinden etkiledi, çok ağlattı. Tur kapsamında okumaktan zevk aldım. Yorumu buradan okuyabilirsiniz.


İşte, benim Oscarlarım böyle. Peki sizinkiler neler? Yorum bırakın! :))

11 yorum:

 1. :)) İkisi de çok güzel kitaplar ama Doktor Uyku'dan önce Medyum'u oku bence, tur nedeniyle ben yapamadım ama kitabını aldım.

  YanıtlaSil
 2. HAYAL PEREST11.12.13

  sizi buraya alalım ; http://hayalperestinzamanyolculugu.blogspot.com/2013/12/2013de-okudugum-en-iyi-kitaplar.html
  en'lerini görünce doktor uyku ve ölümcül merhameti merak ettim . :)

  YanıtlaSil
 3. HAYAL PEREST11.12.13

  s.king kitaplar bitmez. bende 12 kitabı var daha başlamadım bil :) ama medyum aklımda bulunsun :)

  YanıtlaSil
 4. Parşömen Hırsızı11.12.13

  Acherona bogulmak :D fangirl kesinlikle en favorimdi alliengiant beni uyumsuz serisinden oyle bi nefret ettirdi ki... uzun sure gelemedim kendime ama beni sec falan niye yok? Bence onda hostu baya

  YanıtlaSil
 5. Hoştu ama Fangirl gibi etkilemediği için yok :D

  YanıtlaSil
 6. Parşömen Hırsızı12.12.13

  Tabi o da dogru :D

  YanıtlaSil
 7. Medyum diğerlerine göre daha geride bence

  YanıtlaSil
 8. Agatha chrıstıe tarzı değil ama elimde bir ilk roman var oldukça enterasan. Muhteşem değil ama zevkli Caddeler ve Küller diye bir şey

  YanıtlaSil
 9. Kitap Notları26.12.13

  Ben de Açlık Oyunları'nı okumak istiyorum. Çok okuduğum bir tarz değil ama biraz distopya havası var galiba, isyan da çıkıyormuş. Beğenirim gibi geliyor :)

  YanıtlaSil
 10. Qçlık Oyunlarıen güzel distopyalardan biri. Kesinlikle okumalısın!

  YanıtlaSil
 11. Kitap Notları13.1.14

  İlk kitabı okudum. Çarpılmadım açıkçası ama isyanlı bölümleri de okumak istediğimden devam edeceğim. ;)

  YanıtlaSil