2 Aralık 2013

Film: Thor: Karanlık Dünya || Alan Taylor, James GunnHerkese merhaba!
Arada sırada Kitab-ı Sevda'da gittiğim, izlediğim filmler hakkında yazıyorum. Pek inceleme denilmeyecek yazılar oluyor bunlar. Bu seferde gene aynı konsept içinde biraz Thor: Karanlık Dünya'dan bahsetmek istedim.
Önce bir fragmanı izleyelim ;)

*Allahımmm, Türkçe Loki çekilmiyor! T_T kulaklarım! Geri almak istiyorum! (Ben kandım siz de izleyin. )
İlk filmi, ardından da Avengers'ı izledikten sonra bu filmi de büyük bir merakla bekliyordum doğrusu; ama ne yazık ki vize dönemine denk gelmişti. Bu yüzden geç izledim. Beklentilerimi oldukça karşılayan bir film oldu sevgili Marvel hayranları. Asıl bombayı başta  verdim! :D
İlk filmde iki boyut arasındaki bağlantı kopmuş ve Thor Dünyaya, sevdiceğine geri dönemiyordu. Oradan devam ediyoruz. Asgard'da 2 gün geçmesine rağmen dünyada 2 yıl geçmiş. Asıl olay ise 9 diyarın ve dünyanın arasındaki sınırların incelmesi ve Jane Foster'ın bedeninin garip ve yok edici bir güç tarafından deney faresi olarak kullanılması ile başlıyor. Thor hemen asil, güçlü savaşçı olarak onun yardımına koşuyor. Ve tüm evrenin tehlikede olduğunu öğreniyor, bunun için elinden gelenin en iyisini yapmaya, önüne çıkan her şeyi ezip geçmeye kararlı.
Efektler, duygusal sahneler, yarı çıplak Chris ve Tom Hiddleston ♥ ile harika bir film izledik. Normalde kötü karakter deyince bir adım geri atar, ön yargı ile yaklaşırız. Ama sevgili Tom bunun imkânsız kılıyor. Marvel asıl kahramandan daha etkileyici bir 'kötü adam' yaratmış ki sormayın gitsin. Filme %40 onun için gittim desem abartmış sayılmam.
Oyuncular hakkında başka bir düşüncem ise bu film dizisine garip bir şekilde Natalie'yi yakıştıramıyor oluşum. Oyunculuğu beğenmemem değil olay, sadece Thor'la aralarında o kimya yok gibi geliyor. Bu ilk filmde de böyleydi. Hemsworth brothers'ın büyüğü ile yakıştıramıyorum belki de onu. O benim olmalı. :D Natalie'nin tarzı değil gibi geliyor bu film. Ona daha ciddi roller verilmeli.
Bu sefer hem dünyada hem Asgard'da oldukça çok vakit geçiriyorduk. Boyutlar arası sınırlar çok inceldiği için birinden diğerine hop deyip atlayabilirdiniz. Loki'nin iyi adamların tarafında oynaması ise çok trajik bir nedene bağlandırılmıştı. Bana değil 'öfkeme güven' gibi bir söz ediyor, içimizi dağlıyordu. Filmin sonu ise resmen mucizevi! Kamooooon, tek ben olamam filmin sonunu izleyip rahat bir nefes alan! :D
Ellerin kırılsın Nat! Ve Tom ile daha uyumlu!
Kederli Thor, yıkılmış Loki çekilmiyor. Biz Loki'nin oyunbaz, Thor'un 'another' diyen, idealist , azıcık da başına buyruk hallerini seviyoruz. Yanılıyor muyum!
Filmde dikkatimi çeken başka bir olay ise Frigga'nın Kraliçeliğinin laftan ibaret olmasıydı. Odin kararları alırken onun da kenara çekilmesi bekleniyor! Kendi alanında yetkin, bilge olabilir ama Frigga'nın diğer yönetilen takımdan yüzeyde hiç farklı yoktu. Odin ile özel yaşamlarını bilemeyeceğim ama filmde Frigga'ya çekilebilirsin yaptı resmen Odin!
Heimdall! Bu adama bayılıyorum, bakışına duruşuna garip gözlerine, kılıcı kullanmasına hastayım. Bir noktada Odin'den daha çok güç barındırıyor sevgili gözcümüz. Tüm evren onun merhametinde, ihanet etmek istese Odin daha tek gözünü açamadan kafası çöpü boylar. 
Bu filmde de Stan Lee vardı! Yakaladım. :D Yani yok diye üzülmeyin!
Filmin 3d olmasına kelimenin tam anlamıyla ba-yı-lı-yo-rum!!!! Havada uçuşan parçalar, dövüş sahnesi, yarı çıplak Chris, çekiç ve daha neler neler. Bu tür filmler 3d olduğunda gerçekten de tadından yenmiyor!
Eh, sonuç olarak önce Age of Ultron sonra da Thor 3 için gün saymaya başladım.
Annesinin perdesini takmış oynuyo bu da burada işte. :D Balyozu bırak ivladım! Bu Honest Trailer'ı da izlemeden gitmeyin :D

4 yorum:

 1. burçin güzel2.12.13

  Allahım! Türkçe dublaj resmen Tom!un sesine hakaret ya !

  YanıtlaSil
 2. Ay sorma sorma. PC'yi kırasım geldi. :'(

  YanıtlaSil
 3. Yarı çıplak Chris'e taktın sen de. :S Ben de takmadım değil nksdlmfş


  Film çok güzeldi ya. :3

  YanıtlaSil
 4. Haha herkes takıcak ona!!! :D Evetttt, ben de bayıldım.

  YanıtlaSil