20 Aralık 2013

Kitap Tanıtımı: On Derin Ayak İzi || Lüset Kohen FinsTür: Roman
Sayfa: 520
Kitabın Orijinal Adı: TEN DEEP FOOTPRINTS
Kitabın Türkçe Adı: ON DERİN AYAK İZİ
Yazar: Lüset Kohen Fins
Yayınevi: Gate Yayınları (1. Baski 10.000. adet)
Fiyat: 26 TL
HarperCollins-Authonomy Altın Madalya Ödülü (Şubat 2013)
Çeviri / Uyarlama: Lüset Kohen Fins

İngilizce olarak kaleme aldığı ‘Ten Deep Footprints’ adlı romanıyla Şubat 2013’de Uluslararası HarperCollins Authonomy ödülünü kazanan Türk yazar Lüset Kohen Fins dünyaya açılmaya hazırlanıyor. On Derin Ayak İzi adıyla Kasım ayında Türkçe olarak yayınlanan kitabın tercümesi de yine yazara ait.

“Günümüz toplumunda sınıf atlamanın hem çok zor hem de çok kolay olabileceğini gözler önüne seren, gücünü karakterlerinden alan bir hikâye. Son sayfayı bitirdiğimde kendimi sinemadan çıkmış gibi hissettim.”
-The U.S. Book Review-

“New York’ta geçen; Tokyo, Londra, Roma ve Mumbai’nin ardından İstanbul’a kadar uzanan, herkesin kendinden az ya da çok ama mutlaka bir parça bulabileceği bu kitapta insan ilişkileri, kariyer seçimi ve hayatın anlamı gibi geniş kapsamlı konular gerçekçi bir bakış açısıyla ele alınmış.”
-Georgina Fawcett, The Chorus of the Universe’in yazarı-

KİTAP HAKKINDA GENEL BİLGİ

On Derin Ayak İzi, farklı ve samimi bir üslupla yazılmış olmasının yanı sıra, kişisel gelişim ile yoğrulmuş çağdaş bir metropol hikâyesi. Gerçekçi diyalogları, sıra dışı karakterleri ve popüler kültürle harmanlanmış içeriğiyle, iki senelik titiz bir çalışma sonucu ortaya çıkmış iddialı bir kitap. Evrensel konulara ustaca parmak basan romanın belki de en önemli özelliği son derece orijinal bir kurguya sahip olması. Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığı ve her şeyin zamanla amacına yönelik olduğu vurgulanmakta.


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder