21 Aralık 2013

Kitap Tanıtımı: These Broken Stars || Amie Kaufman & Meagan Spooner (Starbound #1)


AD: These Broken Stars
YAZAR: Amie Kaufman & Meagan Spooner
TÜR: Bilim kurgu, aşk, genç yetişkin, distopya
GR PUANI: 4.19 (1.576 oylama) (ekle)
SERİ: Starbound Trilogy
TÜRKÇE: ----
İLK ÇIKIŞ: 10 aralık 2013

Uzay gemisi Icarus'da her zamanki gibi bir gecedir. Ancak her şey yerle bir olur. Lüks gemi uzaydan kopup en yakın gezegene çakılır. Lilac LaRoux ve Tarver Merendsen'den başka hayatta kalan kimse yoktur. Ve gezegende in cin top oynuyordur.

Lilac kainattaki en zengin adamın kızıdır. Tarver ise hiçbir şeyi olmayan, uzun zaman önce, Lilac gibi kızların başa bela açmak dışında hiçbir işe yaramadığını öğrenmiş bir savaş kahramanıdır. Ama güvenecek başka kimse olmayınca, birlikte çalışmak zorunda kalırlar. Yardım aramak için ıssız ve terk edilmiş bu yerde, zorlayıcı bir yolculuk yapmalılar.

Her şeye rağmen, bu trajedide Lilac ve Tarver bir birlerinin kollarında tuhaf bir mutluluk bulur. Geldikleri dünyada gelecek umutları olmadığı için, sonsuza dek burada kalmanın daha iyi mi olacağını sorgularlar.

Her adımlarını izleyen ürpertici fısıltıların ardındaki gerçeği keşfettiklerinde her şey değişir. Lilac ve Tarver bu gezegenden kurtulabilirler. Ama yolculuklarının başındaki insanlardan çok farklı olacaklardır.

Ebedi bir aşk hikayesi, THESE BROKEN STARS sürükleyici bilim kurgu serisinin ilk kitabı. The Starbound Üçlemesi. Üç aşk hikayesi. Bir düşman.

Yukarıda tanıtımı okuduysanız bir bilim kurgu aşk hikayesi olduğunun farkına varmışsınızdır. Yeni çıkan kitap, Goodreads'da popülerler listesine oturmayı ve 4.16'lık bir puanı elde etmeyi başardı. Disney Hyperion'un çıkardığı bu kitabı okumak için sabırsızlanıyorum. Genç-Yetişkinden bıksam da bilim kurgunun gönlümde her zaman ayrı bir yeri var doğrusu! Eğer böyle giderse, ülkemizde de çıkar diye düşünüyorum, çoktan hakları alınmamışsa tabii! Muhteşem de bir kapağı var!

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

1 yorum:

  1. ayça♡27.4.15

    Go! Kitap almış haklarını ♡o♡ yaklaşık 1-2 haftaya çıkar *-*

    YanıtlaSil