28 Eylül 2013

Kitap Yorumu: Ink || Amanda Sun


Ink
Amanda Sun

Tür: aşk, doğaüstü
Sayfa:384
Goodreads puanı: 3.65
Seri: Paper Gods 1
İlk çıkış: 2013
Türkçe: ---
Puanım:

Katie Green, annesi ölünce ve büyük annesi kanser tedavisi tekrar görmeye başlayınca Japonya'ya, teyzesinin (ya da halası, tam ilişkiyi anlamadım) yanına mecburi iniş yapmaya zorlanıyor. Bilmediği bir dil, uymayan bir görünüş, (Sarı saçlar, mavi gözler) istemediği bir yer, yabancı olduğu bir kültür... Katie zamanla uyum sağlasa da hala bir "yabancı".

24 Eylül 2013

Film: After Earth || M. Night Shyamalan ( Dünya - Yeni Bir Başlangıç )Geçen gün sinemaya gidip izleyemediğim, içimde de kalan bir film olan After Earth'ü izledim. Will Smith'i sevdiğim için bu filmden de umutluydum, üstelik bilim kurgu türünde bir film, hatta post apocalyptic bir film. Kıyamet sonrasını ele alıyor. Gemiler, üstün ilaçları kıyafetler, uzaylılar falan var.

23 Eylül 2013

15. ÜKG Turu: Dublin Caddesi || Samantha Young // Çekiliş + Aşk, Aile ve Arkadaşlık
15. ÜKG blog turuna hoş geldiniz! Birinci yılımızı tamamlarken, yeni göz bebeğimiz DEXPlus'ın çıkardığı ilk kitabın turunu yapma şerefine de nail olduk! Çok mutluyuz! bu turda ben kitap üzerine Aşk, Aile ve Arkadaşlık üzerine dil dökerken diğer ÜKG üyecanları ise bunları yapıyor.

21 Eylül 2013

Kitap Yorumu: Wildest Dreams || Kristen Ashley


Wildest Dreams
Kristen Ashley

Tür: aşk, fantastik, büyü, yetişkin 
Goodreads puanı: 4.21 -3.890 oylama
İlk çıkış: 2011
Türkçe: ---
Seri: Fantasyland 1
Puanım:


Dünyamıza paralel bir dünya olduğunu düşünün, burada olan birçok insanın ( kötüler hariç ) bir kopyasının da o dünyada mevcut olduğunu. Ve annesini ve babasını yıllar önce kaybetmiş olan Finnie'nin onları bir kez daha görmek için diğer evrendeki kendi ikizi ile yer değiştirmek için yüklü mevlada bir para ödediğini.

10 Eylül 2013

Film: Elysium: Yeni Cennet || Neill BlomkampBir sinema günü daha. Salon 2'de IMAX ile çoştuk.

Elysium bilim kurgu bir film, Neill Blomkamp tarafından yazılmış ve yönetilmiş. Baş rollerinde Matt Damon (MAX), Jodie Foster (Delacourt) oynuyor. - Jodie yürürken çok seksi ama bacaklarındaki kaslar bir garip. Filmde bu çok dikkatimi çekti!

8 Eylül 2013

Kitap Yorumu: The Pirate's Wish || Cassandra Rose Clarke


 The Pirate's Wish 
Cassandra Rose Clarke

Tür: aşk, korsan, büyü, doğaüstü, fantazi
Goodreads puanı:4.02
İlk çıkış: 2013
Seri: Assassin's Curse 2 (1. kitabın yorumu)
Türkçe: ----
Puanım:  


Önceki kitapta bizimkiler aradıkları büyücü sayesinde laneti bozmak için üç şartı gerçekleştirmeleri gerektiğini öğrenmişlerdi, ancak Naji'nin bir büyü gücü ortaya çıktığı için denizciler onları adada terk etmişlerdi. Yani adada bir süre tutsak kalacaklardı. Marjani gelene kadar... Şartlardan biri, gerçek aşkın öpücüğü Ananna'nın Naji'ye aşık olması ile gerçekleşmişti.

7 Eylül 2013

Kitap Yorumu: The Assassin's Curse || Cassandra Rose Clarke


Tür: Aşk, doğaüstü, korsan
Sayfa: 298
Godreads puanı: 3.81
Seri: The Assassin's Curse 1
Türkçe: ----
İlk çıkış: 2 kasım 2012
Puanım:  

Ananna korsan bir babanın ve deniz cadısı olan bir kadının tek çocuğu. İstemediği bir evlilikten kaçmak için gemisini ve ailesini terk ediyor. Allahtan eğitimi çok iyi, hırsızlık mı dersiniz, hayatta kalmamı... Ancak evleneceği adamın ailesi bu ihaneti yüzünden peşinden kiralık katil gönderince işler bildiğiniz boka sarıyor. :D Naji adındaki bu kiralık katil, onun peşine düşmüşken, Naji'yi öldürmek isteyen bir kadın Ananna'ya yardım ediyor. Ona, Naji'yi uzaklara gönderecek bir portal açması için gerekli malzemeleri veriyor. Ananna prensip olarak güzel insanlara asla güvenmiyor, ancak bu sefer hayatta kalmak için bir istisna yapmaya kararlı.

5 Eylül 2013

ÜKG Kapak Tanıtımı: Dublin Caddesi || Samantha Young

ÜKG'nin 3. kapak tanıtımına hoş geldiniz!

Bu sefer günlerdir facebook sayfamızda sizleri merak içinde bıraktığımız, alıntılarla düz duvara tırmanma kıvamına getirdiğimiz - pişman değiliz :D - bir kitabın kapak tanıtımını yapıyoruz. Üstelik bu tur ve kitap için hepimiz çok ama çok mutluyuz.

Dublin Caddesi , Goodreads'ta çok güzel puanlar olan, her okuyanın bayıldığı bir kitap. Yazarı Samantha Young'un yetişkin türünde yazdığı ilk eser olan Dublin Caddesi, bu yıl Eylül ayında ÜKG blog turunda sizinle olacak. Üstelik çok sevdiğimiz bir yayınevinden çıkıyor. DEXPLUS!!!  

Not: ÜKG turu yayına girdi! Benim yazım: Dublin Caddesi - Aşk, Aile ve Arkadaşlık

Dublin Caddesi yetişkinlere yönelik, eğlenceli, biraz dramatik harika bir aşk hikayesi. İskoç erkekleri sevenlere özellikle göz kırpıyoruz!


Samantha Young

Samantha 29 yaşında, İskoç bir kitap kurdu. 2009 yılında Edinburgh Üniversitesinden mezun oldu. Üniversitede Ortaçağ tarihi eğitimi aldı. İlk yılında The Tale of Lunarmorte adlı hikayeyi buldu. Kendini bildi bileli yazıyor. Bir çok türde eser veriyor; aşk hikayesi, doğaüstü, şehir fantazisi, fantazi.

Tarih ile oynayıp kendi hikayelerine entegre etmeyi çok seviyor ve eğitiminin yazmasına yardımcı olmasından dolayı çok mutlu.
Twitter / Facebook / Blog

Samantha'nın Türkiyede çıkan kitapları:

Kutsanmış Kan Kan Günlükleri 1
Geçmişin Kanı Kan Günlükleri 2
Gölgelerin Kanı Kan Günlükleri 3


Kitap Yorumu: Black Lament || Christina Henry


Black Lament (Black Wings #4)
Christina Henry

Tür: Aşk, doğaüstü, yetişkin
Goodreads puanı: 4.03
Türkçe: Haklar Tual Yayınevinde.
Seri: Black Wings 4
İlk çıkış: 2012
Puanım:


Bu seriyi okumayalı bayağı olmuş yahu! Zamanında ne de severek okumuştum!

Lucifer'ın direkt soyundan gelen tek çocuk özelliğine sahip olan Madeline 3. kitapta Gabriel ile evlenmiş, ardından onu kaybetmiş ve bu da yetmezmiş gibi hamile olduğunu, Lucifer'ın bu çocukta gözü olduğunu öğrenmişti. Bu kızın başından bela asla eksik olmuyor bana sorarsanız. Hatta normal bir gün gelse, kıçından ısırsa gene anlamaz, gene anlamaz. :D

2 Eylül 2013

Kitap Yorumu: Beastly || Alex Flinn


Tür: Aşk, masal, retelling, fantastik
Gr puanı: 3.81
Seri: ---
Çevirmen: Sevinç Tezcan Yanar
Yayınevi: Pegasus
İlk çıkış: 2007
Puanım:  

Her kitap kurdunun gönlünde bir Beastly yatar. Ancak Kyle bize kısmet değilmiş. Filmden dolayı yıllar, uzun yıllar önce duyduğum bir kitaptı bu sevgili peri masalı uyarlaması. Okumaya da yıllardır niyetliydim. Şimdiye kısmet oldu!

1 Eylül 2013

Lonca Avcısı Serisi (Guild Hunter) - KarakterlerBu hafta, her yıl yaptığım gibi oturdum ve Guild Hunter serisini baştan sona okudum. Eğer beni facebook'ta takip ediyorsanız zaten akıttığım göz yaşlarının yansımalarını görmüşsünüzdür. Tek bir cümle, kısa hikaye atlamadan bitirdim seriyi. Toplamda 3üncü, bazı kitapları 2inci ve ilk kitabı 4üncü okuyuşum. Evet, bu seriye gelince pek normal değilim. Şikayetçi olduğumu söyleyemem. Başlayalım.