30 Kasım 2013

Kitap Yorumu: Kağıttan Kentler || John Green


John Green'in Yorumladığım diğer kitapları

Kağıttan Kentler
John Green

Tür: Çağdaş, genç yetişkin,gizem
Sayfa: 312
Goodreads Puanı: 4.11
Özgün Adı: Paper Towns
Seri: Yok
İlk Çıkış: 2008
Tr çıkış: 2013
Puanım:


Kendini ararken kaybolmanın ve yeni bir başlangıçla hayat ile aşkı keşfetmenin hikâyesi...

Quentin Jacobsen tüm hayatını, maceraperestliğin kitabını yazmış Margo Roth Spiegelmanı uzaktan severek geçirmiştir. Bu yüzden Margo tıpkı bir ninja gibi giyinmiş halde penceresine tırmanıp zekice planladığı intikam savaşına onu davet edince Quentin, Margonun peşine düşer.

Genç kızla sabaha kadar ortalığı karıştırdıktan sonra okula giden Quentin, her zaman bilinmezlerle dolu olan Margonun artık tam bir gizeme dönüştüğünü keşfedecektir. Fakat kısa süre sonra ipuçları olduğunu ve bunların kendisi için bırakıldığını fark eder. Birbirinden bağımsızmış gibi görünen ipuçlarının peşinde inatla ilerlemesine rağmen Quentin, Margoya ne kadar yaklaşırsa, tanıdığını sandığı kızdan o kadar uzaklaştığını görecektir...

Kitap Tanıtımı: Merak Edilen Kitap Cadıların Keşfi


Pegasus yayınları kış katalogunu geçenlerde yayınladı ve içinde çok güzel kitaplar var. Çok beklenen kitap Legend (ÜKG Blog turunda, yeppa!!! 8| ), Cadıların Keşfi, Ölümcül Kaçış da bunlardan bazıları. Cadıların Keşfi, A Discovery Of Witches uzun süredir okuma listemdeydi. Çıkacağını duyunca çok sevindim. Bir zamanlar Zimlicious'la beraber okuyacaktık ama sonra araya başka şeyler girdi tabii! Her zamanki gibi. Shame on me :D
Çıkınca alacaklar listemde!
Çok da popüler bir seri!

28 Kasım 2013

17. ÜKG Blog Turu: Ella ve Micha'nın Sırrı || Jessica Sorensen - Kitap Yorumu


Ella ve Micha'nın Sırrı, yeni kurulmuş bir yayınevi olan Pena Yayınlarından çıktı. 
Biz de ÜKG olarak bu yeni kitaba tur yapmaktan gerçekten memnunuz!
Ve işte 17. ÜKG Blog Turu zamanı geldi!

Tur Takvimi
28.11.2013 - Kitab-ı Sevda | Yorum
28.11.2013 - Kitap Esintisi | Yorum + Ön okuma
29.11.2013 - Romancekolik | Yorum + 2. kitaptan alıntılar (Excerpt)
29.11.2013 - Sevgili Kitap | Yorum + Alıntılar
30.11.2013 - Yorumbaz | Yorum 
30.11.2013 - Kitap Hayvanı'nın Günlüğü | Jessica Sorensen'in diğer kitapları & Playlist
01.12.2013 - Kağıt Kız | Dreamcast
01.12.2013 - Zimlicious | Yazar Hakkında

23 Kasım 2013

Optimum Kitap "Boğulan Kız" Yakında Diyor.Optimum Kitap daha ilk yayın hayatına atıldığı zamanlarda mutfağında The Drowning Girl'ü görmüş ve çok heyecanlanmıştım. Ara ara bu kitabı sormuş ve çevirisi bitti, belge bekliyoruz gibi yanıtlar almıştım. Geçen ay Optimum en sonunda beklediğim haberi verdi ve Boğulan Kız'ın yakında çıkacağını duyurdu. Elimde hala bir tarih yok ama bekliyorum.

Facebook sayfasında yayımlanan kısa parçayı aşağıda bulabilirsiniz! Acele at Optimum!

20 Kasım 2013

Ayın Kitapları, Kasım 2013

Biraz geç de olsa Kasım ayında yurtiçinde çıkan kitapları sizinle paylaşıyorum. :) Tüyap nedeniyle bir çok yayınevi kitap satışlarına geç başladı. Bu nedenle internette bulamadıklarınız olabilir.!

18 Kasım 2013

Distopya Çılgınlığı Başlasın! Yenilerden Haberler VAR!


Şu sıra çok güzel haberler aldım. Çoğunu büyük ihtimalle duydunuz, ama olmaz dedim, ben yazmazsam cidden olmaz. Haksız mıyım!

10 Kasım 2013

Kitap Tanıtımı: Up From the Grave || Jeaniene Frost ( Gece Avcısı #7)


Türkiye'de Gece Avcısı ya da Kedicik olarak bildiğimiz, Cat Crawfield'ın maceraları 7. kitapda son buluyor. Yazar bunu bir süre önce bize açıklamıştı. Çoğu sever "geç bile kaldı" dese de benim gibi sırf alışkanlıktan "bitmeseydi" diyenler de oldukça fazla. Bu doğaüstü çiftin maceralarını uzun zamandır okuyoruz. Yan serilerden biri olan Vlad, Gece Prensi de geçtiğimiz aylarda Türkiye'de çıktı. Benim yorumumu okumak için buraya gidebilirsiniz. 1. kitap ve 2. kitap. Toplamda 3 kitaptan oluşacak.

Serinin son ve 7. kitabı Ocak ayında yurt dışında çıkıyor. Burada Artemis faktörünü düşününce, zamanı kestirmek mümkün değil. O yüzden 'sabırlar' diliyorum.

Kitabın tanıtımı:

Her zaman kazacak bir mezar daha vardır.

Son zamanlarda Cat Crawfield ve kocası Bones için hayat oldukça sakindi. Ancak gardlarını düşürmemeleri gerektiğini bilmeliydiler, çünkü şok edici bir haber onları büyük bir savaşı durdurmak için harekete zorluyor.

Serseri bir CIA ajanı, insanlar ve ölmemişler arasındaki gerilimi tehlikeli seviyelere yükseltecek gizli olaylara bulaşıyor. Cat ve Bones arkadaşlarını ölümden daha kötü bir kaderden kurtarmak için zamanla yarışıyor... Ve bir sırrı çözdüklerinde, sonuçlar daha da ölümcül oluyor. Eğer başarısız olurlarsa, kendi ve sevdiklerinin hayatları mezarın kenarında sallanıyor olacak.
Not: Kitap yorumu için tık tık.

7 Kasım 2013

ÜKG KAPAK TANITIMI: Ella ve Micha'nın Sırrı - Jessica Sorensen


ÜKG yine ilklere imza atıyor!
Pena Yayınları ülkemizde ilk defa bu ay yayın hayatına başlıyor ve ÜKG üyeleri olarak çok merak ettiğimiz Ella ve Micha'nın Sırrı kitabı ise yayına ilk sunulacaklar arasında. Bu sebeple tur konusunda çok heyecanlıyız ve umuyoruz ki kapağın orijinal olmasına bizler kadar sevinmişsinizdir!

5 Kasım 2013

2013 ÜKG Kitap ÖdülleriYine bir ÜKG etkinliği ile karşınızdayız!

2013 yavaş yavaş sona erip 2014'e merhaba demeye hazırlanırken, kitap bağımlıları olarak 2013'ün en iyi kitaplarını seçmeliyiz dedik. ÜKG olarak kafa kafaya verip her bir adayı gözden geçirdik ve 10 dalda en iyileri belirledik. Adları belirlerken en çok sevilenleri dikkate aldık. Ve sizden "En İyileri" belirlemek için tercihlerinize oy kullanmanızı istiyoruz.

2013 yılında çıkan bu kitaplardan hangilerinin birinci olacaklarını sizler belirleyeceksiniz!


Etkinliğimiz 2013'ün son günlerine dek sürecek ve sonuçlar açıklanacak.

Daha ne duruyorsunuz, oy kullanmaya!
ÜKG Kitap Ödülleri başlasın!