9 Ocak 2014

Kitap Yorumu: Londra Caddesi || Samantha Young (Dublin Caddesi #2)


Londra Caddesi
Samantha Young

Tür: Aşk, günümüz, yetişkin
Goodreads: 4.25
Çıkış: 2013
Seri: Dublin Caddesi 2
Tr: Serinin ilk kitabı çıktı. DexPlus çıkaracak.
Puanım:

Dublin Caddesi’nde Joss ve Braden’ın aşkıyla baştan çıkmıştınız...
Londra Caddesi’nde ise Johanna ve Cameron ile ihtirası doruklarda yaşayacaksınız.
Johanna’nın alkolik bir annesi ve bakması gereken küçük bir erkek
kardeşi vardı. Babası alıp başını gitmişti, evi geçindirmek Johanna’ya
kalmıştı. Artık sadece kardeşi için yaşıyordu. Erkek arkadaşlarını da bu yüzden zenginlerden seçiyordu. Kendi arzuları onun için önemsizdi.
Pasaklı kotu, dövmeleri ve hırpani tişörtüyle şehrin en seksi
serserisi Cameron hayatına girdiğinde Johanna’nın bütün ezberi
bozuldu. Onu öylesine çok arzuluyordu ki, kalp atışlarını bile bir türlü
dizginleyemiyordu.

Cameron, barda birlikte çalıştıkları bu mesafeli görünen seksi kızılın
sakladığı sırlarını açığa çıkarmaya kararlıydı...
Teker teker savunma kalkanlarını indirecekti...
Johanna çırılçıplak kalıncaya dek!..


Dublin Caddesi serisinin 2. kitabı olan Londra Caddesi geçen yıl mayıs ayında çıkmış, ben de zamanında okumuş, hatta yazardan çekiliş sayesinde imzalı bir kitap bile kazanmıştım! (yeppaaaa!)  *_*
Yorumuma buradan ulaşabilirsiniz.

Londra Caddesi aslında Dublin Caddesi'nin tam tamına devamı değil, ayrı olarak da okunabilir ama bence tüm seriyi okuyun. Çünkü önceki kitaplardan tanıdığımız karakterler yer alıyor ve bu kitabın kahramanını da, Jo, önceki kitaptan tanıma fırsatı elde ediyoruz. Ve ilk kitap çoook güzel! Bunu unutmamalı. :D

Johanna kardeşine ve alkolik annesine bakmak için gündüz sekreterlik, gece Kulüp 39'da garsonluk yapan güzel ve alımlı genç bir kadın. Ancak hayat zor, arada sırada zengin adamlarla çıkarak da kendine bir yol çiziyor. Sevgilisi Malcolm ile gittiği bir sanat galerisinde, Becca'nın sevgilisi Cam'i görüyor ve aralarında bir elektriklenme oluyor. Becca, Malcolm'un eski sevgilisi, Jo'dan Cam'i barmen olarak ona Kulüpte iş bulmasını rica ediyor ve bizim yardım sever kızımız da hemen kabul ediyor.

Endişelenip kardeşi Cole'a mesaj çekerken Jo'yu yakalayan Cam, onu Malcolm'u aldatmakla suçlar. Ben senin gibileri bilirim tarzı bir tavır takınır. Tam bir pislik gibi davranır, ancak Jo gene de onun adına konuşur ve barda iş bulmasını sağlar. Cam'in Jo'nun ahlakına dil uzatması burada kalmaz, arada pul biber sürmek isteyeceğimiz kıvama gelir.

Cam'in Jo'nun yaşadığı binaya taşınması ile işler daha da karışık hale gelir. Aralarındaki kıvılcımlar Zeus'u kıskandıracak seviyededir ve Cam'in içinde iyi biri olması, Jo'yu yanlış tanıması ve hayatına her gün daha da dahil olması ikisi içinde zor anlara neden olur; sonuçta ikisinin de sevgilisi var hatırlatırım. :P
-Şiddet asla çözüm olmamalı.
-Mükemmel bir dünyada, evet. Ama bazen hayvanlar kendi dillerinden başka bir şeyi anlamıyor.

Duygusal, komik ve hüzünlü bir kitaptı. Karşımıza ilk kitapta sunulandan çok daha farklı bir karakterdi Jo. Alkolik annesine ve kardeşine bakan, babasından çok çekmiş güçlü ve ayakta durmasını zor da olsa beceren bir yapısı var. Çok da fedakar ve gururlu. Yaptığı her şey için bir deneni var. Braden'in aile babası kıvamında Jo'yu kanatlarının altına alması kadar hoş bir şey olamaz doğrusu. Çok büyük, çok güzel bir aile oluşuyor. Temele bakarsak aslında biraz Harlequin kitaplarını andırıyor, tabii anlatım ve kurgu bakımından çok daha üstün.

Bazı insanlar bir aile ile doğarlar, diğerleri ise kendi ailelerini bulmak zorunda.

Cam... Cam'i çok sevdim ve çok nefret ettim desem? Jo'yu çok zorluyordu, elime bir şarap şişesi geçse de kafasına atsam dediğim anlar oldu. Ben kitaplarda genellikle kadınları tutuyorum. Zaten kız o kadar çekmiş, zorlamayın ya, yumuşak atlatsın! :D Cameron'un aklımda bunca süreden sonra kalan tek sözü var  "Be Caledonia" üstelik de çok güzel bir hikayesi var.

Be Caledonia... Be Caledonia... Be Caledonia... Be Caledonia... Be Caledonia... Be Caledonia...

Kitapta tek olmamış dediğim şey sonu oldu. Biraz fazla klasikti doğrusu. Onun dışında okunacak, bayılanacak bir kitap. Bu serinin kadınları çok güçlü doğrusu, adları da uyumlu: Joss, Jo... Serinin 3. kitabı da kısa süre önce çıktı. Onu da bir an önce okumak istiyorum! :D

Siz hâlâ Dublinlenmediniz mi? o_O

8 yorum:

 1. elwiens9.1.14

  Serinin ilk kitabı On Dublin Street new adult tarzında bir romantik-dram gibi görünüyor belki ama aslında değil... "Bu serinin kadınları çok güçlü" sözüne katılmadan edemiyorum. Sırf ezik bir başrol kadın üzerinden anlatılmıyor diye On Dublin Street'i aşırı sevmiştim. DLR da o açıdan oldukça iyiydi tek sorunu fazla klasikti... kıza kıl olan oğlan, büyük olaylar, ekşın, aşk titirafları ve sonra pembe bir mutlu son. Meh. Kötü demiyorum ama ODS kadar sarmadı beni. Neyse ama yazarın dilini seviyorum o yüzden de seriyi okumaya tam gaz devam :D

  YanıtlaSil
 2. Yazar da NA değil diye üzerine basa basa diyor. GR'de de bir yanlış anlaşılma var o konuda. DLR biraz kasikti ama gene de çok sevdim ben, Cam'e de çook bağlandım doğrusu. :D BE CALEDONIA!!!

  YanıtlaSil
 3. Merve Elanur Yılmaz9.1.14

  Turkçe cvirindede kitabın adı Down London Road olarak mı geçmekte acaba ?

  YanıtlaSil
 4. Yukarıda da belirttiğim gibi daha kitap çıkmadı, hakları DEXPlus'da. Bu sene içinde bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 5. Gabriella Patrick9.1.14

  Dublinlendim Dublinlendim sakin ol. .p

  YanıtlaSil
 6. https://24.media.tumblr.com/c88afae20f7b0505f52cc5e8b388594c/tumblr_my81ekHbCt1t0jxago3_250.gif

  YanıtlaSil
 7. İrem11.8.14

  Açıkçası ben dublin caddesinin devamı olur diye düşünüyordum.Brandon ile Joss sona mı eriyor yoksa başka bir kitap var mı?Ben var diye duydum lütfen bana ulaşın.

  YanıtlaSil
 8. Bu kitap serinin ikinci kitabı ve yei çifte geçiyoruz. Her kitapta ayrı bir çift işleniyor. ARada diğer çiftleri de görüyoruz. Bu kitapta Braden ve Joss var ama onların hikayesi bitti. Arada ara karakter olarak görüyoruz onları.

  YanıtlaSil