17 Şubat 2014

21. ÜKG Blog Turu: Sana Kapıldım || Laurelin Paige - Yorum + ÇekilişUzun bir aranın ardından yine bir turla sizinleyiz. 21. turumuzda Elf yayınlarından çıkacak olan Fixed on You, Sana Kapıldım'ı ele alıyoruz. Aşağıda tur takvimimizi bulabilirsiniz.

1.GÜN
------------------
Romancekolik - Yorum | 17.02.2014
Kitab-ı Sevda - Yorum | 17.02.2014
------------------
2.GÜN
------------------- 
Yorumbaz - Yorum | 18.02.2014
Kitap Esintisi - Alıntılar | 18.02.2014
Sevgili Kitap - Ön okuma | 18.02.2014
-------------------
3.GÜN
-------------------
Kitap Hayvanının Günlüğü - Playlist |19.02.2014
Zimlicious - Yazarla Röportaj | 19.02.2014
-------------------Sana Kapıldım
Laurelin Paige

Goodreads puanı: 4.19
Sayfa: 350
Orijinal adı: Fixed On You
Seri: Fixed 1
Çıkış: 2013
Tr: 2014 şubat
Puanım:  3,5
İnsanları gizlice takip etmek ve hakkında yasaklama emirlerinin çıkarılması Alayna Withers'ın geçmişinin bir parçasıydı. İşletme üzerine yüksek lisansını eline alan Alayna, kendi geleceğini çizmişti. Çalıştığı gece kulübünde yükselmeyi hedefleyecek ve saplantılı aşk sorununu tetikleyecek her türlü erkekten uzak duracaktı. Müthiş plan. Ama Alayna gece kulübünün yeni sahibi Hudson Pierce'i hesaba katmamıştı. Geçmişteki dürtülerini kontrol altında tutmak isteyen Alayna, akıllı, zengin ve yakışıklı tiplerden hep uzak durmaya çalışmıştı. Ama Hudson onu bir kere gözüne kestirmişti. Alayna'yı yatağında istiyordu ve bunu açıkça belli etmişti. Reddedemeyeceği bir iş teklifinde bulununca Alayna için Hudson'ı görmezden gelmek imkansız hale gelmişti. Gittikçe onun dünyasına çekiliyor, çekimine kapılıyordu. Hudson'ın karanlık sırrını öğrendiğinde ise kapılabileceği en kötü adama aşık olduğunu öğrenmesi için çok geç olacaktı. Belki de kusurlu geçmişleri birbirlerini iyileştirmeleri ve sonunda hayatlarında eksik olan aşkı bulmaları için onlara bir fırsat tanıyacaktı.


Alayna Wither seksi, güzel, çalışkan gibi görünebilir ama çoğu derin problem zaten insanlara attığımız ilk bakışta belli olmaz, bunu Hudson da onaylayacaktır.

Alayna üniversiteden yeni mezun olmuş, kredi borcunu nasıl ödeyeceğini kara kara düşünen, yıllardır aynı barda çalışan oldukça güzel bir kız. Bir gece barda gördüğü takım elbiseli, yakışıklı ve seksi adamın barın yeni sahibi olduğunu öğrendiği andan itibaren hayatı yeni bir yöne doğru yol alıyor. Hudson ona ufak bir teklifte bulunuyor 'gel birlikte dünyayı benim de sevebileceğime ikna edelim, ben de senin borcunu sıfırlayayım' diyor. Yıllarca kardeşinin masraflarını üstlenen abisi Brian aniden gelip artık senin kiranı ödemeyeceğim, adam gibi bir iş bul deyince Alayna mecburen Hudson'un bu çok cazip teklifini kabul ediyor. Zaten adam elini uzatsa soyunacak kıvamda.

Her zamanki gibi bir ama var. Alayna'nın geçmişi sorunlu. Ailesinin küçük yaşta trafik kazasında ölmüş olması bunlardan biri. Sevgi sorunu var, ayrıca Alayna çok fazla bağlanıyor. Hatta kısıtlama emri bile almış bu yüzden. Overly Attached Girlfriend yani sizin anlayacağınız. Sevdiği birisine karşı sapık takipçi olabilir. Bunun izlerini de kitap boyunca görebiliyoruz zaten, hoşuma giden yönlerinden biri de buydu.

Hudson'ın ruhsuz annesini bu ilişkinin gerçek olduğunu inandırmak ve arkadaşı Celia ile evlenmek zorunda kalmamak için bu çözümü buluyor. Alayna rolünü iyi oynarsa bu işten paçayı sıyıracak ancak sevemeyen biri ve çok seven biri aynı kazana fırlatılırsa ve baharat olarak da tepeleme seks ekilirse o kazanda masum masum kaynamaz.

Akıcı, eğlenceli ve merakla okuyabileceğiniz bir kitap Sana Kapıldım. Bir beklentim olmadan başladım ve beklediğimden daha çok sevdim. Alayna'nın benim için ayrı yeri var diyebilirim. Geçmişinin sorunlu olması değil bunun nedeni. Daha çok 'saplantı' kavramını bir hastalık olarak bize sunulmuş olması. Normal bir kız sorunlu bir erkeğe abayı yakmıyordu, iki sorunlu insan birbirini buluyor ve destek oluyordu. Daha gerçekçi bir kurgu bence. Bar sahneleri de ayrıca hoşuma gitti. Niyeyse karakterlerimin barda çalışması hoşuma gidiyor. Ayak fetişini atlıyorum ama :/

Alayna'nın David ile olan ilişkisi ise bana 'kimse diğerinden üstün değil' mantığının iyice akla sokulması gibi geldi. İkisi birbiri için biçilmiş kaftan sanki. Masum değiliz hiiiiç birimiz...

Alayna'nın barda çalışması ve kendisi ile mücadelesi de hoşuma giden yerlerden arası. Hepimizin böyle saçma anları oluyor. Buradan tabii sapık olduğumu çıkarmayın. :P

Hudson'un annesi Sophia kadar ruhsuzluk olmaz sanırım. Kendisi pek orijinal olmayan, fabrikatör sahibi amca rolünü üstlenmişti ve oğlunu zengin komşu kızına yamamaya çalışıyordu, kendisi onu çok seviyor çünkü. E sen evlen...  Hudson demişken onu biraz sönük buldum. Öyle baskın, etkileyici değildi. kontrolcü ama... Nefret ediyorum kızlara nefes aldırmayınca bu herifler. Sanırım devam kitabında ona daha çok odaklanacağız. Fifty'i anımsattı biraz ama okuyalı bayağı da oldu onu. Belki de karıştırıyorum.

Sevdiğim bir hikaye oldu. Ama demeden de edemiyorum, bu hikayeden 3 kitap çıkmaz be abla. Tek kitapta halletseydin keşke. Soyunma odası/kabini ve duş sahneleri içinse önünde eğiliyorum hani. :D şu resime de bir bakın. +18

Kitap henüz yayınlanmadığı için Türkçe PDF olarak okudum. Oldukça çok yazım hatası, az buçuk çeviri hatası gözüme çarptı ama gene de kendimi hikâyeye kaptırdım. Umarım baskıya gitmeden hataları düzeltirler.

Çekilişe Katılmayı Unutmayın

a Rafflecopter giveaway

16 yorum:

 1. Gökçe17.2.14

  çekilişteki yazıyı facebookta paylaş kısmını anlamadım :|

  YanıtlaSil
 2. Bu gönderiyi facebookta paylaşın.

  YanıtlaSil
 3. Esra Çetin17.2.14

  Yorum ve çekiliş için çok teşekkür ederiz :) İnatla, yılmadan çekilişlere katılmaya devam ediyorum :D Herkese iyi şanslar :)

  YanıtlaSil
 4. Nuriye Kaymaz18.2.14

  katıldım

  YanıtlaSil
 5. Hahah Esra yorumuna çok güldüm aynen aynen yılmak yok sende bendensin eninde sonunda başaracağız inanıyorum buna aja aja fighting!!!! :D

  YanıtlaSil
 6. Merve Elanur Yılmaz18.2.14

  Ins cekilese katilmayi becere bilmisimdir :S 😞

  YanıtlaSil
 7. Gökçe18.2.14

  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 8. Gökçe18.2.14

  Bu arada soruyu cevaplamadınız adeta dövdünüz ezdiniz geçtiniz yani,saolun -_-

  YanıtlaSil
 9. Esra Çetin18.2.14

  İnanmak başarmanın yarısı ne de olsa :D Biraz da şans gelirse bize doğru tamamdır :D Hadi inşallah diyorum :)

  YanıtlaSil
 10. HAYAL PEREST22.2.14

  Katıldım :)

  YanıtlaSil
 11. Nevin Yavaş25.2.14

  bende katıldım :)

  YanıtlaSil
 12. Esen Aksoy28.2.14

  katıldımmm :)

  YanıtlaSil
 13. Bende kazanmışım çoooooooooooook mutlu oldum .Teşekkürler ♥

  YanıtlaSil
 14. Tebrikler Beyhan! :D Adresini facebook sayfasına gönderdin mi?

  https://www.facebook.com/UtopikKizlarinGunluguTurkiyeninIlkBlogTuru

  YanıtlaSil
 15. Evet dün gönderdim :)

  YanıtlaSil