18 Şubat 2014

Kitap Yorumu: Rule Breaker || Lora Leigh (Breeds 29)


Rule Breaker
Lora Leigh

Goodreads Puanı: 4.29
Sayfa: 448
Çıkış: 2014 şubat
Seri: Breeds 29
TR: Yok
Puanım:


Bu seriyi çoook ama çooook seviyorum. Jonas'ın oyunlarını, sidik yarıştırmalarını her bi pisliği. Daha az seks olsa çok daha iyi olur ama niyse :D

Bu sefer sevgili hanzo Enforcer ve Jonas'ın sağ kolu Rule Breaker'ın Eşini bulmasını okuyorduk. Unknown adlı Breedlere yardım eden gizli bir örgüte çalışan casus Whisper'ın peşindeler bizimkiler. Jonas Unknown'un Amber'in hayatını kurtaracak aşıyı bulabileceğini düşünüyor.

Abisi Dane, Gypsy 14 yaşındayken gözlerinin önünde Breedlere yardım ettiği için öldürülmüş ve kendisi de neredeyse tecavüze uğrayacakken abisinin yardım ettiği Breedler tarafından son anda kurtarılmıştır, ancak ailesi tarafından Dane'i ölümü yüzünden suçlanmıştır, Whisper adı ile casusluk yaparak Breedlere yardım ediyordur. 14 yaşında Jonas, Lawe, Rule onu kurtarmıştır ve Breedlerin hayatının bir parçası olmuştur. Şimdi ise Rule onu istiyordur ve onu Jonas'dan korumak zorundadır.

Ancak Rule Eşini korumasınn tek çaresinin ondan kaçmak olduğunu düşünüyordur bu yüzden dikkatlidir. Küçükken annesi ve babasının bilim insanları tarafından canlı canlı Eş oldukları için parçalara ayrıldığına tanık olmuştur. Eşini korumasının tek yolu da ondan kaçmaktır. Ancak içindeki primal hayvan ondan daha zekidir, kızın Eşi olduğunu bilir ama bunu saklar. Rule her geçen gün içinde büyük acılar biritiren bu kıza daha da aşık olurken yavaş bir Eşleşme işi onları birbirine bağlıyordur.

Jonas Whisper'ı ızı Amber'ı kurtarmak için istiyordur. Önceki kitaplarda Amber'e aşı yapan deli bir Konsey üyesi onu Breed'e dönüştürme işlemine başlamıştır. Onlara tek yardım edebilecek kişi dahi bir Breed olan Gideon'dur ancak onu bulmak zordur.

Lora hep istediğim şekilde yazıyor şu seriyi. Karakterlerin anlamadığı bizim bildiğimiz ip uçları, seni koriciğim ben bir magara adamıyım tavırları, Jonas'ın ve Rule'un sinsi tavırları. 29 kitabı bu yüzden okudum. Götüm yese bir kere daha okumak isterim çünkü yeni kitap çıktığında her şeyi unutmuş oluyorum. :D O kadar çok ad var ki, yazar nasıl hesabını tutuyor cidden bilmiyorum. SEVİYORUM ULEYN.

“Commander Breaker, do I ask your advice on how to run the Bureau?” Jonas growled when the look had no effect on Rule.
“You don’t have to ask,” Rule quipped deliberately. “I believe I offer on a fairly regular basis."

Dane'in hikayesini de bir duysak vallahi rahatlayacağım.Melez bir Breed ve fedakâr, Lawe ve Rule'u böyle deli gibi beklemiştim bir tek. Cassie'de var tabii. Allahım. Loranın 5 kitap yazması lazım. Amber'in büyüdüğünü görmek için de sabırsızlanıyorum. Gideon'a Bad kitty demesi ne kadar da sevimliydi. Ne kadar da hoştu. Eğer o ilk aşı yapılmasaydı Lösemiden ölecek olması ise çok kötü. Dönüşüm geçirirken çektiği onca acı... Gideon ne kadar deli bir herif ya. :D Onun hikâyesini de istiyorum. :D Her şeyi istiyorum. Hemen şimdi istiyorum.

Mark ise resmen içimi parçaladı yahu. Canım Mark, cicim Mark. Kardeşini o büyütmüş. Anneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem. Onlarınki gibi bir anne düşman başına bile değil T_T Üstelik öldürülmesine sebebiyet veren yegane kişi ona çok yakın birisi. Daha büyük bir ihanet. Annesinin son ihaneti beni ağlattı, zavallı Whisper. Rule'un kedisi çok tatlıydı bu anlarda. :D Hele bar sahneleri beni gene ço mutlu etti. :D

Gözlerimi patlatarak 450 sayfayı okudum ancak şimdi keşe daha yavaş okusaydım diyorum. SEVİYORUM, kafam bir güzel!

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder