15 Mart 2014

22. ÜKG Blog Turu: Kış Masalı || Mark Helprin - SoundtrackKış Masalı, orijinal adıyla Winter's Tale aslında ilk olarak 1983 yılında yayınlanmış bir kitap. Oldukça fantastik ve aşk dolu. Ülkemizde bu yıl, filmle beraber Hyperion yayınlarından çıktı. Filmde Colin Farrell ve gönüllerimizin Kralı Matt Bomer oynuyor. Ayrıca Lucy Griffiths ve Russell Crowe'u da görüyoruz.
Şehirlerden… New York. Nehirlerden… Hudson Nehri. Göllerden… Haritalarda var olmayan ama her kış donan bir göl ve bir adam. Mevsimlerden… Merhametsiz kışlar. Bulutlardan… Bir duvar. Erkek… Mekanik erbabı bir hırsız. Kadın ise… Hep genç kalmaya mahkûm bir ilahe. Siyahla beyaz kadar birbirinden farklı iki gazete… Hepsi de tesadüfen birbirini bulan ve her biri başlı başına birer masal kahramanı, insanlar. Gemiler, trenler, caddeler, köprüler, binalar, yıldızlar, takımyıldızlar, bataklıklar, parklar, meydanlar, ağaçlar… Ve hepsini çevreleyen ışıklar ve renkler; muhteşem manzaralar ve görüntüler… Bütün bu tablo içinde… Zamanı durduran tutkular… Ve zamanı durdurmak isteyen bir aşk…

Kitab-ı Sevda

Bu turda kitabı okumak çok istedim ancak zaman bulamadım. O yüzden filmin soundtrackları ile karşınızdayım. Aşağıdan birbirinden güzel 14 şarkıyı dinleyebilirsiniz.

1 yorum:

  1. Dizzy Reader10.3.14

    Bloguma beklerim :D http://kitapdelisidizz.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil