27 Nisan 2014

Kitap Yorumu: Heart of Obsidian || Nalini Singh (Psy-Changeling, #12)


Heart of Darkness || Nalini Singh

Tür: aşk, doğaüstü, şekil değiştirci
Sayfa: 360
Goodreads puanı: 4.53
Türkçe: Yok
Seri: Psy -Changeling 12 (11. kitabın yorumu)
Puanım:Eğer Kaleb'in bir kitabının olduğunu bilseydim, imkanı yok bu kadar beklemezdim. Kitabın Kaleb'in olduğunu öğrendiğimde delirdim resmen!! O güçlü Psy'nin... Şu an hala şoktan çıkabilmiş sayılmam!!!

Kaleb ilk piyasaya çıktığından beri duruşuyla bizi mest eden karakterler arasında. Soğuk, ölümcül ve güçlü. Ancak bu kitapta öğreniyoruz ki, bu soğuk adamın duvarlarını yıkabilecek tek bir kadın var. 7 yıldır kayıp. Korkunç bir olayın ardından üstelik... Kaleb önceki kitapta onu bulmaya gidiyordu ve bu kitapta onu kapıp, sadece onun için inşa ettiği eve getiriyor. Orada 7 yıl boyunca gördüğü eziyetten dolayı kendi beyninde yarattığı labirentte takılıp kalan Sahara'yı iyileştirmek Kaleb'in tek amacı. Ve Sahara, Kaleb'in. Onun tek önceliği. Ona zarar verenler cezalandırılacak. Kaleb dünyayı yok edebilecek kadar güçlü bir Psy ve onun vicdanı Sahara. Bu yönden muhteşem bir hikayeydi. İkilinin önce geçmişi keşfetmeleri ve birbirlerine tutunup, Pure Psy'nin ataklarına direnmeleri harikaydı. Özellikle Kaleb'in acılı geçmişinin gözler önüne serilmesi... Sahara'ya olan bağlılığı; Sahara'nın ona olan bağlılığı göz yaşartır derecede. Sahara ile olan geçmişi de ayrı bir güzeldi, insanın içinde böyle bir arkadaşa sahip olma isteği yaratıyor. Gerçi Sahara da biraz deli, yeri geliyor ailesinin yanına dönmek istiyor; şok! Sen neden bırakırsın ki bu harika yaratığı?????


En sonunda bu kitapta biraz kedileri görüyoruz. Nalini her halde Kit ile dönecek kedi alemine. Onlarda harbi adam da az ama... Kedilerin yaşamını daha çok seviyorum, kurtlarda iyi ama kediler benim yaratıklarım. :D Şekil değiştirici olursam, kedi olmayı yeğlerim.

Nalini biz her seferinde böyle hikayeler veriyor ya deliriyorum. Üstelik Ghost'un kimliği de bu hikayede açığa çıkıyor. Tahmin ettiğim ama sonra hadi be, olmaz dediğim biri çıkıyor. Yani hem şaşırdım, hem biliyordum gibi bir şey. Kitabı gözlerim pörtleyene kadar okudum. Ve 13. kitabın çıkmasını nasıl bekleyeceğim onu düşünüyorum

Kaleb'in Arrow'larla olan ilişkileri de çok hoş. Dark Mind'a bir bebek gibi bakması...

Ama asıl ilginç olan Kaleb'in seks sahnelerindeki performansı. Hadi resmen dünyayı sarsıyorlar ikisi. :D Ne güldüm o sahnelerde. Kendimi Kaleb fan tişörtü bile alabilirim. :D Çok seksiydiler. ♥Pure Psy'den bu kitapta tüm kalbimle nefret ettim. GERÇEKTEN. Binlerce insanın ölümüne sebep oldular. Neyse kurtlar, kediler ve Psy ve nice güç birlikte çalıştılar da büyük bir sorun çözüldü. Rahat bir nefes alabildim. Bu kitapta bir çok şey halledildi, bağlandı ve ben hayranlık içindeyim. Nalini gene kendini aştı. Bu kadına gel de aşık olma! Eğer okumadıysanız bu seriyi, çoook şey kaybediyorsunuz, benden demesi.

Obsiyen kalkanları olan bu adama aşığım. 360 sayfa yeterli değildi, gerçekten değildi.

Üstelik bu kitapta Sessizlik hakkında büyük gelişmeler oluyor. Delireceğim resmen. Haziran çok uzak, çok çok çok.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder