20 Nisan 2014

Kitap Yorumu: Pivot Point || Kasie West


Pivot Point - Kasie West

Tür:  aşk, genç yetişkin, paranormal, 
Goodreads puanı: 4.06
Sayfa: 343
Seri: Pivot Point 1
Türkçe: Hyperion kitap, 2015
İlk Çıkış: 2013
Puanım:  

Bu kitaba bayıldım!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GALP GALP GALP ♥

Fangirl olmadan başlamak isterdim bu yoruma ancak mümkünatı yok, başka türlü nasıl duygularımı size ifade edebilirim ki? Gene bir gün metrobüste sürünüyorum, kindle ile oynarken Pivot Point'e başladım. Her gün başka kitaba da başladığımı dile getirmem gerek, ruh halime göre değişiyor bu kitaplar. Neyse efendim, asıl konumuz bu muhteşem kitap! :D Başladım ve aşık oldum. İlk sayfada aşktı bizimkisi...

"Bazen yavaş yavaş kayıp gidiyormuşum gibi hissediyordum. Kendimi kaybetmeyeyim diye sürekli tutunacak bir şeyler arıyordum."
Addison paranormal, limitlendirilmiş bir alanda ( normallerin dünyasından ayrı bir bölge ) kendisi gibi olan insanlarla gizlice yaşayan bir kız. Üstün teknoloji ile şekillendirilmiş ve kendi kültürleri var bu toplumun. Bilimde falan bizden çok ilerdeler. Bir dağa yapılan ilüzyonla yaşadıkları yer gizlenmiş. Bu toplumun içinde yaşayan her bireyin kendi mental güçleri var; telekinesis, telepati, ruh halini kontrol etme, ilüzyon yaratma... Ancak Addison'un annesi ve babasının boşanıyor oluşu ve babasının yaşadıkları yer olan Compound'u terk edip, normallerin dünyasına gidecek olması onun önüne büyük bir çelişki çıkarıyor. Genel durum bu ama detaylarda var. Mesela Addie'nin annesinin insanları istediğini yapmaya zorlama yeteneği, babasının canlı kanlı bir yalan makinası oluşu ve Addie'nin kendi seçimlerine dair geleceği görüyor oluşu. İşte ailesi bu yüzden de hangi ebeveyn ile yaşamayı seçeceğini ona bırakıyor. Hangisi hayırlısıysa o olsun be gülüm, diyorlar ve Addie geleceği aramaya başlıyor.

A) Annesinin yanında kalıp okul para-futbol takımının yıldız oyuncusu Duke ile çıkmak ve en yakın arkadaşı ile kalmak,

B) Babası ile gidip, normallerin dünyasında yaşamak ve eski futbol yıldızı Trevor tanışmak ve eski hayatının aslında ne kadar da ahlaki açıdan yanlış olduğunu keşfetmek...

"Henüz yaşamadığım bir hayatın anıları ile boğulacağımı biliyorken zorlanıyordum. Aslında, henüz yaşamadığım iki hayatın..."


Tüm kitap boyunca bu iki alternatif gerçeklik arasında gidip geliyoruz. Ve bu öyle akıcı heyecanlı ki size anlatamam!!!!

Ben kitapların anlatımına bazen kurgudan daha çok dikkat ediyorum ve bu kitabı okurken hem çok eğlendim, hem duygusallaştım, hem de heyecanlandım. Sıkılmaya imkan vermiyor; çünkü bir sonraki bölümde neler olacağını bilmiyorsunuz. Olayların kendisi hikayenin finalinden daha eğlenceli: Addie kalmayı mı seçecek yoksa gitmeyi mi? Tek düze olmayan içinize işleyecek bir hikaye. Addison odasındayken onunla beraber zaman yolcuğu yapmak ölesiye heyecanlı ve ilgi çekici ki.

Peki Duke mü Trevor mı? Lanet olsun karar veremiyoruz. İkisi de çok seksi, ikisi de çok tatlı!!!!!! İkisi de 16 17 yaşında, pedofili gibi hissetmeme neden!!!!! Arkadaşlıklar da öyle güzel ki!! Gerçekten bayıldığım bir hikaye oldu. Genç Yetişkin, paranormal bir hikaye olmasına rağmen bana çok ama çok orijinal gelen bir roman. Aşık oldum! İkinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.

"Beni seçmeni istiyorum, Addie" diye fısıldadı. "Bunun gerçek olmasını istiyorum."

Addie'nin sonraki kitaptaki macerası belli ama nasıl olacak? Tanrım! Meraktan ölüyorum. Türkiye'de hakları alındı mı bilmiyorum ama biri bana alındı desin, millete okuyun diye yalvarmak istiyorum! :D AEAEAEAEAEA!!!!!!

Bence bir fangirl'ün kesinlikle okuması gereken bir kitap. Söyledim işte. Olay budur arkadaşlar. Oylar Pivot Point'e. ♥ Bu şarkı da benden size armağan.

Bu da kitabı taze bitirmiş ben:
PS: Kitabın kapağı çok güzel, anlamlı ama kızlardan birinin bence saçı kıvırcık olmalıydı, ya da ikisinin de. :D

Spoiler: Duke, allah belanı vermesin senin. Her zaman diyorum kendime, birine karşı ilk hissin ne ise, o doğru olan. Sapma. Ama yok, illa sapıp kalbimi kırdırtıcam. Team Trevor'um ama DUKE! Lanet herif! T_T Döktüğüm göz yaşları ne olacak. O topu attığında nefret ettim senden pislük! Keşke öyle kalsaydı. Duygu sömüren, sülüğümsü ucube!!!!!!

2 yorum:

  1. Yasemin19.4.15

    Merhaba ben kasie west in dönüm noktası kitabını yeni bitirdim. Acaba devamı var mı biliyormuydunuz?

    YanıtlaSil
  2. Serinin bir kitabı daha var ama çıkmadı haberim dahilinde.

    YanıtlaSil