23 Nisan 2014

Kitap Yorumu: Split Second || Kasie West (Pivot Point #2)


Tür: Aşk, paranormal, bilim kurgu, genç yetişkin
Goodreads puanı: 4.24 (Link)
Seri: Pivot Point 2 ( 1.kitabın yorumu )
Sayfa: 360
Türkçe: ÇIKSIN!
İlk Çıkış: 2014
Puanım:  4,5

Pivot Point'i okuyup bayılmıştım, bunun ardından da hemen ikinci kitaba geçtim. Hayal kırıklığına uğramadım; gene çok güzel bir hikaye okudum ve yazar tüm sökülmüş iplikleri topladı ve bağladı; artık yeni maceralara minimum kalp kırıklıkları ile devam edeceğiz. Bu yorum tahmin edeceğiniz gibi önceki kitaptan spoiler içerecektir, bu nedenle okumadan önce iki kere düşünün.

Pivot Point'te Addie kalbi kırıla kırıla en iyi arkadaşının hayatını kurtarmak için Annesi ile birlikte kalmayı seçmişti. Laila da bu iki geleceğin ikisini de sildirmiş; ancak kendisine bir mektup bırakmıştı. Bobby ile karşılaşması sonucu ise görünüşe göre yeni bir yetenek elde etmiş; zamanı kısa süreli de olsa durdurabiliyor artık. Addie seçebileceği iki gelecekten habersiz olarak Compound'un dışına, babasının yanına gidiyor ve orada Stephanie'nin sayesinde gruba dahil oluyor. Ancak Trevor'dan etkilenmesine rağmen aşık değil. O çok daha sonra...

Kitap Laila'nın -Addie'nin en iyi arkadaşı - gözünden de anlatılıyor. Laila hem keş babası ile uğraşmak zorunda hem de Addie'nin yazdığı mektubu okuduğu için güçlerini ilerletip onun hafızasını geri getirmeli. Bunun bu kadar önemli olması ise Duke'un büyüsüne kapılıp onunla oynaştığı için suçlu hissetmesi ve ikisinin arasının biraz limoni olması. Bu yüzden yeteneklerini geliştirmek istiyor. Tabii daha da ötesi kızımız biraz bencil, kendi gücünü arttırmak ona fayda sağlayacak.

Addie bu yeni kasabadaki hayatına alışırken, arkadaşlar edinirken Compound'un onu izlediğini ve yeteneklerinin yüzeye çıkmaması için bazı testler uygulandığı fark eder. Üstelik babasından bile şüphe ediyordur, çünkü 10 yıl önce öldü sandığı dedesi aniden karşısında canlı kanlı bulur. Duke ise ona aşıktır ve Addie'yi hayatından çıkarmamakta kararlıdır.

"Bu anıları istediğimi düşünmüştüm, ama şimdi beni çok az tanıdığı fark ediyorum."

Laila ise hem yeteneğini geliştirmek ister hem de sessiz ama güçlü duruşu ile Connor'un etkisine karşı koyamaz. All hail to the new King. Bu kitabın book boyfriendi kendisi olur. Rowen'in popucu dama atılır. Ona da bir kız bulunmalı...Lütfen!İlk kitabın sonunda oldukça şiiit yerde bırakmıştık, zira Trevor ile Addie'nin bir geçmişi yoktu artık ve kısmen aşık olduğumuz Duke ise piçin teki çıkmıştı ki ben bunun zor atlattım. Altın çocuktan hoşlanmıştım. Ancak Laila'nın Connor'u ile olaylar çok ama çok heyecanlandı. Bu yazar erkek karakterler nasıl yazılır biliyor. Keşke yaşları 22 falan olsaydı da daha itici hala gelebilseydim! :D

"Bir kere Addie birisini sevdiyse, onu unutmak imkansızdı. Onda insanın içine sızan ve orada güzel, rahat bir yuva yapan bir şey vardı; iyiliği her uzvu doldurana kadar yayılıyordu.

Kitabın ilk başları biraz ilk kitabın istenilen noktası getirme amacındaydı: Trevor'u ve Addie'yi tekrar sevgili yapma. Bu o kadar barizdi ki!!! Ama sonrasında araya başka bilinmeyen unsurlar girdi ve yolculuk sonuçtan daha heyecanlı bir hala geldi. Duke gene orospu çocuğu dedirtecek hareketlerde bulundu. Ondan nefret ediyoruz, gerçi şapşik aşık ama etik olarak sevginin ne demek olduğundan habersiz, hayatta ne isterse altın kaplama tabaklarda sunulmuş şımarık birisi. Bu nedenle Addie'nin onu neden artık istemediğini kavrayamıyor! Addie kadar ben de zarar gördüm. T_T

Sonuç olarak ilk kitabı daha çok sevdim ama bu kitap da harika. Bazı tekrarlar can sıksa da; Addie acı çektikçe ben mest oldum. Connor ve motoru kadraja girince heyecanlandım. 3. kitap şu anda yok ama bence olmalı. Merakla bekliyoruz. Gebercem Beklemekten listeme dahil oldu!!!!! BU SERİYE BAYILDIM!!!!!

PS: Duke'dan nefret etme sebebimiz Addie'nin gücünden faydanıp onun gelecekte hangi üniversiteye gideceğinin daha faydalı olacağını öğrenmek istemesi. YANİ onu kullanması. Gücü de ruh hallerini kontrol etmek olunca Addie'yi kendine aşık ediyor ve onunla oynuyor. Cinayet sebebi değil de ne!

3 yorum:

 1. Yasemin19.4.15

  İkinci kitap çıktı mı? Adı ne ?

  YanıtlaSil
 2. Çıkmadı diye biliyorum can.

  YanıtlaSil
 3. ZennuRen23.4.15

  Şu anda ilk kitabı okuyorum ama merakıma yenik düşüp yorumlarını okudum. :))


  Şimdi iki kitabı da okumuş olduğun için aklımda olan deli soruları sana sormak istiyorum. :D
  Trevor ve Addie tekrar bir araya geliyor mu?
  Duke 'ün ise bir haltlar karıştırdığını tahmin ediyordum zaten ve yorumlarını okuyunca bu kesinleşmiş oldu o yüzden Team Trevor. <3
  Yalnız Connor'ı da merak ettim ben ama Rowan'a yazık olmuş onu da sevmiştim.
  Ve son olarak kitabın devamı gelecek gibi mi bitti yoksa bir netlik var mıydı?


  Şimdiden teşekkür ederim. :D

  YanıtlaSil