8 Nisan 2014

Melekler Şehri Sardı!Tamam, başlıktan belli olmuyor, kabul ediyorum ama bu yazının amacı aslında içinde melek geçen kitapları size sıralamak olacak. Elime fırsat geçince değerlendirmek istedim. :D

Fantastik sever olarak vampirlerin yanında, meleklerin de ayrı yeri var gönlümde. Genellikle melekler ya tam fantastik ya da dini unsurlara dayanarak sunuluyor. Açıkçası din üzerinden yazılan meleklerin pek de taraftarı değilim; dini, inançları o denli fantastik kitapların içinde görmekten hoşlanmıyorum. Gelgelelim meleklerinde fantastik hayata nereden geldiğini göz ardı etmek zor. :D Yazarlara kolay gelsin. Türkiyede çıkan ve çıkmayan; yurtdışında da oldukça popüler serilere bir göz atalım.


Meleklerin Kanı.
Şimdi bu seriyi en başa koymamam gibi bir seçenek var mı? YOK. YOK yani. :D Buradaki melekler evrimin bir sonucu olarak dünyamızda yaşıyorlar. Baş melekler piramidin en tepesinde, sonra melekler, vampirler geliyor. Dine dayanmayan ilginç bir seri.

Ölümün Soğuk Nefesi
Melek deyip de Azrail'i atlamak olmaz. Bu seride yer alan siyah kanatlı melekler Azrailin torunlarının torunlarının torunlarının... Meleklerle, nephilimlerle dolu bir seri.

Fısıltı Serisi
Patch. Genç yetişkin ve genellikle düşmüş melekleri konu alan, gerçekten popüler bir seri. İlk kitabı zamanında ben de çok sevmiştim.

Sağdan Birinci Mezar
Charley'i kim sevmez sorarım size! Azrail ve meleğin çatışmasını komik bir dille okumak isterseniz kesinlikle kaçırmayın!

Meleğin Düşüşü
İkinci kitabın çıkışının yılan hikayesine döndüğü, oldukça güzel bir seri. Melekler dünyaya inerse ne olur? İkinci kitabı nasıl merak ediyorum!!

Düşüş serisi.
Serinin ilk kitabını yıllar önce okudum; ancak melek gerçekten var mıydı? Şüphelerim var ama bu konuda goodreads'daki arkadaşlara güveniyorum. :D

Hale
Genç yetişkinlere hitap eden, 3 meleğin insanlar arasında yaşamasını konu alan bir seri.

Melek Üçlemesi
Güçleri olan bir kız ve melekleri bilen genç bir oğlan. Bu üçleme de melek etiketini alıyor.

Ölümcül Oyuncaklar
Ekranlarda da görebildiğimiz bir seri artık.

Duman ve Kemiğin Kızı
Bir varmış bir yokmuş, bir Melek’le şeytan birbirlerine aşık olmuş...
Ve hikayenin sonu hiç iyi bitmemiş!..

J. R. Ward'ın Fallen Angels Serisi
Benim de henüz okuma fırsatı bulamadığım, ancak bağıra bağıra burada melek var hanım! diyen bir seri.

Wicked Nights
Gena ne yazsa okurum ama ne hikmetse bunu atlamışım. Cennetteki en güçlü melek ordusunun lideri... diye başlıyor tanıtımı. Aman sabahlar olmasın!

Sweet Evil
Düşmüş Meleklerin çocuklarının hikayesini okumaya hazır mısınız?

Asi ve Leviathan
"Aaron bir faniyle bir meleğin oğluydu ve düşmüş melekleri kurtarmak üzere seçilmişti..." yeterli mi bu kısım? :D

Asi Melekler
“Danielle Trussoni’nin Asi Melekler’i heyecanlı, harika bir okuma. Nefes kesici, aldatıcı ve –benzetmeyi bağışlarsanız– şeytanca iyi.”
Raymond Khoury, Son Tapınak Şövalyesi’nin yazarı
Kitap Esintisi bu kitabın dersd kitabı kıvamında olduğunu da iletti bize. :D Listedeki en ağır kitap o! Ben bitiremedim.

6 yorum:

 1. Asi Melekler rafımda bir yerlerde. Ölümcül Oyuncaklar'ın filmini hala izlemem lazım. Duman ve Kemiğin Kızı'nı da bayağı sevmiştim; yakında ikinci kitabı da okuyacağım inşallah. Bu arada Castiel'in üzerine melek tanımıyorum! :D

  YanıtlaSil
 2. Castiel aşktır Sim, en ala meleğimiz o! :D

  YanıtlaSil
 3. Tuana Terkin8.4.14

  Bir de Jamie Mcguire'ın Providence'ı var o da fena degildi.Bunlardan meleklerin kaniyla olumcul oyuncaklara bayilirim düşüşün kitaplarini baya merakla beklemistim ama son kitap biraz hayal kirikligi olmistu ya haa bir melek serisi de guzeldii.Melekli kitaplari cok seven bir insan olarak benim icin cok guzel bir yaziydi ellerine sagliik

  YanıtlaSil
 4. hatice çalışkan8.4.14

  meleklerin kanından hala ses yok mu merve seri yalan oldu heralde artemisin elinde :'(

  YanıtlaSil
 5. Yok valla ya, bakalım eylüle doğru çıkarır belki.

  YanıtlaSil